Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim nem hajlandók a...

A macskáim nem hajlandók a táljukból inni. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Isznak mindenhonnan, csap, pohár, lábas, amiben csak vizet találnak, de a táljukból egyszerűen nem. Pedig tiszta víz van benne, a tál is tiszta, már ki is cseréltem másikra, áttettem máshová és nem. Tiszta lököttek, mihez kezdjek velük? Nem tehetek ki pohár vizeket a konyhában, ha nem vagyok itthon!:D
2009. máj. 20. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
A macska makacs állat! Szerintem nem sokat tudsz!Sajnos azt csinálnak amit akarnak!Azt hiszik övék a világ!:)
2009. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyemek sem isznak sosem a tiszta, taljukba tett vizbol, inkabb a csopogo kerticsap alatt nyujtogatjak a nyelvuket, meg esovizet isznak. Nem tudom, miert lehet, de ha szomjasak, es nincs mas, ugyis inni fognak belole, ne felj.
2009. máj. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Láttam én már érdekes dolgokat, nagyon sok macska megfordult már nálunk és mindig előjött náluk valami új hóbort. Az egyik a napokban rászokott a zuhanyra. Mikor végzünk, beül a zuhanytálcába és azt élvezi hogy csöpög rá a víz. Mi meg szakadunk a röhögéstől.:D
2009. máj. 20. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha tisztítószerrel mostad ki a tálat, akkor lehet hogy az a bajuk vele.
2009. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A macskák általában nem szoktak vizet inni. Adj nekik tejet a tálba és nézd meg azt isszák-e
2009. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy a macskáknak kell a víz. Állítólag a macskák keveset isznak ( ami nem jó), ezért tanácsolta nekem valaki azt, hogy ha tehetem helyezzek el a lakás több helyén itatókat, és akkor jobban rátalál. No nekünk ez elég jól bejön. Nem zavaró helykre ( ő megtalálja) tettünk pici tálakat, és biza rájár. Az étele melletiből nem iszik, csak a többiből..., ott mindig látom, hogy lafatyol :-)

Enyémet meghajtja a tej.....

2009. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Remélem, aki szerint a macska nem iszik vizet, nem tart állatot...

De ez a több tálas dolog jónak tűnik, ezt ki fogom próbálni. Köszönöm szépen.

2009. máj. 20. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos neki a víz. (a tej emésztéséhez szükséges enzim csak a kölyök macskák szervezetében van meg, mint az embereknek, ezért felnőtt korban nem tudják megfelelően emészteni a tejet, ezért van tőle sokuknak hasmenése) Főleg a sok száraztápot evő cicáknak fontos a víz. A macskák leggyakoribb betegségei a vese- és húgyúti betegségek (vesehomok, vesekő, húgykő...). Ezek kialakulásának okai a kevés víz fogyasztás és a nem megfelelő vesekímélő száraztáp együttese. A macskák nem szeretnek az evőhelyük környékén inni. Érdemes több vizes edényt elhelyezni, mindegyiket távol az evőtáljaiktól.
2009. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!