Mennyi eszik a cica? (és a többi)
Sziasztok!
Mindig is kutyás voltam, de most párom kérésére úgy tűnik lesz egy kiscicánk. Szeretnék utánajárni mindennek még mielőtt kiválasztjuk a kicsit. Olvasgattam itt-ott, de még vannak homályos foltok, gondoltam rákérdezek itt.
1. Olvastam hogy ebből az alutasakos kajából egy felnőtt macskának 3x100g a napi adagja. Ha én ezt száraztáppal is vagy mással kombinálom, akkor ez hogyan változik? A lényeg, hogy napi 300g a cica adagja, vagy ez táptípusonként és márkánként változik?
2. Nagyon szeretem a növényeimet és jó lenne ha túlélnék az új lakót, erre várok tippeket..
3. Van két kisgyerekem, 5 és 2 évesek. Nagyon szeretik az állatokat és tisztelik őket. A kezdetektől fogva erre neveltem őket. De még mindig vannak kétségeim, hogy jó e lesz most egy cica melléjük, vagy várjunk még pár évet. vélemény?
4. A macska természete. Szeretném, ha nyugodtabb, bújósabb cica lenne. Ez mitől függ? Számít, hogy kandúr vagy nőstény cica? A kicsik gondolom minden esetben elevenebbek, később mindenképpen nyugodtabbak lesznek? Ez fajta vagy egyénfüggő? Egy sima házicicára gondoltunk, az ő esetükben "zsákbamacska", hogy milyen természetű lesz?
A fajták leírásánál láttam, hogy különbözőek a természetük. Biztosabb, ha inkább egy tenyésztőt keresünk meg?
Szia. Nagyon aranyos ahogyan írsz és ahogyan felteszed a kérdéseidet. Különösképpen jó hogy a gyerekeidet az állatszeretetre neveled!!!
Nos, nekünk kettő cicánk van, mindkettő kan. Egyik 8 éves, másik 1. Mégis az idősebb a buzgóbb, kis rafinált, cseles, állandóan azt lesi honnan kaphat pár falatot. :)
Bent tartjuk őket, ha pisilni, kakilni kell jeleznek, odamennek az ajtóhoz hogy engedjük ki őket (kertes házban lakunk). Télen szinte csak wc-zni járnak ki, ha süt a nap és jó az idő szeretnek kint lenni, főleg az idősebb. Reggel 6-7 körül kapnak reggelit, mikor mit, vagy tápot, tejes kenyeret, felvágottat. Aztán a nap folyamán jelzik hogy mikor éhesek, mennek a hűtőhöz, vagy a tápos szacskóhoz. De átlagosan 5-6x esznek, kisebb adagokat. Este már nem szoktunk nekik tejes dolgokat adni hogy ne kakiljanak be éjszakára. :)
A berendezésre vigyáznak, semmibe nem tesznek kárt. Nekik elég ha felfekhetnek valamire (nekik van mindkettőnek egy puff) és egész nap lustiznak.
Mivel több cicánk volt már, mi azt figyeltük meg hogy a fiúcicák nyugodtabbak mint a lányok, illetve bújósabbak is.
Szia!
Egy gondos leendő gazdiról van szó, jó ezt tudni! :)
Én nagyon cicás vagyok mindamellett hogy van kettő Westie-m is.
Világ életben házi cicám volt, 2 éve van sziámink itthon lakásban.
Szerintem minden a neveltetésen múlik. Anno az egyik házicicánkat beszoktattam a szobámba. Ahogy kinyílt a bejárati ajtó már futott is fel a tetőtérbe a szobámba és feküdt le az ágy végébe. Mert ezt szokta meg, ezt tanítottam neki. Az alom használatot is hamar megszokta felnőtt létére.
A személyiség macska függő és életkor függő.
Piciként még nagyon ragaszkodóak viszont kamaszkorban (szerintem ez valahol 7-8 hónapos kor körül indul és talán 1.5 éves korig is tart :)) nagyon nem igénylik az embert, még a sziámi cicám is ilyen volt fél évig pedig a sziámi tipikusan ember szerető, nagyon ragaszkodó macska fajta. Kamaszkorban kicsit önfejűek viszont nem felejtik el hogy közben sem hogy ki is a gazdájuk, csak akkor nehezebb a természetük.
Gyerekek szempontjából szerintem a cicával nehezebb mint a kutyával mert a macska nem bírja olyan jól a dögönyözést mint a kutyák, de megtudod majd tanítani nekik hogy óvatosan a cicával mert nem szereti ha húzod a farkát stb.
A cica bújossága egyrészt fajta függő másrészt attól is függ mennyit foglalkoznak vele.
A cica etetést nem kell csak a leírtak szerint csinálni.
Minden cica más, mások az igényeik is.
A sziámi cicánk kicsiként napi 3x kapott enni, fél-fél alutasakost plusz egész nap tele volt a száraz tápos edénye is. Megette az alut majd folytatta a táppal ha még éhes volt. Ő keveset evett.
A házicicák kicsiként is többet ettek már.
Most hogy nagy a sziámi, este kap egy alutasakost és folyamatosan fel van töltve a száraztápos, a macska nem olyan mint a kutya hogy hajlamos behabzsolni mindent még akkor is ha nem éhes.
Nyugodtan legyen mindig elötte száraz, azzal nem csinálsz rosszat.
Remélem segítettem.
1. Nem lesz gond, a cicák kiszolgálják magukat. Mi úgy szoktuk, hogy kiszórunk egy nagyobb adag száraz tápot, és amikor éhesek, odamennek és esznek belőle. Felvágottat, ilyesmit akkor kapnak, amikor főzünk, és ott sündörögnek.
2. A növényeid úgy élhetik túl, ha időről időre szedsz füvet a cicának, és kézből megeteted vele. Mindenképpen kellene neki növényi táplálék is, gyomorégés ellen. Egyik barátnőm is így csinálta, amikor lement kutyát sétáltatni, szedett egy marék füvet és megetette a cicákat is.
3. Lehet, hogy a gyerekek nyúzni fogják a cicát. A legtöbb macska hamar megtanulja, hogy a kisgyerekeket el kell kerülni, de ettől nem romlik meg a kapcsolatuk.
4. A természete szerintem teljesen macskafüggő. Ahány macska, annyi személyiség. A fajtiszta cicáknak biztos vannak jellemzőbb személyiségjegyeik, de a keverékeknél sosem lehet tudni. Jó, ha alapból úgy választjátok ki, hogy lássátok, hogy barátságos. Akkor biztosan nem lesz probléma. Rengeteg macskát "ismerek" és köztük csak egy-kettő van, aki nem kedveli az embereket.
Szia,
az alutasakos mehet-ha jó minőségű=min 60% hús,de a többség nem túl minőségi.. Természetesen csökkenteni kell a száraz adagot akkor. A tápoknál mindegyiknél más az etetési mennyiség, mert a minőség is más-ahogy dondoltad is.Én már nem is méregetek,tudom kb ennyi kell egyszerre. (de ma pl alig ettek valamit??!!-ilyenek a macskák) Ki kell tapasztalni,mennyi elég a cicának,hogy ne fogyjon,de ne is hízzon tőle.
Nem mindig jó, ha egész napra kiteszed a tápot-elmegy a szaga,frissen az enyémek is szívesebben eszik.
A virágoknál meg kell nézni,ne legyen mérgező!!
Amúgy egy virágspriccelő jó nevelő tud lenni-ha pl virágra, asztalra,v bárhova nem akarod, hogy felmenjen.
De a függöny,esetleg tapéta sincs mindig biztonságban.. Nálam jó szolgálatot tesz az erkélyen a macskaháló- repülő madarak,rovarok után szálltak volna a cicák,ha nem lett volna..
A cica egyénisége fajtafüggő is,de egyéni. Házi cicából is van nyugisabb,izgágább. A nőstény cicám pl sokkal hiperaktívabb, mint a kandúr maine coon, de az előző nőstényem meg nagyon mozgékony volt...
A perzsáról,ragdollról mondják, hogy nyugisabbak,de ott van a napi szőrápolás.. Nálunk az örökbe fogadott nőstényem most lett - 4 év elteltével bújós..épp fekszik az ölemben és alig hagy írni...
Szia!
Találtatok már cicát? Ha nem, szerintem az apród ingyen elvihető rovatában keresgéljetek nyugodtan. Ott minden tele van cicákkal, sokan jó természetűek köztük. Nekem ez a macska tetszett nagyon:
Itt egy csomó macskát, ha nem talál gazdát, elaltatnak vagy elzavarnak sajnos:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!