Idős nagymamám mellé milyen korú és nemű macska javasolt?
Először is tisztázd, milyen "kisállatra" gondolt? Lehet, hogy tengerimalacra vagy kiskutyára. Addig ne vigyél oda semmilyen állatot, amíg nem tudod.
Ha mégis cica lenne jó, fiatal felnőtt, ivartalanított, bármilyen nemű lehet.
Azt gondolom, hogy ezt nagymamáddal kellene megbeszélni, hiszen az övé lesz a cica. Úgy, hogy nem tud róla, ne vigyél oda smemilyen állatot,hiszen mi lesz, ha neki nem tetszik, nem ilyet szeretett volna, stb. Visszaviszed a menhelyre, ezzel törést okozva a cica lelkében?
Nagymamád természetétől függ, hogy egy játékos , rosszalkodó, incselkedő kiscica lesz-e a megfelelő társ, vagy egy idősebb, lakásban nevelkedett cica lesz jó neki.
Mindenképp ivartalanított cica legyen.
A kiscicánál ne feledd el, hogy az oltási program és az ivartalanítás a ti feladatotok lesz, tehát a cicát orvoshoz kell majd hordani. Egy nagyobb cica a legtöbb menhelyen már ivartalanítva , oltva és parazitamentesítve van.
Nagyidról írhattál volna pár szót, mert akkor talán valamelyest könnyebben tudnánk segíteni.
Attól függ, ha mamád már nehézkesen mozog, akkor mindenképpen felnőtt (uram bocsá' idős ~6-7 év körüli) macskát ajánlanék, mert az jóval kevesebbet ugrál, sokkal nyugodtabb, mint egy fiatal.
Ha mamád fiatalos, mozgékony (meg sem látszik rajta kor), akkor lehet egy fiatalabbat.
Akármelyik mellett is döntesz, az ivartalanítás v. ivartalanított macska mindenképpen hasznos, mert nem lesz nem kívánt szaporulat, elkóborlás, verekedés a területért és azokról a betegségekről nem is beszélve, amelyek az ivaros macskáknál általánosan előfordulnak (nőstény esetében pl. méhgyulladás, kanoknál hererák).
Nagymamám még eléggé aktív szerencsére, ezért talán egy 1-2 éves macska is jó lehet. Viszont miért számít, hogy ivartalanított-e, ha kizárólag a lakásban lesz (és valószínűleg nőstény)?
Igen, a kockázat megvan sajnos, én is rengeteget gondolkodtam, hogy belevágjak-e így, de őt ismerve talán nem venné a fáradságot arra, hogy beszerezzen egy macskát, de biztos vagyok benne, hogy ha megkapja, azonnal gondoskodni akar majd róla.
Ha nem továbbtenyésztésre, hanem társállatként, sport vagy hobbi céljára tartunk cicát vagy kutyust, akkor az ivartalanítást a nem kívánt szaporulat megakadályozására, és egészségügyi megelőző céllal végezzük. Egyes országokban már kötelező a nem tenyészállatok ivartalanítása. Az ivartalanítás bármilyen életkorban elvégezhető, de érdemes még az ivarérés előtt elvégezni.
A nőstény cicák 7-8 hónapos korban már ivarérettek lesznek, ekkortól 2-3 hetente ivarzanak. Igen szapora állatok: évente akár 2-3 alkalommal is fialhatnak, emiatt van annyi kóbor cica.
A kandúrok 7-8 hónaposan ivarérettek, és a nőstényekért és a területért vívott verekedések mindennaposak lesznek: eredményük különböző fertőző betegségek, sebek, tályogok, férgesség, rühösség. Cicáink ivartalanítása már 4-6 hónapos korban javasolt.
Ha ivaros nőstényt tartasz lakásban, akkor garantáltan lesz jó pár pocsék hete a mamádnak.
Ők ugyanis addig tüzelnek, amíg meg nem termékenyülnek és ez az időszak igen nagy hangorkánnal jár a macskáknál (mindegy, hogy nőstény v. kan).
Szóval ha nem szeretnél a mamádnak jó pár álmatlan éjszakát, akkor ivartalanított macskát szerezz be, vagy ivartalanítsd a beszerzendő macskát.
Az előző hozzászólásomban pedig írtam a kifejezetten ivaros macskákra jellemző betegségeket, olvass vissza egy picit.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!