A kiscicákat születésük után mennyivel lehet elkezdeni simogatni meg babusgatni?
Én is ott voltam a szülésnél, mert az anyacica mindíg elhagyta a kölykeit addig.
Segítettem neki, a megszületett cicákat áttöröltem puha törölközővel, elkötöttem a köldökzsinórt, baba orrszívóval kitisztítottam a szájukat és az orrukat, és odatettem elé, hogy tisztogassa őket.
A burkot és méhlepényt odaadtam az anyának. Miután kint volt mind a négy (három óra volt, plussz két óra pihi) főtt csirkemájat adtam neki, amit csirkehájjal pürésítettem.
Az első pillanattól hagyta, hogy simogassam, méregessem őket. 15 éves voltam és állatorvos akartam lenni.
A cicamama sem hagyta el akkor a kölyköket, de csak két hétig szoptatott, mikoris elment a teje. Ekkor odahordta a kiscicákat hozzám. Először nem értettem, mit akar.
Hipoallergén babatápszert adtam a kicsiknek, és megtanítottam őket tálból enni.
mind a négy cica felnőtt és egészséges lett. Saját költségen ivartalanítattam mindannyiójukat. Azóta is engem tartanak az anyunak.
Édesanyám eléggé furcsálta, hogy ennyire törődöm velük, mert falun nem szokás ennyire "beleszólni a természet rendjébe", kivéve haszonállatnál.
Most húsz éves vagyok, nem lettem állatorvos. De a négyből két cica itt él velem.
Kérdésedre válaszolva.
A "babusgatás" kezdete függ az anyamacsek és a közted lévő bizalmi kapcsolattól. Mindenképpen vigyél "ajándékot". Egy kis nasi, amit ritkán kap. Halhús (szálkamentes) vagy csirkebensőség. Az anyacicát többet simogasd, mint a kicsiket, nehogy féltékeny legyen rájuk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!