Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hirtelen miért kezdett lopni,...

Hirtelen miért kezdett lopni, kukázni, kunyerálni a macskám?

Figyelt kérdés
9 hónapos szobacica, rendesen el van látva kajával. Ugyanúgy mint eddig. Konzerv naponta 3x megy neki, a száraz egész nap előtte van. Szokott kapni elég sűrűn a mi ételünkből is. Olyan büszke voltam rá, hogy nem voltak a fent említett dolgai, erre kb 1 hete elkezdte. Komolyan, még a krumplihéjat is kikukázza. Mintha éhezne... Tudnátok ötleteket adni mi történhetett?
2012. jan. 9. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak játszik. A lopást, kunyerálást hogy érted?
2012. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyiladozik benne a vadászösztön. Nincs a közelében egér, hát vadászik krumplihéjra. Meg persze lehet, hogy a konzervet is unja már. Dobjátok fel időnként az étkezését házi koszttal!
2012. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A lopást úgy értem, hogy ami kint marad az asztalon, azt fogja és ellopja, megeszi. Kizárólag a fiam maradékát, mert azt éri el, és azt szoktuk addig otthagyni amíg kezet mosunk. Kunyerálás... leül, néz, mancsával el akarja venni tőlünk a kaját. Komolyan kinézi a szánkból a falatot :D

Változatos az étrendje. Minden nap más konzervet kap, sokszor sheba-t "desszertnek", szoktam neki csirkemellett főzni, és a házi kosztból is mindig kap amikor húsétel van. Bár a zöldbabfőzeléket is szereti :)) Igazi haspók, és úgy érzem jobb dolga nem is lehetne. Ezért nem értem ezt a fordulatot.

2012. jan. 9. 23:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy mitől változott? Talán "kamaszodik", lehet, hogy egy ösztön ez, hogy magát kellene ellátni, ki tudja? Szigorúan büntessétek meg, ha bármit levesz az asztalról. Nem verésre gondolok, hanem nyakán megfogni a bőrt, megrázni és erőteljesen rászólni, hogy nem szabad. Vidd el onnan és kis időre zárd el. Az asztaltól is el kell küldeni. Pár hét alatt megtanulja, hogy nem semmire. A kukázás (első voltam) játék lehet, vadászat. Nálam az egyik cicó pl. apró fecniket tép az újságokból, odaviszi a vizesedényhez, beledobja-kiszedi-beledobja-kiszedi amíg teljesen szét nem ázik. Lehet, hogy mosómedvével lépett félre valamelyik őse? :)))
2012. jan. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem semmire helyett nem megy semmire
2012. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:D akkor a Te macskád sem százas :))))))) nagyon jót nevettem a sztorin és a mosómedvén is! Az én cicám meg mindent visszahoz amit eldobok. Halál komolyan. Még a papucsot is elkezdi vonszolni. Csórikám olyan pici volt, hogy az ágyra alig tudott feljönni de már akkor "apportírozott". Jah, és dobozmániás. Tök mindegy milyen doboz de belefekszik és harcol vele. Nem tudom mit csinál, de nagyon dübörög. Aztán elalszik benne. Karácsonykor majdnem kidobtuk véletlenül :)

Bocsi, hogy így elkanyarodtam, szóval köszönöm az ötletet-tanácsot. Igyekszem elkapni a grabancát, bár eddig sem mosolyogtam a lopáson. (amikor kunyerál akkor inkább kiröhögöm olyan édes az agggyááálmááár feje :)))

Hmm, lehet hogy tényleg kamaszodik....

2012. jan. 9. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám már több mint 7 éves és dettó ugyan ez.

Szerintem ez az ösztöneiben van.

Ő is kukázik ha nincs normálisan a szemetesen a tető.

Amikor eszünk odaül, néz, feláll, kapaszkodik anyuba és nyújtogatja a mancsát. Pedig jól el van látva.

És mindent ellop. Talán a vadászösztön, az élelmiszer felhalmozás stb. Nem lesz egyszerű menet, mi mindig elzavarjuk de nem használ két perc és visszajön.

2012. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám is nagyon bolond, lop is, kukázik is, egyedül kunyerálni nem szokott, mert tudja, hogy ha eszünk, utána úgyis kap. Ő is jól el van látva, talán túl is, de mégis csinálja, szerintem egyszerűen az kell neki, ami nekünk, erre egy jó példa, hogy, sokszor bent eszünk a szobában, pl sült tököt eszek, nem hagy békén, ahogy végeztem, egy mp-re nem nézek oda, vinném ki a héjat, erre nyalogatja, csípkedi, görögdinnyével dettó! Múltkor felkockáztam a sárgadinnyét, otthagytam a pulton fél percre, párom röhögve jön ki a szobából, h én adtam e a macskának dinnyét, mondom én biztos nem, pedig behozta a szobába! :) Szóval bolond nagyon...amikor főzök, mindig adok neki krumplihéjat, borsó-zöldbab-hüvelyt...kedvenc játéka, szóval várja, hogy mikor főzök. A doboz egyébként neki is nagy kedvenc, pl. a mikrót egy hónapja vettem, még mindig nem volt szívem kidobni, zacskókkal, táskákkal ugyanezt csinálja! :)
2012. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez benne van a cicák nagy részében. Imádnak kunyerálni, elcsenni felkutatni, kimatatni dolgokat... :)
2012. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!