Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tart egy 1,5-2 éves...

Meddig tart egy 1,5-2 éves fiú/lány macskánál a bagázs? Bagázs után is beszaporodnak ha a bagzási időszakban nem találkozott más nemű macskával?

Figyelt kérdés
Pl: Ha bagzás után 2-3 nappal kiengedek egy lány cicát akkor azt fölfogja csinálni egy kandúr?

2013. jan. 30. 00:29
 1/8 Mecse ***** válasza:
100%

? A kandúrok nem "bagzanak", a bagzást a nőstények tüzelési periódusára használják. Ennek időtartama függ attól hogy például hanyadik tüzelésről beszélünk, hogy született-e alom az előző tüzelési időszakban, és hasonlók.


A nőstények első tüzelése nem hosszú (de mivel 1.5-2 éves macskáról beszélünk, ez nem áll), azonban a következő időszakok megnyúlhatnak, attól függően hogy mióta tüzel "üresen", megtermékenyítés nélkül. Minél régebb óta, annál hosszabbra nyúlik, extrém esetben állandósulhat is.


"Normál" esetben átlagban 1-1.5 hetes a tüzelési időszak, de amint mondtam is, nyúlhat az előzmények fényében, illetve azoktól függően.


Hogyha nem termékenyül meg, akkor pár héten belül (nincs pontos időpont erre, nem lehet tudni pontosan mikor) újra fogja kezdeni a tüzelést, mivel az ovuláció a párzás megtörténtének függvénye, tehát addig folytatja, amíg a párzás be nem következik.


Ha kandúrod és nőstényed is van, akkor ivartalaníttasd mindkettőt, jobb lesz nekik is(!) és neked is, különösen mivel a nőstényeknél a tüzelés első szakasza nem olyan nyilvánvaló mint a kutyáknál például, így könnyen "lemaradhatsz" róla, és ha későn veszed észre, fél perc alatt gyakorlatilag már meg is van a baj ha kandúr van a közelében.

2013. jan. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
A bagzásra gondolsz?:D
2013. jan. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen a bagzásra gondolok XD

Ezt félregépeltem :D


1. : Köszi a választ.

2013. jan. 30. 01:34
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Inkább ivartalaníttasd légyszi, az a legjobb megoldás.
2013. jan. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tervbe van véve az ivartalanítás,de megszűnt a munkahelyem és a szüleim fizetéséből épp,hogy megélünk valahogy.A hónap utolsó hetében általában csak szendvicseket eszünk. :(

De a cicusnak minden nap van 2x kaja. :)

2013. jan. 30. 01:42
 6/8 anonim válasza:
40%
3 macskától felfele már beszélhetünk bagázsról. Addig tart, amíg a három macskából egy, szélsőséges esetben egy sem marad a korábbi csoportból.
2013. jan. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak elírtam véletlen.

Bagzásra gondoltam :D

2013. jan. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!