Kertben tartott macskához mire van szükség?
Kert es macska.
Vicceltem.
Eloszor magadhoz es valami alomhoz kell szoktatnod. Mondjuk egy doboz kibelelve, szelvedett helyen. Es sok foglalkozast jelent,hogy elfogadjon. Pici korban egy par napig bemt is tartanam, de wc-zni kiengednem. Mutasd meg neki hova, de ha bepisil, veres nelkul mondd neki, h nem ide kell.
Nincs kertben tartott macska! Ezt csak olyanok hiszik, akik panelban nőttek fel, laktak életükben (lila tehén sincs). A macska a ház körül él. Szüksége van egy olyan helyre, ahol meghúzhatja magát (nálam a kazánházban van). Mindennap kap enni, inni, többször is. Almot is lehet készíteni neki, de a dolgait úgysem ott fogja elvégezni, hanem kint a szabadba. Meg kell figyelni, ott takarítani.
Ha nem felel meg neki a hely, tovább áll, elmegy, elköltözik! Az én macskám 11 éves, és itt lakik! Rendszeresen találkozik a többi szabadon élő macskával(ha akar)! Természetesen tavasszal általában akar találkozni velük. Nem egy életen keresztül rab, hanem egy életen keresztül szabad! Amelyik macska börtönbe születik, ott nő fel, semmit nem tud kezdeni ezzel a szabadsággal. Úgy fog rabként elpusztulni, hogy szinte fél a szabadságtól! Ezt csak ember tudja felmérni, rab macska nem. Ehhez azt is feltételezni kell, hogy az embernek valamivel több esze legyen, mint a macskájának...
Igaza van a hármasnak. A macska természetes élettere a szabadban van.
Kaphat tejet, hulladék húst, macskatápot. De a szabadban fog magának egeret. Ha nőstény macska, és nem akarsz sok kiscicát, ivartalanítani kell. Egy bolhanyakörv jó, ha van rajta. Fésülni, mosdatni nem kell.
Köszönöm, mindegyik válasz hasznosnak lett és lesz értékelve!
Ha meglesz a cica, elvigyem-e állatorvoshoz? Ivartalanítással kapcsolatban mit kell tudni?
Hányszor kap enni egy cica?
Komolyan nem értem miféle emberek írják itt a válaszokat... na mindegy. A macska nem ihat tejet, mivel nem jó a gyomrának, hasmenést okoz. A kandúr macskákat ugyanúgy kell ivartalanítani, oltatni, különben verekednek állandóan, halálos betegségeket terjesztve, nem lesz hosszú élete.
Amikor hozzád kerül még bent tartsd egy ideig különben elszökhet, nem akadály neki a kerítés.
Mindenképpen kell neki egy biztos kuckó, ahova visszavonulhat. Nálunk a pince ajtóra szereltünk cicaajtót, oda járnak be. Lenn a kazán, télen jó meleg van, nyáton kellően hűvös. Ott kapnak enni, inni. Reggelente száraz tápot adok nekik, esténként 2/3 száraz 1/3 cicakonzerv keverve. Tejet maximum macskatejet adhatsz neki, mert a tehéntejben lévő cukrot és laktózt a cica gyomra nem tudja lebontani, hányás, hasmenés lehet a vége. Víz folyamatosan legyen előtte, ha lehet, az is egy árnyékos, szélvédett helyen, hogy nyáron ne melegedjen fel, télen meg ne fagyjon be. Ha nem issza meg mindet, legalább naponta burítsd ki a maradékot és adj neki frisset.
Ivartalanítással kapcsolatban: van fiú és lány cicám is, mindegyik ivartalanítva. Nekem a doki a fiút 5.500-ért, a lányt 10.500-ért csinálta és ebben bent volt az altatás, a tölcsér, 4 napi fájdalomcsillapító és a varratszedés is. Természetesen ez dokinként változik, de egyszeri költség és akkor nem lesz többet bajod vele. Nekem is ajánlották a fogamzásgátló tablettát, de az én cicám például a féreghajtóti is alig eszi meg, meg azt számolgatni, meg megcsúszol és vagy hazajön a macska aznap este vagy nem... Szóval szerintem az ivartalanítás egyszerűbb. Fiúknál is ajánlott, mert valóban nagyon harciasak párzási időszakban, állandóan sebes lesz, napokra eltűnik, félholtan jön haza, arról nem is beszélve, hogy valahol összehozza a kiscicákat, utána meg ott egyszerre 5 kiscicát vágnak majd földhöz... Na szóval szerintem ha tiszta a lelkiismereted és felelős gazdi vagy, akkor a fiút is ivartalanítod. Sokan mondják, hogy meg kell várni az ivarérettséget, de az én dokim azt mondta, 4 hónaposan már mindegyiken meg lehet csinálni a műtétet, és ha nem éri el az ivarérettséget, akkor legalább nem érzi meg, hogy milyen, mikor hajtja a vére, kevesebbet mászkál el. Nálam be is jött, hatalmasra nőtt ennek ellenére mind a 4, makk egészségesek, rendben vannak.
Ami minden évben többször is ajánlott: féreghajtás, külső élősködők eltávolítása. Én az egyszerű pár 100 ft-os féreghajtó tablettát veszem nekik 3 havonta, és nyakra csöpögtetős élősködőirtót is 3 havonta. A csöpögtető a bolhákat és azok kezdeményeit is kiirtja, véd a kullancsok ellen is. Az enyémekbe eddig bolha sohasem volt, kullancs is csak nagyon kevés.
Az udvart ugyanúgy, mint a kutya után takarítani kell, bár a macska rendesebb, ő csak egy helyen szokta otthagyni a nyomát, de ha az nagyon piszkos, akkor keres mást.
Amire még figyelj oda: lehet, hogy megfogja az egereket, de nem biztos, hogy meg is eszi. Ha kiteszi az udvarra és otthagyja, akkor minél előbb dobd ki a kukába, főleg nyáron, mert elkezd a tűző napon rohadni, kukacosodni, amit ha később eszik meg, akkor baj lehet belőle. (én sorra szedem össze a tetemeket az udvaron)
A bundájukat takarítani nem igen kell (az egyszerű házimacskának, egy perzsának természetesen kell foglalkozni a bundájával is), azt tisztítják ők maguk.
Nálam egyébként házba is ki-be járkálnak, úgyhogy nem csak kinti macskák, de jobb szeretnek kinn lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!