Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a kiscica. Lehet-e az...

Meghalt a kiscica. Lehet-e az anyának valami baja?

Figyelt kérdés

Tegnap szült a cicám 4 kicsit. Három halva született, egynek pedig látszólag nem volt semmi baja. Azonban ma délelőtt ő is meghalt. Az anya nagyon elkeseredett, és a cicijei is nagyon duzzadtak. Félek, hogy valami baja lesz. Volt már valaki hasonló helyzetben a cicájával?

Állatorvoshoz csak holnap este tudom vinni.


2009. jún. 9. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Az pont jó lesz! Addigra ő is elpusztulhat. Tegnap sem látta doki őket????
2009. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy a cicamama elkeseredett és a cicijei megduzzadtak, az természetes. A baj akkor van, ha elpusztult kiscica van még benne, mert azt nagyon ritkán tudja megszülni. Ezt ultrahang vizsgálat mutatja ki legegyszerűbben, nem ártana minél előbb orvoshoz vinni, nehogy szepszist kapjon.

Ugye első szülése volt?

2009. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem voltam tegnap otthon (ma sem vagyok), és a szomszéd vigyázott rájuk, aki történetesen egy idős néni. Sajnos a munkám miatt nem tudom előbb vinni, de beszéltem orvossal, aki megnyugtatott, hogy ad majd rá krémet, ami rendbehozza.

Csak azért kérem a válaszadók tanácsát, hogy ha esetleg volt már valaki hasonló helyzetben, akkor mondja el, hogy nála mi történt.

A kérdést pedig nem azért tettem fel, mert bántó válaszokat várok, hanem azért, mert kicsit szeretnék megnyugodni.

Amúgy nagyon szeretem a cicát, és rendszeresen hordom orvoshoz. Már ivartalanításra is elő volt jegyeztetve, de az orvos közben családi okok miatt elhalasztotta,és a cicu terhes lett. Gondolom most már elhiszitek, hogy gondoskodom róla.

2009. jún. 9. 14:20
 4/9 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak köszönöm a választ. Igen, első szülése volt. Igazából nem biztos, hogy a kicsik halva születtek, mert ezt csak a szomszéd gondolja. Állítólag az udvar különböző pontjain szülte meg őket éjszaka, reggel pedig már halottak voltak egy kivételével, ő később halt meg. Szerintem meg lehetett ijedve, pedig a kedvenc alvóhelyét nagyon kényelmes szülőszobának használhatta volna. Úgy sajnálom, hogy nem voltam otthon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jún. 9. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez első szülésnél gyakori, hogy nem tud mit kezdeni az újszülöttekkel, nálunk is előfordult a cicussal.

Nyugodj meg. Nagyon sajnálom a cicákat:(

2009. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk kb. 5éve történt ilyen. Megszületett 5 kiscicánk, aznap 3 meghalt. Majd 3 hetesen a másik kettő is. Nem tudjuk mi történt velük, teljesen egészségesek voltak. A mamát elvittük orvoshoz, "tejelapasztó" ijnyekciót kapott, ami jó volt neki. A lelki baján úgy tudtunk segíteni, hogy sokat törődtünk vele, megpróbáltuk elterelni a figyelmét.
2009. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Mi sem bántani akarunk, csak érthető okokból a cica sorsát és egészségét fontosabbnak tartjuk a lelki állapotodnál. Nem fogunk tudni segítséget adni, mert nem vagyunk orvosok. Nagyon sok oka lehetett annak, hogy elpusztultak a kicsik. Nem tudjuk megmondani, hogy a mamacica veszélyben van-e, hisz ez is attól függ, hogy miért haltak meg a picik. Ha szerencséd van, akkor tényleg csak az a baj, hogy első szülése volt és akkor csak az emlőgyulladását kell kezelni. Ezen kívül tényleg még millió oka lehetett.
2009. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Szia! Az én cicám is szült egyszer halott cicákat, ez volt az utolsó szülése neki 8 éves volt. Dokihoz vittük, aki kezdődő fertőzést állapított meg, mert sajnos egy kicsi bent maradt. Azonnal megműtötték, utána egy évig élt még, mert sajnos a fertőzés elrákosodott és a tüdejére ment :-((

Ha még fiatal cica nem hiszem, hogy hasonló a probléma. sőt szerintem nem halva születtek. Azonban dokihoz mindenképp vidd, amint tudod, hogy kizárják ezt a problémát.

Sajnálom.

2009. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám, az utolsó 3. szülésénél szórta szét a piciket. Lépcsőn,kapuban,fűben találtunk picikét. Halottan, meg se volt "szárítva". Még a burokban volt. Viszont kettő egy dobozban született, Ők túlélték. Azóta ivartalanítva van az összes cicánk. Sajnos a mi cicánk nem volt jó anya sosem. A második alomnál elhagyta a kölykét (kb. 4-5hetes volt).
2009. jún. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!