Tejes kenyér a cicának?
Gondolom, hogy a tejbe áztatott kenyeret jelenti. De ugye a cicák laktózérzékenyek, akkor miért olvasom itt már több hozzászólásban hogy tejes kenyeret eszik a cica?
Mellesleg az enyém Whiskas juniort, camembert sajtot és Sága pulykapárizsit szokott enni, plusz ha megkívánja amit mi eszünk, akkor abból is eszeget.
A Sága sonkában 20% a fehérje... :)
A kenyeret én sem eszem, mert sosem értettem hogy mi a jó benne, se íze, semmi.. csak eltelít. Nem hinném, hogy a macskáknak lenne benne valami tápláló... Szénhidrát az egész.
" de ha rossz lenne a cicámnak, akkor úgyse enné meg. Úgyhogy, ha szeretik, akkor adjam nekik nyugodtan."
Ez így nem igaz, ilyet normális állatorvos nem mond! A cica sok esetben megeszi a csokit, pudingot, jégkrémet és egyéb "nem ártalmas" de rohadtul hízlaló dolgokat is. Az egy dolog, hogy valami nem árt fizikailag, de ha nem is tesz jót, akkor nem lenne muszáj azzal tömni szegényt.
Nem azzal van a baj, hogy valaki néha ilyeneket ad a kedvencének, hanem azzal, aki tejbe áztatott kenyeret ad táp/hústermék HELYETT, ugyanis abból nem tudja felvenni a szükséges tápanyagokat!
Szóval a valami nem ártalmas és a lehet vele etetni korántsem ugyanaz...
A 2013-10-06 01:04-kor írt válasz írója vagyok.
Látom, hogy nagy az egyet nem értés. Egyetlen válasz kapott 100%-os értékelést.
Abban a válaszban szereplő link a Kisállat honlapjáról idéz. Ez nem szaklap, főleg nem állat táplálkozással foglalkozó szaklap. A cikk szerzője: Háziállat Magazin, vagyis a szerkesztőség. Impresszuma nincs, nem tudni kik vannak a szerkesztőségben. A „Kapcsolat”-ban ez szerepel: „A Háziállat Magazin napi kiadású, hobbiállatos témájú internetes magazin. Olvasói a szórakoztató témákra kíváncsi természetkedvelok, állatok iránt érdeklodo állatbarátok, és figyelmes hobbiállat-tartók. Üzleti partnerei és hirdetoi a hobbiállat-piacra szakosodott vállalkozások, akik állateledellel, -felszereléssel, vagy állategészségüggyel kapcsolatos terméket vagy szolgáltatást értékesítenek.” (Az ékezetes betűket nem én csentem el, a szöveg így szerepel a honlapon.)
Van egyébként „Dr.Háziállat” linkjük is, ahol vannak állatorvosok által megválaszolt kérdések is, de nagyon sok kérdésnél szakemberként a Háziállat Magazin szerepel. (Véletlenszerű kérdés megnyitásokkal szinte csak az utóbbit találtam.)
De ha itt ez ennyire elismert lap, akkor idézek belőle én is.
Ebben az szerepel, hogy „Cicáknál is előfordulhat ugyanúgy, mint nálunk embereknél a laktóz érzékenység.” Vagyis nem a macska laktóz érzékeny, hanem egyes macskák. (Én is ezt tapasztalom, a macskák többsége bírja, és issza a tejet. Azért, mert vannak laktóz érzékeny emberek, nem mondjuk,hogy az ember laktóz érzékeny.) A cikk aláírásánál dr. Jekkel Gabriella neve szerepel.
A válaszomra való reagálásoknál baj van a szövegértéssel is. Nem azt írtam, hogy a macska előre tudja, hogy mi fog ártani neki, hanem azt, hogy ami megárt neki, azt többé nem fogadja el. Így megeheti a mérget is, de ha túléli, akkor nem fogja többé enni sem a mérget, sem azt, amiben esetleg rejtve volt. Egy utcabeli házaspár többnyire hússal etette a cicáját, amely benti-kinti cica. Egyszer valahol mérget evett, az állatorvos megmentette az életét. A cica azóta nem hajlandó húst enni. Vélhetően mérgezett húst evett.
Akik válaszaikban biztos hányással, hasmenéssel fenyegetnek: tévednek. Akkor is, ha tapasztalatból írják. Szinte csak olyan macskákról tudok (a faluban van jó néhány), amelyek rendszeresen tejet isznak. Az a kevés, amelyik nem. Persze lehet írni, hogy biztosan a szomszédba mennek hányni, fosni, azért nem vesszük észre. De akkor a szomszédoké hozzánk is jönne. Keresztanyám cicája emeleti lakásban él, sokszor van az ágyon. Naponta iszik tejet, vizet nem akar inni. Csak észrevenné, ha hányna, menne a hasa.
Akik a tej, tejkészítmények haszontalanságáról írnak; ők, szüleik, családtagjaik, csak hasznos ételeket, italokat fogyasztanak? Hogyan csinálják?
Az élet sokszínű, változatos. Nem lehet „lepontozással” leegyszerűsíteni
És még egy „csavar”. Bizonyára mások is arra gondoltak, mint én, hogy dr. Jekkel Gabriella állatorvos, aki macskákra, macskák táplálkozására szakosodott. Egyik sem. Internetes oldalán olvasható bemutatkozása szerint agrármérnök, az állattenyésztési tudományok doktora, nyúletológus.
Szép napot, és fogadja el, sőt, élvezze mindenki az élet, a természet sokszínűségét!
"Akik a tej, tejkészítmények haszontalanságáról írnak; ők, szüleik, családtagjaik, csak hasznos ételeket, italokat fogyasztanak? Hogyan csinálják?
Az élet sokszínű, változatos. Nem lehet „lepontozással” leegyszerűsíteni"
Figyelj. Az ember választhat mit eszik. Beviszi a szüksgeés tápanyagokat, vitaminokat, utána meg nassol rá. Ezzel nincs gond.
Azzal van a gond, hogy a cicának nem igen van választása. Ha reggelire-vacsorára hús helyett (amiből ő az összes aminosavat, ásványi anyagot és vitamint fel tudja venni) tejes kenyeret kap, akkor nem viszi be a megfelelő tápanyagokat. Ez gyakorlatban olyan, mintha te megennél egy tábla csokit vacsorára meg reggelire zöldség-gyümölcs, tejtermék és esetleg hús helyett. Rohadtul finom, de hasznod nincs belőle, mert 1-2 óra után gyengének, levertnek érzed magad, mivel a szervezetedet nem láttad el a szükséges tápanyagokkal.
Ez a cicánál is így van! LEHET NEKI pluszba ilyesmit adni, ha akar valaki, DE ÉTKEZÉS HELYETT NEM MEGFELELŐ! Ezt kellene megérteni!
És igen, 10-ből 5 macska laktózérzékeny, bár ezt rohadt egyszerű letesztelni ugye. Nálunk 4-ből 2-nek van hasmenése a tejtől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!