Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhességgel (elléssel)...

Vemhességgel (elléssel) kapcsolatban valaki tud hasznos dolgokat mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cicàm a vemhessége 64.napjànàl tart.

Aki jártas ebben kérem csak az írjon az interneten olvashatò szövegekből nem kérek.

Szàmtalan hasonlò kérdés volt már jòl tudom,de mégis balamiből lehet rá következtetni,hogy lassan itt az idő?

A picik nagyon nagyon mocorognak odabennt szinte nincs is megàllás. A cicijei duzzadtak már pár napja.


Ivartalanítàssal kapcsolatban sem kérek hozzàszòlòkat amit kérdeutem ahhoz aki tud/ért írjon( csak azért irtam ide hogy fölöslegesen ne irogassanak mert többé nem lesznek picik....amint lehet meg lesz műtve)


2013. jún. 6. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha itt az idő látni lehet a macska viselkedése alapján.

Először nyugtalan lesz, fészkelődik, keresi a helyét! Van amelyik macska ilyenkor agresszív lesz, de van hogy túl szelíd és ragaszkodó! Ilyenkor érdemes egy fekhelyet kitömni újságpapírral!

A macskák többségében semmi szükség az ellésnél közbe lépni, viszont ha komplikáció lépne fel az állatorvos segítségét kell kérni!

2013. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a vàlaszt. bár ezeket tudom.

igazábòl ez a második vemhessége de valahogy más mint elöször. helye már van csináltunk neki 2 őt is. de ezelőtt sem volt nyugtalan sem szépen viseli a dolgot.és helyet sem igazàn keresett. mint ahogy irogatják. ezért kértem nem a szokásos sablont mert nàla nem így van.

és de ott kellett ülni vele azért is mert a köldökzsinòrt nem ràgta el így nekem kellett segíteni. most màr valòszìnüleg tudni foga mi dolga.


Nàla elég sok furcsa dolog történt amin még a doki is elcsodàlkozott.

2013. jún. 6. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen macskafüggő. Mindegyik másképp intézi a dolgot. Az egyik macskám éjjel lerendezte a szekrényben, ő már napokkal korábban keresett helyet. A másik macskámat teljesen felkészületlenül érte a dolog, nem tudta, mit kell csinálni, én élesztettem újra a kicsinyét (ma már egy éves nagyfiú :) ). Ő ragaszkodóbb volt, végig ott kellett lennem vele, igényelte a társaságot és el is húzódott az ellés, 12 óra alatt szülte meg a 3 kölykét, az utolsót szabályosan kihúztam belőle, mert nem voltak elég erősek a fájásai. Szóval ragaszkodó macskánál fel kell készülni arra, hogy elvárja a segítséget! A harmadik macsekom meg simán "beleszült" a már meglévő alomba és betársult hozzájuk - teljesen összekeveredett a két alom, egymás kölykeit szoptatták, gondozták. Érdekes volt, hogy az egyébként "ügyetlen" anyuka a másik anyuka ellésénél már aktívan vett részt: elrágta a köldökzsinórt, nyalogatta a kölyköket, megette a placentát.

Szóval nekem ahány macskám ellett eddig, annyiféleképpen történt.... Nincs egységes recept! :)

2013. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!