Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám minden egyes éjjel...

A macskám minden egyes éjjel felébreszt mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos brit rövidszőrű lány cicám nagyon szép nagyon cuki de már nem bírom idegekkel hogy minden éjjel 2x 3x felkelt!Azt csinálja hogy a szekrényen a tükröt elkezdi kaparni pofozni tudja hogy nem szabad mert ha már csak a fejünket felemeljük beszalad gyorsan az ágy alá aztán 5 perc múlva vissza settenkedik zajt csapni hogy felébredjünk!Van amikor a függönyt ami a fejünknél van abba kapaszkodik vele csörög zörög csattog mindig valamivel!Nap közben általában nyugodt most már az a stratégiám hogy mielött lefekszem játszok vele addig amíg jól ki nem fárad így már csak 5 körül kelt fel... negyed 7 kor kelek amugy!Azt is próbáltam hogy kicsukom a konyhába de egész végig nyávog olyankor és kaparja az ajtót!Volt már hogy levizeztem hogy azzal kösse össze hogy nem jó dolog ha engem felébreszt de semmi nem segít!Már azon gondolkoztunk hogy ki kellene ivartalaníttatni lehet az miatt nyugtalan éjjel mert már kandúrozna az ivartalanítástól, vajon lenyugodna?Segítsetek!Tippek?
2013. dec. 11. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Vedd el onnan a tükröt.
2013. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alapból olyan a szekrénysor hogy van rajta tükör az ajtaján 2 méter magasságban nem tudom leszedni de amint írtam mással is zörög ébreszt!
2013. dec. 11. 21:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom hogy hogyan hatna rá az alkohol nem szeretném megölni vagy károsítani egyáltalán!A kiivartalanításról tapasztalatok?Attól jobbat alszik majd?
2013. dec. 11. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a macskák alapból nem éjszaka alszanak, de mindegy. Szóval ha jobban is alszik majd tőle, az sem éjszaka lesz.
2013. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt csinálta a két kölyök macskánk. :D Mi sem tudtunk aludni. A nappaliba kizártuk őket. Egy jó 10 percen átt nyávogtak. :) De már megszokták. Ott van nekik a meleg cica ágyuk, víz, kaja. Meg játék, ha unatkoznak. :) A nyávogást majd abba hagyja és megunja. Aztán majd elalszik. :) Mi attól féltünk, amikor velünk aludtak az ágyban hogy rájuk fekszünk véletlenül. :)
2013. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ez nem az ivartalanítástól függ, mert nekem már sok cicám volt, mindegyik ivartalanított és ugyanezt csinálták. Éjszakai állatok és napközben sokat alszanak, azért kelnek fel éjjel. Ha tudod, akkor zárd be éjszakára egy másik szobába, nálunk ez megoldotta a dolgot. Ne akkor vidd át a konyhába, ha éjjel felkelt, hanem szoktasd hozzá hogy eleve ott aludjon el, hátha akkor nem nyávog.

Ha nem tudod bezárni, akkor mondjuk próbáld ki hogy ha felkel éjjel akkor adsz neki enni, addig is csendben elvan és nem rosszalkodik. Vagy vegyél mellé másik macskát és akkor ketten lefoglalják egymást és nem téged ébresztenek fel.

2013. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor miert nem zárod ki a szobából?
2013. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!