Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem merem ivartalanítani a...

Nem merem ivartalanítani a kandúr cicámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mára van időpontja az orvoshoz, de én attól félek, h valami komplikáció lép fel. Legjobban az utána következő fejezettől félek: megváltozik a viselkedése, leesik valahonnan az altatótól (este 7-re kell vinni, éjszaka hova tegyem?) Vannak kiscicáink és egy cicamama hozzájuk, hogy fog viszonyulni? Játszani fog még? És hányni?? Az utóbbi időbe harapós és karmolós lett ezt a változást lehet kötni az ivarérettséghez?? Megnyugtató válaszokat várok..!

2015. jún. 24. 09:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
9%
Ha megnyugtató válasz kell : nyugi nem lesz semmi gond , bízz benne , hogy minden jól alakul. Ha az igazat szeretnéd : tényleg változni fog a viselkedése. A biztonság kedvéért rakd külön a kiscicákat. És gondold át jól hogy biztos , hogy ténylek kell e ez a beavatkozás.
2015. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne agyalj,beszélj a dokival.
2015. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Platypus ***** válasza:
100%

Ha kételyeid vannak, azelőtt illett volna letisztáznod, mielőtt időpontot kérsz. Aznap lemondani csak azért mert meggondoltad magad méretes furkóság az orvossal szemben.


A félelmeidből annyi reális, hogy a műtét után úgy fél napig kótyagos lesz és hányni is hányhat. Ezalatt bent kell tartani a szobában, akkor is, ha amúgy kinti macska. Ebben az állapotban nem képes magára vigyázni. A játékosságát nem veszti el, és a nősténnyel és a kölykökkel inkább békésebb lesz a viszonya, mint eddig. A vadállatkodásról is jó eséllyel leszokik, a harapós-karmolós durva játék nagyrészt hormonális dolog, ami szelídül az ivartalanítástól.

2015. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ment a zöld. Várom még a vàlaszokat.
2015. jún. 24. 10:04
 5/14 Mysticista ***** válasza:
67%
semmi baja se lesz a cicának. ha hagyod így akkor lesznek gondjaid mert mindenhova vizelni - jelölni fog. mindenképpen érdemes a műtét. utána a teendő: aludni fog mikor hazaviszed, készíts neki egy puha fekhelyet. lehetőleg padlón (én a komplett előszobát szoktam leteríteni), mert ha felkel akkor esni kelni fog (és sokat fog vizelni, szal olyan takarókat tegyél le amit nem sajnálsz) és nem szabad ugrálnia magaslatokra, mert vissza fog esni és megsérülhet. ma valszeg nem fogsz aludni, vagyis vele kell lenned. figyelni kell rá hogy ne csináljon kárt magában. amikor lefekteted miután hazavitted a fejére nagyon ügyelj mert hányni fog, szal úgy legyen a feje, hogy tudjon hányni - nehogy megfulladjon. ha nyalogatni akarja a sebet akkor ezt akadályozd meg. holnapra kutya baja, de a mai napod és az éjszakád izgalmas lesz :) 5 kandúrral csináltam ezt eddig végig, és 3 nősténnyel.
2015. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ha jól értem benti cica. egy idő után tényleg mindent le fog pisilni, ha nem ivartalanítod időben, akkor lehet már nem is fog róla leszokni. és nagyon büdös szúrós szagú a macska pisi, nálunk kint van és még így is érzem pedig kint jár a levegő.

szóval már csak emiatt is !!

2015. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nyugodtan mondd el a dokinak is, meg fog nyugtatni.

Éjjelre, amíg ki nem alussza az altató, benthagyhatod a szállítóboxában. Vagy valami más kis helyre zárd be, pl. WC, fürdőszoba.

Míg nem alussza ki az altatót, hányhat, de ez természetes. Gondolom, mondta a doki, hogy ma már ne egyen, ne igyon semmit műtét előtt! Ezt fontos betartani!

A viselkedése várhatóan max. annyiban fog változni, hogy szelídül kicsit, kevésbé fog elcsavarogni. Ártani nem fog neki, hidd el.

Természetesen az altatás miatt minden műtétnek van egy minimális kockázata, de ez elenyésző egy fiatal állatnál. Kandúroknál minimális altatószer elég, mert egyszerű, gyors műtét.

A kiscicákhoz és cicamamához, amíg nagyon picik, sem így, sem úgy nem célszerű odaengedni, hadd legyenek nyugalomban.

2015. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Alaptalanok a félelmeid. Éjszakára hagyd a hordozójában, én is akkor engedem ki a macskákat belőle műtét után, ha már kitisztultak és normálisan közlekednek. Addig ne adj neki enni, inni. Hányás előfordulhat, de ha betartottad a műtét előtti 12 órás koplalást, nem lehet baja. A viselkedése csak pozitív irányba fog változni, kedvesebb, ragaszkodóbb lesz és nem fog változni a játékossága. Hidd el, a legjobb dolog, amit tehetsz vele, hogy ivartalaníttatod. Nem lesz semmi gond!
2015. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámat is ivartalanítottak, imádom meg minden, de én nem aggódtam érte, mivel tudtam h ez az á.orvosoknak rutinműtét. A kutya is nem rég lett, neki se lett semmi baja. :) Mint már mondtam, ez egy nagyon egyszerű művelet az á.orvosnak, úgyhogy pici az esélye, hogy valami baj legyen.
2015. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha az utobbi idoben megvaltozott a viselkedese, (agreszivabb lett) akkor kulonosen jot fog neki tenni az ivartalanitas, vissza fog terni a regi enje.

Nalunk a dokinal voltak, amig annyira magukhoz nem tertek, hogy egyertelmu legyen, minden oke.

(ezt masik dokinal ugy csinaltuk, hogy meg akkor hozta vissza, amikor meg aludtak. Az ugy, visszagondolva, remalom volt ehez kepest. :/ )

Szoval, eddig akarhany kandurunkat ivartalanittattuk, csak pozitiv valtozast hozott.

(pedig en szemely szerint nem rajongok az ivartalanitasert, de tenyleg jot tesz nekik. )

2015. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!