Kicsit vad cicóm mellé hoznék egy másikat, attól megváltozna? Hogy kezeljem? Lent.
Van 1 éve egy kb. 1 éves és 3 hónapos cicám. Úgy találtuk 1,5 hónaposan, betegen. Amikor fáradt és simogatom, néha tűri és dorombol. Egyébként ha hozzáérek, vagy ha csak állok egy helyben, akkor is támad. Felugrik az asztalra, és harap, rúg, karmol. Tudom, hogy korán lett elválasztva, de forgalmas helyen találtuk az anyja nélkül.
Ha ok nélkül támad, hogy kezeljem a helyzetet? Mit csináljak?
Azt gondoltam, mivel úgyis ideiglenes befogadó vagyok menhelyről, hoznék ideiglenesbe egy bújós cicát. Az enyém szocializálódna, és talán látná, hogy a másik macska még jön is hozzánk, dorombol, bújik, és nem ő a világ közepe. Megjönne az esze, hogy senki nem bántja? Nem várom el tőle, hogy bújós legyen, de csupa karmolás a karom, így nem jó kimenni utcára. Ez jó vagy inkább rossz irányba indítaná el a dolgokat?
Mi is befogadtunk egy kb 2 hetes cicát az utcáról, de az a macska állandóan fut, pofoz valamit, vadássza a lábakat, ha felveszem kb 3 másodpercig marad egy helyben, szóval nagyon eleven.
Nem lehet hogy nálad is ez a probléma?
Hosszú távon biztos jót tenne neki egy cicatárs,idővel megszeretnék egymást.De úgy,hogy csak egy darabig lenne ott másik cica,mire úgy-ahogy megszoknák egymást,már lehet,hogy el kéne válniuk.
Egy évesnél idősebb macska már nem fogja csak úgy átengedni a területét egy betolakodónak,és nem megszelídülni fog,hanem ellenségesebb lesz,fúj,morog majd sokáig a jövevényre,sőt,esélyes,hogy még rád is meg lesz sértődve(tapasztalatból tudom)!! Nem beszélve a féltékenykedésről,amit az válthat ki benne,hogy te a másik cicával törődsz!
Egyébként kérdés,hogy fiú vagy lány cicád van,és ivartalanított-e.Fiú macskák ebben a korban elég kamaszosak,nem igazán hagyják magukat babusgatni,csak ha ők akarják,csak ha úgy érzik ők is.
Nem tudom,mennyi időd van a cicódra,de erre a vadságra is a sok törődés a gyógyír,nagyon jó,ha sokat beszélsz hozzá,simogatod,de nem erőlteted a dolgot annyira nála.
Mindenesetre a szocializálódásra teljesen jó egy másik cica,sokat tanulhatnának egymástól,de ez egy rögös és hosszabb folyamat lesz,viszont talán(?) közelebb hoz titeket valamennyire a meglévő cicáddal egy jövevény,mert ha nem foglalkozol látványosan az új cicával a szeme láttára,akkor hozzád fog húzni,te jelented majd neki a biztonságot.
Én amúgy nem tudnám megcsinálni,hogy összebarátkoznak a cicák,és aztán elkerülne tőlünk az egyik,mert félnék,hogy a másik cica utána nagyon keresné az elvesztett kis barátját,és ez nagyon rossz nekik ilyenkor.:(..Mire aztán ezen is túltenné magát,az is jó pár hónap..De ez igazából csak az én nézőpontom.
Ivartalanított lány cica.
Még akkor is hajlandó támadni, ha csak állok egy helyben. Jönnek hozzánk ideiglenes kiscicák, de ők egy külön szobába vannak, elzárva az enyémtől. Ha az egyiket kihozom (akár fürdeni, vagy akár hordozóba viszem el), akkor morog a cicára, rám pedig fúj. Picit nem merek a közelébe engedni. Van egy fél éves kutyám 2,5 hónapja, de a kutyával nem tud úgy kommunikálni, mint egy macskával. Ezért gondoltam a felnőtt cicára.
Lehet,hogy zavarja az 'átjáróház',ami az ideiglenes befogadott cicák miatt alakult ki nálatok,biztos nagyon érzékeny erre,és emiatt lehet ellenséges veled szemben is.Érzi rajtad az idegen szagot,lát az idegen cicákkal.Védeni próbálja a területét,talán nem is érzi magát annyira biztonságban,és közben haragudhat rád is.Vannak intenzívebb cicák,mások jobban alkalmazkodnak.Ha mondjuk kezdettől fogva lett volna vele egy testvér,jobban elfogadna más cicákat,sőt,érdeklődne irántuk!
Én viszont tartanék attól,hogy egy felnőtt cicát tegyek mellé,inkább egy nem túl kicsit,min. 6-8 heteset.Ebben az lenne a jó,hogy egy kicsi még nem jelent neki akkora veszélyt,és idővel biztos elfogadná.
Nemrég én is befogadtam két lány kiscicát az 1,5 éves ivartalanított lánycicám mellé véglegesen,társnak,és ő is nagyon mérges volt,fújt,morgott rájuk,de egy hét alatt (úgy hogy nem voltak elkülönítve,de azért volt saját területe a nagy cicának a lakásban) megoldódott a helyzet.Azt hittem,tovább tart,de elég hamar feljöttek az anyai érzései,és nyalogatni,tisztogatni kezdte a kicsiket,bár mai napig van,hogy idegesítik. Szerintem ezért jobb egy kiscica,mert tud fölötte anyáskodni,törődni vele,és ez is jó szocializáció lehet,sőt!A kiscica meg hamar megnő!
Ha lenne egy állandó macska társa,biztos jobban érezné magát,lenne kivel játszania,jobban lekötnék egymást,nem harcolna állandóan veled és nem balhézna az ideiglenes cicák miatt annyira.Bár úgy,hogy vadabb cicáról van szó,nem annyira egyszerű,de türelemmel mindent meg lehet oldani.:)
Én legalábbis ezt javasolnám neked.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!