Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Brekkies macskatáp mennyire...

A Brekkies macskatáp mennyire számít elfogadható minöségünek?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy Orijen, meg Acana és Royal C a TOP, de inkább nedvessel etetek, csak mellékesnek vettem kis tápot. Perfect Fit, Purina One... Ezektöl jobb?
2011. júl. 9. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Életemben nem hallottam erről a tápról, hol lehet kapni? Egyébként ha megnézed a beltartalmi értékét akkor abból lehet következtetni a minőségére. Nézd meg hány százalék hús van benne (minél több annál jobb), minél kevesebb növényi eredetű adalékanyagot tartalmazzon és ne legyen benne mesterséges tartósítószer, ízfokozó és színezék.

Egyébként szerintem jobb lenne ha elsősorban szárazzal etetnél és csak kiegészítőnek nedvessel. A száraz tápoknak jobb a minősége, táplálóbb a cica számára és a fogait is karban tartja.

2011. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszer próbálkoztam a száraz etetéssel, de húgyúti problémái lettek az egyiknek. nem mondom, hogy attól, de azóta nem merem, mert félek, hogy nem iszik annyival többet és azért van. meg napokban olvastam egy állatorvos vagy,ki véleményét, hogy a legjobb a nyers hús, aztán az alutasalos és a száraztáp éppen csak a házimaradékot elözte meg. hol azt állítják határozottan, hogy fekete, hol azt, hogy fehér. így nehéz dönteni :S
2011. júl. 9. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha húgyúti problémákra hajlamos a cica akkor érdemes neki direkt erre való tápot venni. Valóban igaz hogy a csak száraz tápon élő macskák kevesebb vizet vesznek magukhoz, ezért nem jó (szerintem) kizárólag ezzel etetni, szükség van mellette lédús eledelre is. Azzal egyáltalán nem értek egyet hogy a nyershús a legjobb, vagyis pontosabban akkor állná ez meg a helyét ha egy gondosan kiválasztott recept szerint készítenék el a nyers eledelt, hogy tartalmazzon minden hozzávalót amire a macskának szüksége van (ami egy átlagos gazdinak túl bonyolult lenne). A sima nyershús egyáltalán nem elég, azért szokták inkább a prémium tápokat javasolni mert az kompletten tartalmazza a szükséges tápanyagokat. Én még nem nagyon hallottam állatorvost aki az alutasakos eledeleket a száraz elé rangsorolta volna, de lehet hogy van ilyen is.
2011. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Konzervből is lehet olyat kapni ami húsból van, de ha veszel acanát, akor azt beáztathatod vízbe, és akkor vesz fel elég vizet a cicus. Én reggel kb. 15g-ot beáztatok, 45 g-ot kap szárazan és este kap konzervet, Plusz szoktam látni h iszik is, úh remélem nem lesz gond vele.

Amúgy erről a tápról nem hallottam. Legyen benne több mint 10% hús és lehetőleg ne legyen gabona benne, v csak kevés, max rizs, tartósítószert, színezéket ízfokozót ne tartalmazzon szintén. Ha ezek megvannak, akkor nem lehet rossz. Ha olcsóbb jó tápot akarsz én a dm-eset tudom ajánlani. Nem egy acana, de elég jó.

2011. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!