Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért írják sokan, hogy nem...

Miért írják sokan, hogy nem lehet gazdit találni a kiscicáknak? Tényleg ennyire komoly a helyzet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg kismacska születik és az emberek egyszerűen nagyon nehezen adnak túl rajta ha már akarva- akaratlanul megszülettek a kicsik
2009. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Már eleve van vagy 2-3 millió kóbor macska.

Vegyünk egy utcát. Mondjuk ebben az utcában van, csak négy cicamama, mind csak négy kiscicussal. Az 16. Elég nehéz keríteni 16 gazdit. És ez csak egy utca és egy kicsi szám a példa kedvéért.

Mi kettő macskának kerestünk gazdit, átmenetileg fogadtuk be őket, mert nagyon rossz soruk volt, gondoltuk, ha megerősödnek, meggyógyulnak, akkor majd lesz gazdijuk. Hát rajtunk maradtak. Munkahely, barátok, barátok barátai, ismerősei, senkinek nem kellettek. Pedig az egyik fiú volt, az még talán kelendőbb is, mert nem is kell költeni rá, hogy később ne legyen kiscica.

Egyetlen ember akarta elvinni őket, de azt mondta apukám, hogy neki nem adja oda, mert ismeri milyen, nem való neki állat.

Lehet, hogy először még találnak viszont gazdit, csak aztán következő évben már azok kilőve, mint gazdajelölt mert tavaly már rájuk lettek sózva. Sőt azóta lehet, hogy ők is termeltek. Nem egyszerű..

2009. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja meg ilyenek jelentkeznek néha, hogy kell a kis unokámnak, mert az előző elveszett, ezt majd a pincébe zárjuk, hogy meglegyen; a szomszéd minden évben megmérgezi, most épp nincs így kell egy; forgalmas út mellett lakunk kell az utánpótlás meg ilyesmi. Persze, van aki ilyeneket meg se néz, csak vigyék a szerencsétlent, de még akkor is nehéz szegénykéket elsózni.
2009. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Régen egy macska jó esetben 3-4 évig élt. Ma az ivartalanított, oltott macskák 15-20 évig. (az enyémek 20 felett vannak és ugyanolyan egészségesek, játékosak mint 15 évvel ezelőtt). Tehát kevesebb macska kell.

Ivartalanítani kell ezért minden macskát. egyrészt tovább élnek, egy csomó betegséget elkerülnek és még mindíg marad egy csomó kóbor, ha valaki macskát szeretne.

2009. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg.
2009. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

De lehet talalni nekik gazdit nagyon konnyen... foleg,ha elviszed nagy varosba megfurdeted oket ... akor siman lehet talalni nekik gazdit a nagy varosokban ... es szoktasd arra oket,hogy egy talba rakjal homokot... s 3naponkent csereld a talbol a homokot s szoktasd arra hogy ...

kaparja a homokot...belepiszkol ... s utanna betomi ... mert akkor a nagyvarosban biztos talalsz gazdit neki ...

;)

2010. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
16.53 te elvagy tévedve. Pest elég nagyváros neked? Csak azoknál a macska mentőknél, akikről én tudok fejenként 20+ macska vár befogadásra és még így tele van az ebrendészeti telep állandóan. És a kacsalábon forgó full extrás macskák sem kellenek senkinek.
2010. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy aki szereti a macskákat, annak általában már van, ha megteheti, ha pedig nincs, akkor valószínűleg nehezen vállal fel ekkora felelősséget..


illetve én például volt hogy kóbormacskákat sajnáltam meg és vittem haza, innentől megint nem kellett senki ajándék cicája..

2010. júl. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen nagyon nehéz.

1. Sokan nem szeretik a fekete macskákat például. Nekik nehéz gazdát találni. Sokszor hallottam -jaj nagyon szeretnék kismacskát, de olyat ami a whiskas reklámban van. Ja csak másmilyen cirmos van, ....áá akkor nem kell.

2. egy nőstény macska egy évben kétszer fial. Ha a két alomból csak egy-egy a nőstény, akik aztán tovább szaporodnak.

Akkor a főmacskának 10 év múlva: 2.097.151 leszármazottja lesz.

Ezt a kérdést én tettem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2010. júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is most fogadok be egy kiscicát..most fogják hétvégén elhozni csak még szopik.édes kis sárga cicus.:)dew melette van még 2 felnőtt macskám .én is ugy eltudnám adogatni főleg a városba..vagy pedig bekell adni a menhelyre.és megszervezni egy olyan programot ahol az uccán a macskákat megnézhetik a járókelők és ha valakinek valameik megteccik ugyis elviszi..
2010. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!