Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ammm ez normális? XD

Ammm ez normális? XD

Figyelt kérdés
Van egy Sunny nevezetű kiscicám...és annyira szeretem hogy az már fáj..agyon babusgatom mellettem alszik olyan mintha a gyerekem lenne...a legkisebb kutyaruhák rájönnek mert olyan dagi szegénykét folyton etetem mindenhová van kirakva kajája és ahogy fordul egyet kettöt eszik...csak whishkas kaját és tejet adok neki van amikor veszek neki külön egy kis lazacot tonhalat mert nagyon válogatós...veszek neki ruhákat már van vagy neki 20 db ruhája és mindenhová viszem magammal(nyaralni vásárolni...stb)egy battai parkolóban találtuk(ragdoll cica)nagyon sovány volt amikor megfogtuk felvettük az ölünkbe alig lehetett érezni a súlyát...:)lehet hogy ezért kötődök hozzá ennyire mert olyan ki árva volt meg sovány???de ez normális h hogy egy macskának már jobb dolga van mint egy embernek???...xD
2011. jan. 8. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút normális! Csak szereted :) . És igen, sokkal jobban megérdemlik a szeretetet mint jó néhány ember!!
2011. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit már túlzásba esel! Egy macskát ne öltöztess, ne tömd degeszre, mert a túletetés is minősülhet állatkínzásnak!

Nekem is van cicám, ő is utcán talált mentett cicus, és szeretem, de nem esem ilyen túlzásba.

2011. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A Whiskas táp nem túl jó. A macska ragadozó állat, húsra van szüksége. A whiskas szárazeledelben, ha elolvasod az összetevőket, láthatod, hogy mindössze 4% hús van, a konzervben is csak 14%. Hogy akkor mégis miből van a többi része, abba jobb nem is belegondolni. Ha annyira szereted, vegyél neki jobb minőségű tápot. Ez itt nem a reklám helye, de pl. az Acanában 60% hús van.
2011. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek rá a ruha, de mind1... Én is élek-halok a cicáimért, nagyon fontosak nekem, és pont ezért soha nem adnék nekik Whiskast! Azt hiszed az milyen jó táp, közben meg egy rakás szar. Ha szereted a macskát prémiumtápot veszel neki, és nem csinálsz belőle bazári majmot!
2011. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a nem normális? Ruhákat aggatni szerencsétlen macskára, meg hurcolni magaddal mindenhova. Ha normál időjárási körülmények között, vagy lakásban ruhát adsz a macskára, hőgutát is kaphat benne... Mindenesetre marha melege lehet...Szegény állat.

A másik hogy a macskák területhez ragaszkodó, félénk állatok, kínzás egyfolytában idegen helyekre cipelni szerencsétlent.

A whiskas meg sz*r táp... Ha túleteted akkor meg különböző egészségügyi propblémái lehetnek, és valószínűleg idő előtt elbúcsúzhatsz tőle.

Egyébként vagy fake a kérdés, vagy te nem vagy több 10 évesnél.

2011. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon nem normális dolog egy macskát öltöztetni, babusgatni, hurcolászni mint egy gyereket. Ha szeretet hiányod van azt ne szerencsétlen macskán éld ki mert egy állat nem erre lett kitalálva. Ha tényleg szereted akkor inkább arra vedd a fáradtságot hogy utána nézel mivel érdemes etetni egy macskát, mert a whiskas nem tartozik ezek közé. És tejet sem lenne neki szabad adni mert nem tudják megemészteni. A macskának ettől nincsen jobb dolga, ne gondold. Nekik más dolgok jelentik az örömet, ez biztosan nem. Nagyon jó dolog hogy így szereted és törődsz vele, de tedd ezt okosabban!
2011. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én biztos nem aggatnék ruháékat a macskára, de ez még belefér.

A kajáit viszont nem túl jó érzékkel válogattad össze. Ebben a fajta tápban túl sok a gabona, és szinte nincs is benne semmi valódi hús. Márpedig a macska szigorúan húsevő.

Tonhalat ne adj sokat, mert macskának ez a legegészségtelenebb halhús fajta. Valami fontos vitamint felzabál az egyik összetevője, és hiánybetegséget kaphat. Más halaknál meg a szálkával kell vigyázni.

A kövérség a macskánál sem egészséges, sőt, sokkal veszélyesebb, mint embernél. Fogyasztani viszont kövér macskát koplaltatással nem szabad, csak lassan, normál adag etetésével.

Tejet csak akkor adj, ha meggyőződtél róla, hogy nem megy tőle a hasa. Bár ezt gondolom megtetted.

2011. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is imádom a cicámt, sokszor jön utánam mint egy kutyus és a nap nagy részét velem tölti. Éjszaka is felmászik az ágyra és oda bújik mellénk. Bár én próbáltam ezeket a super prémium tápokat, de pl egy 400 g-os Orijen táppal az én perzsa cicám közel 1 hónapig küzdött...nem nagyon jött be neki. Aztán kapott BIO kaját az is több mint 1 hónapja meg van, de nagyon nehezen fogy :( Van az a purina One Junior na azért oda van :) Tudom abban csak 16% a hús, de én nem fogom neki erőltetni ezeket a szuper prémium kajákat... ha nem szereti nem szereti. Azt meg sajnálom hallgatni, hogy sír. :(((( Inkább kap helyette rendes főtt húst, meg főtt halat. Szokott kapni reggelre még egy kanál tejfölt. Én ezzel próbálom számára pótolni mind azt amit ezek a hiper szuper tápok nyújtanának :)

Amúgy én sem adok rá ruhát, de ha elutazom mindig jön velünk! Én csöppet sincs megilyedve, sőt! egésszen bátran viselkedik és elég hamar megszokja az új helyeket! Szerintem ez még mindig humánosabb mint napokra otthon hagyni... <3

2011. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha én azt nézném, hogy a macskám mit eszik a legszívesebben, akkor ez lenne a ranglista:

1. lemezes díszhaltáp (már amikor a kóstolót töltöm neki, túrja félre a kezem, ha tudná, folyamatosan dézsmálná),

2. macskagyökér (vadul ropogtatja, ha sikerül neki ellopni),

3. gimpet macskavitamin tabletta (ezt is ellopta, és behabzsolt belőle 40+ darabot együltő helyében)

4. családi jégkrém (szintén lopás, és torkoskodás tárgya volt)


Egyikre se szívesen alapoznám a macska étrendjét, holott örömmel venné.

Nálam az a szempont, hogy amit adok neki, az egészséges legyen. Nem kell, hogy rajongjon érte, csak egyen belőle annyit, ami fedezi a tápanyagigényét. Hogy ez mennyi, az ételenként változó. Tápoknál a csomagoláson feltüntetik.

2011. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy nyaraláskor viszed magaddal (bár a legtöbb macska valószinűleg kisebb fajta idegösszeomlást kapna ha idegen helyre vinnék, bár az én cicáim is jól elvoltak párom szüleinél), de hogy VÁSÁROLNI??? Táskában, mint azokat a szerencsétlen, divatkiegészítőknek használt kutyákat? Vagy mi? Kétlem hogy a cica odáig lenne a shoppingolásért... Uramatyám.
2011. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!