Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idővel el fog múlni a támadó...

Idővel el fog múlni a támadó fellépés az új jövevény irányába?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves ivartalanított nőstény cicám. Most jött egy új jövevény, szintén nőstény 8 hetes kiscica. Teljesen elvannak egymástól egyenlőre zárva, mert féltem a kicsit.

Eddig kétszer mutattam meg a nagynak. Először kézből, de azonnal fújni kezdett, de rémisztően. Most a zárt szúnyoghálón keresztül szerettem volna bemutatni őket egymásnak, de a nagy megint azonnal támadó jelleggel fújt, és oda csapott a szúnyoghálónak majd elment. Meg fog ez szűnni?

Addig ne is engedjem őket össze míg a nagy így lép fel?

Ha már össze engedtem őket, honnan tudhatom hogy csak játszanak, vagy "anyai" pofonokat osztogat a nagy vagy ténylegesen bántani akarja?


2014. jún. 7. 09:31
 1/2 anonim válasza:
Az összeszoktatást én úgy kezdtem el h külön-külön helyiségbe tettem a cicákat, majd kicseréltem őket. Így szokták egymás szagát...ezt csináltam jópár napig. Utána úgy engedtem őket össze h egy ajtó választotta el őket egymástól...így a szagok mellett már hallották is egymást. Aztán ha már nem volt fújás össszeengedtem őket.
2014. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nálam a 2fiú összebarátkozott, pedig az idősebb fújt a kicsire és félt tőle.

Leültem a földre és kézből etettem őket. A főtt csirkemájat nem tudta kihagyni. :-) Kénytelen volt közelebb jönni, hogy ő is kapjon, ne csak a pici. A végén rájött, hogy nem bántja az új cica. Azóta játszanak. Először többször sírt a pici. Akkor ijedtünkben mindig "megmentettük". Azóta a kicsi is felnőtt, megnőtt. Sokat kergetőznek , birkóznak. A nagy cica sokkal kiegyensúlyozottabb, hogy van társa, van kivel játszania.

2014. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!