Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi kandúr cicám alkalmazko...

Renipotter kérdése:

Sziámi kandúr cicám alkalmazkodni fog és megbarátkozik a tényekkel?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos, kandúr, sziámi szobacicám. A múltkor volt szerencséje itthon egy kiskutyával találkoznia, de roppantul barátságtalan volt vele, ami még érthető, de minket is támadott volna,meg fújt ránk. A párommal elérkezettnek láttuk, hogy legyen egy szintén bent tartott,kistestű kiskutyánk és arra lennék kíváncsi, hogy a cica meg fogja őt szokni? Nem fog elmérgesedni velünk szemben is? A kutyus jövetele már nem kérdéses.

2014. jan. 27. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%-os eséllyel igen vagy nem! szerinted emberi lény erre tud válaszolni? :)
2014. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, aki volt már hasonló helyzetben.
2014. jan. 27. 12:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Sziámi még emberek tekintetében is szeret egygazdás lenni. Ha így reagál, nem az osztozkodós fajta. Ha első szembesítésre nem volt barátságos kutyával, akkor én nagyon nem tennék mellé kutyát.


Persze, ha vérmérsékleténél és személyiségénél fogva nagyon türelmes kutyáról van szó, akkor van esély, hogy megkedvelteti magát. De azok nem a kistestű kutyák szoktak lenni, hanem a bernáthegyi és társai.

2014. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3 éves sziámi kandúr cicánk van. Nem egygazdás, szeret mindenki nyakán lógni.

A kutyánk 2 éves, az első 5 percben aggódott, de utána semmi gond nem volt vele. Volt nálunk vendég kutyus is, azzal sem foglalkozott. Tudja, ő az úr a házban! A leendő kutyusnak ne engedd, hogy kergesse, szépen meg fog vele barátkozni, én biztos vagyok! Majd meglátod, milyen nagyokat "bunyóznak" majd.

2014. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és valahogy én is úgy hiszem, hogy kicsit az elején biztosan duzzogni fog, de megszokja. Aztán már le sem lehet majd őket egymásról vakarni. :) Szóval teljesen pozitívan állok mostmár hozzá, hiszen Önnek is megszokta a cicája a kutyusokat. :)
2014. jan. 27. 15:27
 6/14 anonim ***** válasza:

A sziámi kifejezetten igényli más macska társaságát, de jobb híján egy kutya is megteszi neki.


Ki van herélve? Sokat segítene, ha kiheréltetnéd. Már bőven ki lehet 7 hónaposan, különben is korán érő fajta.

2014. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most éppen partnert keresünk neki interneten. :) Szóval még nincsen kiherélve. Ha nagyon nem jelentkezik rá senki, akkor igen, mi is szeretnénk kiheréltetni. :)
2014. jan. 28. 00:10
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de jobb lenne kiherélni. Ha a neten keresel neki mindenféle partnert, akkor hogyan garantálod, hogy olyan partnere lesz, amtől nem kap FIVet, FeLVet, FIPet, gombát, egyéb vírust?


A cicáknak nincs szüksége a szerelemre, annál több hátránya lehet. A tenyésztőknél az állományok szigorú és nagyon drága vizsgálatokon esnek át és nem érintkeznek olyan állatokkal, amik pedig nem, nemhogy pároztassák őket.


Nagyon sokan nem is tudják, hogy milyen betegségei vannak a macskáknak és a szexuális úton ezek nagyon könnyen terjednek. Kettő ellen még védőoltás sincs, de a FeLV elleni védőoltás sem 100%. Ha meg egyszer ezeket megkapja, akkor te azt észre sem veszed, csak akkor mikor már késő.


Szerintem a kiscicázást a tenyésztőkre kellene hagyni, akik garantáltan egészséges utódokat tenyésztenek, és emelett meggondoltan választják ki a párosításokat, nem egy egyszerű hirdetés alapján azt, akinek a gazdája kéznél van és kedves...

2014. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt még hozzá tenném, hogy nem elég, hogy a partner egészségesnek látszik. Az is lehet, hogy őt magát (még) nem betegítette meg, de tovább adja.


Egyetlen valamikor elvégzett teszt eredményre sem támaszkodhatsz meg arra, hogy "azt mondják" nem megy ki. Ha egyszer negatív, akkor pl. a gyorsteszt nem is olyan érzékeny, hónapokkal később ajánlott megismételni, mindeközben persze ugye ki kell zárni a fertőződés lehetőségét. De ha pl. valamelyik épp meghúzódik a csontvelejében, hogy majd később előjöjjön és megbetegítse, akkor van amelyik teszt ki se tudja mutatni. Egyébként ezeket az anyjuktól is elkaphatják, vagy ugye párzás során, nem feltételen kell ehhez kijárósnak lenni. De az is elég, ha kiül a teraszra és arra jön egy beteg ami elpüföli.


Persze, ez az élet a macskáknál, nem lehet őket légmentesen elzárni blablabla. Igazából lehetne, de nálunk is van a családban kijárós macska, amivel én nem is vitatkozok, erről kinek mi a véleménye. De azt nem értem, hogy ha az embernek van egy vélhetően egészséges szobacicája, akkor miért teszi ki ilyen kockázatoknak? Mert annak a macskának aztán édes mindegy, hogy mikor lett kiherélve, sőt minél előbb, annál jobb, a bosszantó szokásainak úgy nincs ideje kialakulni.

2014. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Mi meg sem vártuk, hogy elérje az ivarérett kort, hiszen akkor elkezdett volna jelölni, "nagyfiús" szokásokat felvenni. 5 hónaposan ivartalaníttattuk, reggel műtét, este már rohangált. Azóta sem nőtt be a feje lágya :)
2014. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!