Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr vagy nőstény?

Kandúr vagy nőstény?

Figyelt kérdés

Kiscicát szeretnénk, de nem tudjuk, melyik lenne jobb választás? Kertes házban lakunk, de benti macska lenne (nem szeretném, ha elütnék, megmérgeznék, stb.). Melyik lenne szerencsésebb választás? Ivartalanítani mindenképp jobb? Mennyiben változik akkor a természetük?


Remélem, tudtok segíteni?!


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. márc. 26. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát figyelj ha azt vesszük hiába lessz szobamacska elfog szökni ígyis úgyis ha érzi h kell neki 1kis pásztor óra. :)

Ettől eltekintve én Kandúrra szavazok.

ivartalanítjátok azt no problemo.:D

Nőstény meg bármikor szülhet ha nem ivartalanítjátok.

2009. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ivartalanítva vannak, nincs nagy különbség. A kérdés, hogy egyáltalán ivartalanítani kell-e, neked kell eldöntened, de ha benn akarod tartani, és nem szeretnél megőrülni tőle, akkor kellene.

Bár egyéni véleményem szerint kertes házban benntartani állatkínzás... hiába a sok veszély, ami érheti, akkor is sokkal többet veszít a macsek.


(Enyém nyolc éves, ivartalanított, és mindig kinn végzi el a dolgát, és néha szerez macska haverokat is.)

2009. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani mindenképp érdemes(nem szökik, halálos betegségektől menekülhet meg+a menhelyen élő árva cicák elől nem veszi el az egyetlen lehetőséget a véletlen alom). Ivartalanítástól csak pozitív irányba változik a természetük. Nekem csak abból a szempontból volt fontos a neme, hogy egy kandúrt kevésbé visel meg az ivartalanítás, oszt mégis két nőstény macsekom van:) Szerintem az első időkben érdemes bent tartani őt, amíg megszokja a helyét, utána úgyis látszik rajta, hogy kimenne-e. Lehet úgyis vigyázni rájuk, ha kimehetnek néha, de ez majd úgyis kiderül és attól függ, hogy milyen természetű lesz a macsek.
2009. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A kandúr szerencsésebb, mert nem lep meg egy - két ennivaló kiscicával! :) Viszont ők verekedhetnek. :( És ha nincs ivartalanítva, jelölget. Csak azt nem tudom, hogy ezt lakásban is megteszi-e???

A nőstény meg elég hangos amikor tüzel. Viszont azt mondják, kezelhetőbbek és szelídebbek.

Valószínűleg ivartalanítani kell bármelyik mellett döntünk is...

2009. márc. 26. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
az hülyeség h mindenképp megszökik ha kismacska korátol sosem megy ki nem is akar majd de anyibol talán jobb a nőstény hogy jobban vágyik az ember szeretetére bár ez nem mindig igaz továbbá nem jelölgeti a területét de ha ivartalanitod akor mind1 és a nőstények töbnyire higgatabak is
2009. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is kertes házban lakunk, de az enyém (6 hónapos lány) sem volt még soha kint pontosan azokból az okokból, amit írtál. Ivartalanítani mindenképpen kell, nekünk is most nemrég volt a műtét. Állítólag nyugodtabbak lesznek tőle, de az enyém még mindig szeret őrültködni, játszani, de azért néha alszik is. :)) A lányok kisebbek, mint a fiúk (nálam ez is szempont volt) és szerintem is bújósabbak. De persze ez is a cicától függ.
2009. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a nőstény macska nem annyira jó választás. nekünk is van és állandóan elmegy. van olyan amikor több mint 5 napra is eltünik. úgy öszintén a kandúr macska se olyan jó választás mert annál is ugyan ez van...
2009. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!