Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pénteken visszük az 5 honapos...

Pénteken visszük az 5 honapos nöstény cicámat ivartalanitani. Tippek az utána levő napokhoz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne nézni, hogy honnan tud a cicád lepottyanni esetleg, illetve mibe tudja beütni magát, mert az altatás után, ha felébred, olyan lesz, mintha részeg lenne. Azon sem kell meglepődni, ha összepisili vagy elhányja magát, ez az altatás hatása. A vize mindig friss legyen az itatójában. Nekem kandúrom volt ivartalanítva, ezen kívül plusz gondozást nem igényelt, nőstényeknél lehet, hogy van más is, ott a műtét is bonyolultabb kicsit.
2010. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
előzővel értek egyet.Vigyázz rá
2010. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolót még annyival egészíteném ki,hogy lehetőség szerint ne tudjon bútorokra felugrani. Az én cicám már másnap nekiindult a szekrény tetejének. Szerencsére nem lett semmi probléma,de vigyázni kell nehogy a varrat kiszakadjon.
2010. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Különbözőképpen viselik a nőstény cicák is a műtét utáni napokat. Valóban veszélyes az ébredés utáni állapot, mert dülöngélnek, esnek, kelnek. Ilyenkor még sem enni, sem inni nem szabad nekik, mert a "kómás" állapotukban könnyen félrenyelhetnek.

Néhány napig (egyiknél hosszabb, másikuknál rövidebb ez az idő)elég rosszul érzik magukat, étvágytalanok, fáj a sebük, rossz a kedvük, aztán lassacskán feledésbe merül a fájdalom és a trauma, olyanok lesznek, mint előtte.

2010. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hete lett ivartalanítva a lánycicám, úgyhogy viszonylag frissek a tapasztalatok. Péntek este vittük. Másnapra már többé-kevésbé minden ment a régiben. Evett, ivott, pisilt, kakilt. Csak nem játszott és rosszkedvű volt. :( Hétfőre viszont már olyan volt,mintha mi sem történt volna. :)


Biztos mondták mr, de a műűtét elött 12 órával ne adj neki enni inni.

Nekem azt javasolta a doki (mivel este 6 körülműtötték), hogy éjszakára hagyjam ketrecben (van neki nagy méretű ketrece). Ugyan nem érezte ott jól magát, de legalább biztonságban volt, és amúgyis, szinte végig aludt.

Valóban nem szabad neki enni és inni adni aznap.

Ha hányik, ne ijedj meg, normális. De azért figyelj rá, nehogy félre nyeljen.

Számíts arra, hogy vizelettartási problémái lesznek, úgyhogy ne legyen az öledben. Tapasztalatból mondom, az első cicámmal megjártam. :)

Fontos, hogy nyugodt, csendes helyen legyen. Mindenképpen a földre tedd, amikor hazaviszed, hogy amikor ébredezik, ne essen le a magasból.

Ne cirógasd, ne simogasd, hagyd nyugodtan pihenni! Nehéz mégállni, de az a jobb neki.

Ha nagyon nyalogatja a sebet, akkor kell rá gallért tenni, ne szedje szét a varratot.

A műtét után 8-10 nappal kell varratszedésre vinni.


Kéz és lábtörést a cicusnak! :)

2010. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!