Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e egy macska skizofrén?

Lehet-e egy macska skizofrén?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve a nevelőapám ( 120 Kilo ) Rálépett a Macskám lábára ami Szilánkosra tört majd hogy el tudja kapni Rácsukta a Konyhaajtót. A Macska ezek után nagyon vad lett. Nem lehetett Simogatni , mindig megkarmolt mindenkit aki közeledett felé. Most az utóbbi 2 Hónapban Teljesen megváltozott mintha nem is ugyan az a macska lenne. Lehet simogatni , mindig bújik és Dorombol.Bár ez még nem minden. Néha simogatás közbe amikor az ölemben van Egy idő után ( nem mindig ) egyszer csak bekattan karmol egyet és elszalad. Ugyan úgy simogatom mint addig semmit nem csinálok , nem húzom meg a farkát , nem borzolom a szőrét , semmi. Majd ezek után 2-3 Percre megint teljesen szelíd lesz , nyávog hogy simogassam és bújik.


Lehet hogy hülyén hangzik a kérdés de kíváncsi vagyok.


Előre is köszi !


2011. márc. 19. 23:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kérdező: bizalommal van irántad, de ha látod, hogy kicsit megfeszül vagy zavarja valami, máris számíthatsz egy "bekattanásra". Ez lehet egy furcsa zaj az utcán vagy a szomszéd fúrógépének/motorjának hangja stb. Csak figyelj rá jobban és nem érnek meglepetések. Amikor úgy érzi, mégis biztonságban van (azaz "elmúlt a veszély"), simán visszamegy hozzád - ha vágyik a közelségedre.
2011. márc. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
0%
Kérdezőnek még egyszer elmondom, egy-két bugyuta komment ellenére, az állatok nem rendelkeznek tudattal. És egy macska nem lehet skizofrén, és többszörös személyisége sem lehet, mivel egy személyisége sincs szegénynek (A macskaszeretők kedvéért elmondom, van idézőjeles személyisége az állatnak, de ez nem ugyanaz, mint az emberé, ezek csak örökölt különbözőségek.) Megnyugodhatsz, a macska nem skizofrén, sem többszörös személyiség. Az ösztönei, hormonjai, a biológiája vezérli, de nem tudja, hogy ő ő, csak él. A tudathoz szükséges a gondolkodás, egy állat pedig nyilvánvalóan nem gondolkodik pont ennyi
2011. márc. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Én azt javasolnám, olvass, mielőtt írnál. Tudom, csábító a névtelenség, ideális arra, hogy nulla tudással előadd magad kis teóriáját.

De talán jobb lenne nem félrevezetni másokat, hanem valós tudással megszólalni.

Ha csak egy macskaviselkedésről szóló tudományos cikket olvastál volna életedben, már nem irkálnál ilyen hülyeségeket:

"van idézőjeles személyisége az állatnak, de ez nem ugyanaz, mint az emberé, ezek csak örökölt különbözőségek"


A te teóriáddal szemben ugyanis van személyisége a macskának is. És ugyanúgy, mint az embernél, örökölt és tanult összetevőkből áll.

2011. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Úgyhogy, hajrá! A google a te barátod is, csak pötyögd be: "cat behavior", és máris olvasgathatsz.
2011. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha netán nem megy az angol, akkor egy egyszerű problémán gondolkozz el ennek a teóriádnak az ellenőrzésére:


"van idézőjeles személyisége az állatnak, de ez nem ugyanaz, mint az emberé, ezek csak örökölt különbözőségek"


Vajon miért van az, hogy egyik macska vadássza az egeret/madarat, a másik pedig társként, barátként tekint rá? (youtube-on keresgélj, van példa mindkettőre)


Ha nem megy a következtetés, akkor felvilágosítanálak: mindkét esetben a tanult viselkedés nyilvánul meg. Az, ami szerinted nem létezik.

2011. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Visszatérve a kérdező kérdésére, ha a skizofrénen "kettős személyiséget" értesz (ami állítólag helytelen), akkor arra hajlanék, hogy minden macska skizofrén.

Mindegyiknek két, egymással ellentétes személyisége van: az agresszív gyilkológép (amit esetleg a tanulás korlátok közé szorított), és a törleszkedő tündérke (amit megintcsak a tanulás befolyásol).

Az, hogy mikor, melyik, milyen mértékben, kivel szemben, és milyen gyakorisággal nyilvánul meg, örökölt adottságok, és tanult viselkedés minták, tapasztalatok keveréke.

A te macskádat frissen nagyon negatív tapasztalatok érték ettől csöppet neurotikusabb lett. Majd "kinövi", ha nem éri újabb meglepetés.

2011. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát bocs de én veszettségre tippelnénk. Az én cicámmal is hasonló történt. Először kedves, utána egy baleset miatt vad (amputálni kellett az egyik lábát), utána megint kedves. Egyszer csak habzani kezdett a szája!
2011. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Köszönöm, hogy felvilágosítasz arról, amit eddig is tudtam. Fogalmazási pontatlanság volt csupán az, hogy nincsenek tanult tulajdonságai a macskának. Nyilván van, hiszen kondicionálható, pl arra, hogy kérje az ételt. Úgyhogy nem fogok utána googlizni. Pszichológiai szempontból nézve, (nem etológiai vagy állatorvosi!) nincs személyisége a macskának, mivel nincs tudata. Ennyit erről. A "skizofrén" macskákról biztos többet tudsz, de én más szempontokat vettem figyelembe, mint te.Amúgy Te se osztogass másokat olyan könnyen.
2011. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
EMBEREK! hallottatok már elektrosztatikus feltöltődésről?:D A cicát ha sokáig simogatod feltöltődik (mint amikor te műszálas ruhába vagy például), és ezután meg megcsípi őt a saját feszültsége v mi...próbáld ki hogy sokáig simogatod és utána a füle hegyhez hozzáérsz, akkor nagyon megcsípi őt na akkor fog csak igazán megkarmolni...ez olyan mint amikor te puszit adsz valakinek aki fel van töltődve és megcsípi a szádat a bőre.ez lényegében ugyanaz. a másik meg szerintem elvesztette a bizalmát, vagy néha beugrik neki a rossz emléke, és jah vannak érzelmei, tudata :)remélem sokat tudtam segíteni, ne feledd FIZIKA :D
2011. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem
2022. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!