Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy odjátok meg az etetést,...

Hogy odjátok meg az etetést, itatást, ha gallér van a cicán?

Figyelt kérdés

Tegnap ivartalaníttattuk lány cicámat, 10 nap múlva lesz varratszedés, addig viszont gallér van rajta. Nehezen közlekedik vele, de kezdi megszokni. Viszont enni így csak kézből tud. (Ráadásul össze is eszi a gallérkáját :) )Inni is nehézkesen tud csak. Milyen tálkából érdemes etetni? Itatni?


Előre is köszi.


2009. máj. 26. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A dokim soha nem ad gallért a macskákra ivartalanítás után. Kicsit nyalogatja, de nagyon ritka az, hogy tépkedni kezdené. Szedd le róla egy figyeld, hogy mit csinál. Ha csak nyalogatja, akkor nyugodtan hagyhatod gallér nélkül is.
2009. máj. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem merem róla leszedni :) Félek, hogy nem tudnám visszarakni rá. Meg mi van, ha amíg itt vagyok nem bántja, de ha magára hagyom akkor igen... Akkor inkább etetem kézből, az ivást meg majd megoldjuk valahogy.

Azért köszi :)

2009. máj. 26. 08:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Néha sajnos az én cicám is hord gallért, ilyenkor laposabb tálból kap enni, ahhoz simán hozzáfér a gallértól is.

2009. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy mi vagyunk a bénák, vagy nagyon nagy a gallérja vagy még mindig nem elég lapos a tányérka, vagy egyszerűen csak nem szomjas :D de nekünk még nem igazán megy...a kaja fele a galléron díszeleg, letörölni meg alig hagyja :)

De remélem, hogy belejövünk, meg persze azt,hogy többet nem kell gallért hordania.

Tényleg egy plussz kérdés, ilyenkor mosdatjátok a cicust? Merthogy ő maga nem tud... :(

2009. máj. 26. 09:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah és a legfontosabb :) Nagyon köszönöm az ötletet, segítséget.
2009. máj. 26. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlat teszi a mestert :)

Egy idő után belejön a cicus, bár Nálatok erre nem nagyon lesz szükség, hisz "csak" 10 napról van szó. Az enyém most sajnos fél éve hordja. Abszolút rutinos már mindenben :) Még mosdani is tud. A fülét ugyan tisztítom fültisztító oldattal, de a többit megoldja egyedül. Szerintem 10 nap alatt nem fog annyira "elkoszolódni" az a macsek, hogy mosdatni kelljen.

2009. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bíztatást! Szegény cicusod, remélem hamar lekerülhet róla ez a fránya gallér...

Lehet, hogy mi kaptunk túl nagyot, de nem ér oda a mancsa, nem ér le a szája a földre...nah majd kiderül :) Végülis tényleg nem egy nagy idő, csak az ivástól félek...

Jah és fél a drágám az árnyékától :) Olyan édes :)

2009. máj. 26. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 3 hónapja ivartalanították, sokat aggódtam, hogy kell-e gallér stb. Mindenki megnyugtatott, hogy nem kell, a cicuk nem piszkálják. És tényleg, néha picit nyalogatta, huzogatta, de semmi baj nem lett. Szerintem nem kell rátenni
2009. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már hétfő óta viseli, kezdi megszokni :) Inni már tud vele, az volt a bajosabb, kézből meg szeretem etetni, úgyhogy inkább kibírjuk :) De azért köszi.

Igaz, mosdásnál nagyon cuki, felemeli a hátsó lábát és nyalogatja a gallért :) Hihetetlenül édes :) (LL)

2009. máj. 29. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!