Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak lebénult a farka?...

Ecsemecse kérdése:

Cicámnak lebénult a farka? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Először is nem kérek vidd orvoshoz választ, két orvos is látta, röntgenfelvétel készült róla, semmi nem látszik, vért is vettek tőle, nézték fertőző betegségekre, de semmi. Megbízok a saját dokimban, de miután nem talált semmit, másikhoz is elvittem, de ő sem tudott rá mit mondani.

Szóval: a cica egy 2 éves ivartalanított kandúr, út szélén találtam, körülbelül 3 hetes lehetett. Egyszerű házicica, kinti-benti, éjszakára be van zárva, nap közben is a legtöbb időt bent tölti. 3 hónapja reggel kiengedtem és egy fél óra múlva úgy jött haza, hogy a faroktövéből kb egy 3-4 cm-es darabot tudott felemelni, a többi csak lógott. A farka végén egy kb. 1 cm-es darab viszont mozog. Persze azonnal vizsgáltam, fogdostam, nyomkodtam, hogy fáj-e neki, de csak hízelgett, dorombolt, nem mutatta, hogy fájna. Még aznap vittem orvoshoz, aki arra gondolt, hogy elkapta egy kutya (bár a környékünkön csak macskabarát kutyák vannak, szinte mindenkinek van macskája, így a kutyuk hozzájuk szoktak, együtt szoktak játszani is), vagy valami ráesett, ezért csinált róla röntgent. Azon azonban semmi nem látszott. Utána vérvétel, néztek kullancsfertőzéseket, egyéb fertőzéseket (a cica egyébként oltott macsek), de semmit nem sikerült úgy sem kimutatni. Kapott vitamint, táplálékkiegészítőket, immunerősítőt, de semmi. tápot Royal Canin-t etetek, a sima felnőtt macskáknak valót. Féreghajtva 3 havonta van, évente kapja a szurikat, havonta Fypryst spot-ont kap kullancs ellen (eddig még egy sem volt benne). Aztán jött a másik doki is, ő is csak ugyanarra jutott, mint a miénk.


Szóval, láthatóan nem fáj neki, az állapot már lassan 3 hónapja fönnáll, a cica ennek ellenére vidám, jó közérzetű, eszik-iszik, szóval tulajdonképpen csak "szépséghiba" a cicán. Engem nem is zavarna, de mivel az egyensúlyozásban segíti a farka, ezért jó lenne, ha újra normálisan működne (azóta nem nagyon ugrik fel sehova, de nem tudom, hogy ennek köze van-e hozzá). Találkozott már valaki ilyennel? A dokik is tanácstalanok, pedig a város legjobb dokijához járok és egy másik, nagyon jó nevű dokihoz vittem, mégse...



2014. máj. 10. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha sérülés nem látszott rajta, nem volt megdagadva, akkor lehetett még valami kis tumor ami nyomja a gerincvelőt?

Ha nem súlyosbodik, akkor együtt lehet élni vele.

Az én cicámon meg a a csípő mögötti gerinccsigolyán meszes lerakódású csomó növekedett, de nem fájt neki és semmiben nem zavarta. A doki azt tanácsolta ne piszkáljuk.

2014. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mikor tapasztaltuk, azonnal vittük dokihoz. Kapott is egy injekciót, hogy ha bármi mechanikai sérülése van (ráesett valami, kutya elkapta, beszorult...), akkor ott keletkezhetett valami ödéma, és ez az injekció annak a felszívódását segítette. Ezt 3 nap múlva meg kellett ismételni, plussz kapott idegvédő vitamint és valamilyen gyógyszert is (pontosan nem tudom), de mondta, hogy folyamatosan figyelni kell, mert sérülés esetén előfordulhat a farok elhalása is, abban az esetben viszont amputálni kell, mivel akár a gerincét is érintheti. De semmi ilyen nem történt, a farka egészséges, nem hideg, nem halt el, szóval véráramlás meg minden működik. Ezért is nem értjük, hogy mi van. Az nem zavar, hogy szépséghibás, nekem így is a legszebbek közé tartozik, sőt, nagyon úgy fest, hogy tud is ezzel együtt élni, csak kíváncsi lennék, hogy mégis mi történhetett, valaki találkozott-e már ilyennel és ennek nem lett-e a későbbiekben következménye.
2014. máj. 10. 12:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és tumorról nem igen beszéltek, röntgen kép nem mutatott semmit (csípő, farok), az én dokim nézte a medencét és a csípőtájékot ultrahanggal is, de azon sem látott semmit. Egyedül a vérömleny, az ödéma merült fel, ami tumorra hasonlít.
2014. máj. 10. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyannal találkoztam egyik örökbe adott és az új gazdi külföldi nyaralása idejére visszahozott cicán, hogy valamilyen betegségből gyógyult ki, ami érintette az idegrendszert. Neki a farka ugyan nem volt béna, de nem volt jó az egyensúlyérzéke sima 30 centis ágyról leugrástól is elborult a szőnyegen.

De egyébként jókedélyű volt és játszott, evett aludt rendesen, természetesen lakásmacskaként.

2014. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát az enyém is így van, eszik, játszik egész nap, bújós, szeretgetni kell, néha bosszant, de amúgy minden a megszokott. Ezért is nem aggódok annyira, csak furi ez az egész helyzet. De úgyis a nagy álmom volt mindig egy oroszlán, most ilyen lógó farkincával olyan, mint egy kicsire nőtt ori, most megkaptam tőle :)
2014. máj. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!