Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának és kutyának lehet...

Macskának és kutyának lehet tejet adni folyamatosan?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a macskámnak kitörtek a szemfogai valamitől és szegény nem tud nagyon enni még pépesebbeket sem. Tejet adok neki folyamatosan, hogy azért jusson valami zsírhoz, fehérjéhez a szervezete, mert kezd lefogyni. Folyamatosan jár vadászni a rétre, de szerintem nem nagyon tudja megenni a pockokat, mezei egereket. Emellett ha adok neki tejet a tálkájába, akkor a kutyám is issza mellette, mert nem lehet őket elválasztani.

2012. szept. 1. 12:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, hogy a laktóz nem-e nagyobb kárt okoz neki?! (Annak ellenére, hogy a macskáról az a hír járja, hogy nagyon szereti a tejet, de szerintem ez csak gyermek mese)
2012. szept. 1. 12:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz hogy gyermek mese...:) Nekünk volt egy kobor cicánk! Ide keveredett befogadtuk és mivel nemvolt semmi macskatápunk tejet adtunk neki és abba a tejbe kenyeret dobáltunk, meg is ette nagyon éhes volt! De sajnos higat kakilt tőle... Aztán egy napig emberi ételt adtunk neki (apró húst és csúszo tésztát) akkor normális volt a széklete. de amikor ismét tejet adtunk neki ...sejtheted...aztán elment, mert megtaláltuk a gazdáját:)


Szóval szerintem csak higat kakilnak tőlük a macskák ÉS A KUTYÁK IS!


most ez a kicsi apróság beaglenk is kapott egy nap tejet és ugyanaz...


De ezenkivül nem hiszem hogy sok bajuk lehet, maximum fájhat még elötte és utána a pocijuk (mikor még nem üritettek)...ha simogatod a hasát akkor biztos nem lesz baj! :)

2012. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Néha néha lehet, de folyamatosan nem. A macska olyan hasmenésessé válik, hogy belepusztul. A kutyának sem tesz jót állandóan a tej. A cicámnak nagyon ritkán adok tejet, megissza. Kutya is kap, ő jobban bírja.
2012. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a szemfogai törtek ki, tudna enni, ha adnál neki és nem hagynád, hogy magának vadásszon nyomorult sérült állat. Konzervet villával összenyomkodod, meg tudja enni, próbáld ki.
2012. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oda írtam, hogy a pépeset sem eszi meg, mert nem tudja, csak értelmezve kell olvasni!!! Ne nézz hülyének! Etetem az állataimat!
2012. szept. 1. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. A tejből nem kapja meg a neki szükséges anyagokat. Állatorvos nem látta?? Ha kihullott a foga el kellene menni.
2012. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látta már, de tőlünk nagyon messze van csak állatorvos és ilyen kérdéseket nem tettem fel neki. Ő annyit mondott, hogy ezzel nem lehet mit csinálni, mert macskának nem csinálnak nagyon protéziseket. De arra nem számítottunk, hogy nem tud majd enni, csak később figyeltük meg, hogy kezd lefogyni és nem eszik, vagyis inkább nem tud. Elaltatásról pedig szó sem lehet!
2012. szept. 1. 22:22
 8/8 szabodavidfeco válasza:
lehet kb. 2cm-es kenyérdarabokkal
2012. szept. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!