Nagyon vadóc a cicám! Az ivartalanítás segít?
Az ivartalanítás hatása
Ma már szerencsére egyre kevesebbeket kell hosszasan győzködni az ivartalanítás fontosságáról, hiszen a legtöbben elismerik ennek létjogosultságát és ésszerűségét a nemkívánatos, kóborlásra ítélt macskák szaporodásának megelőzésében. Az ivartalanítás elvégzésére magát első alkalommal elszánó gazdát leginkább két dolog aggasztja: maga a műtét és annak veszélyei, valamint az, hogy a beavatkozás milyen hatással lesz a macska viselkedésére. Attól tartanak, hogy elveszti harci kedvét és így más, nem ivartalanított macskákkal szemben hátrányos helyzetbe kerül. Ez az aggodalom nem indokolt, hiszen az ivartalanított és kasztrált macskákból álló kolóniák vizsgálata azt mutatta, hogy az ivartalanított és kasztrált egyedek nagyobb toleranciával viseltetnek a nem ivartalanított macskákkal szemben, ez utóbbiak viszont nem üldözik őket, mert nem számítanak vetélytársnak. Azon túl, hogy az ivarzással kapcsolatos viselkedés nem jelentkezik többé, az ivartalanítás alig okoz változást a nőstény macska viselkedésében. A hím kasztrálása ugyanakkor csökkenti a valószínűségét, hogy az állat fröcskölni fog, és vizeletének bűze is csökken. Kóborlási hajlama is kisebb lesz, továbbá nem verekszik más hímekkel az ivarzó nőstényért folyó harcban. További előnye, hogy a kasztrált hímek és az ivartalanított nőstények élettartama hosszabb, mint azoké a macskáké, amelyek a műtéten nem esnek át. Az ivartalanítás mindkét nem esetében annyiban érinti a macska viselkedését, hogy �lélekben" serdülők, ifjú felnőttek maradnak. Vagyis a 6-10 hónapos korukra jellemző viselkedésformák fennmaradnak. Megmarad a játékos kedv, a más macskák közelségét jól tűrő, esetenként kifejezetten élvező hangulat, a gazdához való kötődés.
Nem kell a cicádat elajándékoznod, ha nem szeretnéd.
Az ivartalanítással minden szempontból jót teszel vele, a lány cicák is lenyugodnak tőle némiképp- tapasztaltam.
Másrészt őt és magatokat is megkímélitek az ivarzás környéki felesleges stressztől- az állatok nagy részét a tüzelés időszaka megviseli, nekik ez nem jó. És nektek sem azok a hangok, amelyeket ilyenkor hetekig kiad magából a macsek.
Ivartalanítsd.
Ezzel különböző majdnem biztosan bekövetkező betegségektől is megkíméled őt, az életét meghosszabbítva ezzel-amely élet ráadásul nyugodtabb lesz számára is.
1. Lakásban laksz? Mert akkor ne csodálkozz: nem való macska a lakásba. Szerencsétlen hülyére unja magát. Nem vadóc, hanem macska, ez a dolga.
2. Házban laksz? Akkor zárd ki, elvan az kint a szabadban is.
3. Terhes nőnek egyébként is kerülni kell a macskát a toxoplazmózis miatt.
4. Az ivartalanítástól a vadászösztön még megmarad.
5. Csecsemő mellé nem való az állat! Egyébként meg kisgyerek koromban engem is megkarmolt a macska, na és.
6. Mi a fontosabb? A macska, vagy a gyerek?
Gondolkozz!
semmiképpen nem normális, ha 2 éves korában még mindig ennyire vadóc és lánymacska létére ide-oda pisil.. valószínűleg valamiféle idegrendszeri baja van.
MINDEN házikedvencként tartott macskát ivartalanítani kell, ez alap, egy felelősségteljes gazdának ezt tudnia kellene.
amúgy meg terhes nővel egy lakásban tartott macska?? elég buta dolog. toxoplazmózisról nem tetszett hallani az iskolában??
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!