Hímet vagy nőstényt? Hogy viselkedik egy nőstény cica ivartalanítása előtt (tüzelés, kaparászás stb. )?
A nőstény macskáknál fontos, az hogy az ivartalanítás előtt 2szer le elljen. Persze akkor, ha fiatal macskáról van szó. másfél , 2 évesen lehet már ivartalanítani, és akkor nem lesz meghülyülve se ( hormonok miatt)
Azért kezelhetők rosszabbul, mert ilyenkor egyrészt fura hangokat add ki, másrészt meg a hormonok miatt kicsit megvan bolondulva, és a seggét mutogatja minden fele. Nálunk most ért végett a tüzelése, és amíg tartott, a hím macskák állandóan itt voltak. Volt hogy egyszer 4 is volt itt. Amint véget ért a tüzelése, akkor újból normálisabb lett.
A kaparászást meg minden macska csinálja, mert a karmainál vannak illat mirigyek is, és ezt kenik szét a kaparászással.
Nekem is nőstény macskám van.A doki azt ajánlotta,hogy 6hónapos korában legyen invartalanítva,mert hamarabb gyógyul be a seb és ilyenkor még nagyjából hormon mentes a cica. :)
Most 8hónapos,sokat alszik és játszik. :)
"A nőstény macskáknál fontos, az hogy az ivartalanítás előtt 2szer le elljen."
Ez nettó baromság. Semmi szüksége nincs az ellésre ivartalanítás előtt (amúgy se). A legjobb még ivarérés előtt megcsinálni, akkor az ivarzással járó kellemetlen szokásokat fel se veszi. Ráadásul minél korábban végzik el, annál kisebb a komplikációk esélye. 4-6 hónapos korban már meg lehet csinálni teljesen nyugodtan.
Jézusom! Első, te nem tudom ezt honnan, melyik állatorvostól szedted, de szerintem az elkövetkezendőkben messziről kerüld el! Nemhogy kétszer, de EGYSZER SEM!!! kell elleni egy állatnak sem! Sőt, kifejezetten azt ajánlják, hogy még az ivarérés előtt ivartalanítsanak mind kandúrt, mind nőstényt, mivel így elkerülhetők nemcsak a daganatos megbetegedések, de az is, hogy az ivaréréssel az állat rossz szokásokat vegyen fel. A fiatalon ivartalanított állatok ráadásul sokkal játékosabbak is maradnak, mint felnőtt korban műtött társaik. Itt van egy oldal, ahol nagyon jól le van írva minden:
Ime a Magyar Állatorvosi Kamara Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának állásfoglalása az ivartalanítás kérdésében (A Cerberos Állatvédő Egyesület MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján.) Bár a kérdések kutyára vonatkoztak, arra nagy összegben mernék fogadni, hogy a macskákra vonatkozóan is hasonló válaszok születnének.
Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.
Válasz: Nem.
Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?
Válasz: Nem.
Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?
Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.
A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.
Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?
Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás megelőzhető.
Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?
Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínűsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása
mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.
Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?
Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.
Ami a kérdést illeti. Ha a rosszabbul kezelhető azt jelenti, hogy a tüzelés igen kellemetlen a gazda számára, az állandó nyervogás, magakelletés és dörgölőzés miatt, akkor a válasz igen. De a dolog piszok egyszerűen kezelhető: ne várd meg, hogy tüzelni kezdjen.
12:05, a figyelmedbe ajánlom a szabályzatot:
Ha választ írsz, tartsd be a következőket:
Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!
Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!
Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt!
Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!
A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!
Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.
Főleg ez a pontja:
Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!