Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kideríteni, hogy...

Hogyan lehet kideríteni, hogy kb. mennyi idős egy macska?

Figyelt kérdés

Van egy cica, aki sokat jár ide a házhoz, szinte egész nap itt van. Nem tagadom, meg is kedveltem:) Próbáltam vele játszani, de nem túl játékos (pl. nem kerget egy gombolyagot, ha eldobom, szemben a régi macskánkkal, aki örömmel kergette...). Egyedül a fényképezőgépem kötőjére "gerjed" meg ha mogyorót dobok a kapu alá, ahol van egy kis rés, akkor szivesen halássza ki onnan azt a szemet és gurigálja. Aztán hamar meg is unja, mert látja, hogy nem egy élőlény...

Szóval a kérdéshez visszatérve, vannak valamilyen trükkök, amelyekkel esetleg kideríthető, hogy kb. mennyi idős a macska? méretre elég kicsi, bár ez nem a kortól függ, tudom. Nőstény a cica, így ebből adódóan alapból kisebbre nő. Szeret odabújni mindenkihez, elég bátor és mindig megengedi, hogy simogassuk. Eddig sosem fújt emberre, csak macskára.. Szóval ha valaknek van tippje, hogy kb. mennyi idős lehet, vagy segíteni tud egy kicsit behatárolni, akkor örülnék. Köszi előre is.


2008. aug. 27. 04:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem laikus nem tudja megállapítani. A fogak állapota lehet árulkodó, de hitelt érdemlően inkább csak állatorvos tudná megtippelni. Amúgy is érdemes állatorvoshoz vinned általános vizsgálatra, féreghajtásra, esetleg oltásokra, ivartalanítani. Kérdezd meg tőle ezt is! Ha nagyon öreg lenne, azt észrevennéd biztosan: lekopott, hiányzó fogak, nem annyira szép fényes szőrzet, lassabb mozgás. De ez sem érvényes minden öreg cicára, a miénknek több, mint tíz éves kora ellenére is elég szép még a szőre.
2008. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm a választ. :)
2008. aug. 27. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez egyertelmu, kette kell vagni, es megszamolni az evgyuruket... -_-°

De felre a (morbid) trefaval, leginkabb csak a fogak alapota ami tampontot adhat.

2008. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!