Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell etetni egy cicát?...

Hogy kell etetni egy cicát? Többször keveset vagy tegyem ki a napi adagját egyszerre?

Figyelt kérdés
Még nem volt macskám ezért kérdezem
2013. júl. 10. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegy, ahogyan szoktatod, úgy fog enni. Amíg nálunk mindenki dolgozott vagy iskolába járt, reggel és este adtunk konzervet a macskáknak, napközbenre pedig szórtunk ki nekik száraz tápot. Amióta itthonról dolgozom, 24 órás svédasztalos ellátás van.
2013. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kirakod neki egyben a napi adagját (konzerv esetén) nagy valószínűséggel sűrűn rá fog járni, és délutánra estére már semmi nem fog neki maradni.

Nálunk 3 cica van és tapasztalatból mondom nagyon szeretnek enni, konzervet meg szerintem addig ennék míg ki ne pukkadnak :D

Ezért kétszer kapnak konzervet vagy macskaszalámit (reggel-esete) bár megesik, hogy csak reggel (ha nem állunk nagyon jól anyagilag), viszont száraz kaja mindig van a táljukba, hogy arra egész nap rá tudjanak járni. :)

2013. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kölyök cicának napi 3x-4x kell enni adni. Én sosem hagyom ott előtte a kaját. Eszik, ha nem kell neki, akkor otthagyja. Akkor a maradékot vagy oda adom a kutyának, mert ügyesen nem vette el a cicától, vagy elteszem a macskának későbbre.

Szerintem se a kutyának, se a macskának nem jó, ha egész nap előtte van az étel, mert akkor esélyes, hogy rá fog unni. Gondolj bele, ha te előtted volna mindig egy adag milánói. Eleinte falnád de pár nap, és rá se tudnál nézni. :D


Szóval többször keveset adj neki. :)

2013. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!