November 28-án hoztunk el egy sziámi kiscicát aki "elméletileg szobatiszta". Most 8 hetes. Bepisil és bekakil az ágyba. Néha megy az alomba is. Már azt látom, hogy természetesnek veszi, hogy a takaróra pisil. Ötletek, hogy mit csináljak?
Vegyél eukaliptusz illóolajat, és csepegtesd a takaróra. Utálni fogja. Őrölt borsot is szórhatsz az ágyadra, persze csak ha téged nem fog zavarni alvás közben.
Ha meglátod, hogy éppen odapisil valahová, azonnal megfogni, és rárakni az alomra.
Orrát beledörgölni a kakiba és a pisibe, hangos fuj-fujj-rossz-macska! ordítás közepette. Rögtön utána az alomra tenni.
Ha látod, hogy éppen az alomra piszkít, lágy, puha megnyugtató hangon valami kedveskedő dolgot mondani neki. Jó cica, vagy valami ilyesmit.
Persze egy kisgyerek is bepisilős lesz, ha ovis korában elszakítják az anyukájától, szóval ne légy nagyon agresszív vele.
Eszedbe ne jusson beledörgölni az orrát a piszkába és üvöltözni vele! Fogalma se lesz róla, miért teszed, csak annyit érsz el vele, hogy legközelebb elbújik valamilyen zúgba, s oda csinál! Évek hosszú során több sziámi (és más fajta) macskát is neveltem, nálam egy módszer, ha furának is hangzik, előbb-utóbb bevált:
-kilesni, mikor "készülődik", beletenni az alomba, finoman megfogni a két első mancsát, s váltott kaparó mozdulatokat,olyanokat, mint amiket a macskák csinálnak, amikor betakarják a piszkukat, "gyakoroltatni" vele, majd (főleg ha sikerült, de mindenképp!), ahogy az előző irta, megsimogatni és megdícsérni.
Nekem sziámi keverék cicám van, de ő első perctől kezdve almot használt, pedig mielőtt megkaptam kinti cica volt és almot képen sem látott...ennek ellenére, ha egyedül hagytuk, bosszúból mindig a szobába piszkított. (szerencsére linóleumra) Azt mondta az állatorvos, hogy a sziámik ilyen sértődékenyek, ez előfordul, büntetni érte nem szabad.
Aztán mikor nyár volt kint volt a cica szinteegész nap az udvaron, és rájött, hogy jobb oda, mint az alomba, így azt már nem is használta(a szobába sem piszkított), hanem mindig jelez, ha ki akar menni...vagy kiengedi magát.rájött hogy működik a kilincs...de a kulcsot is piszkálja, ha be van zárva az ajtó, csak elfordítani szerencsére nem tudja.
Akkor az eukaliptusz befog válni? Lehet, hogy én tudom rosszul, de 6 hetes kortól el lehet hozni a kiscicákat.
Egyébként semmi baja nincsen, csak az alom használattal van probléma....és a bolhákkal sajnos :(
6 hetes kortól??? Hát kérdező, van egy rossz hírem, ezt csúnyán megszívtátok, nem kellett volna a kiscica árán spórolni, belefutottatok egy szaporítóba, az ilyen nem tenyésztő, nem törődik a macskákkal, csak azzal hogy minnél előbb minnél több pénze legyen belőle, nem ért a tenyésztéshez, csak pároztatja megállás nélkül a macskáit, remélem nincs rejtett genetikai problémája a kicsinek
. Gondolom törzskönyvet se kaptatok hozzá... Nem akarlak kioktatni, de mielőtt macskatartásra adtatok a fejeteket, nem ártott volna elolvasni pár szakkönyvet, hogy legalább az alapvető dolgokkal tisztába legyetek. Ha akkor nem tettétek meg, most sürgősen tegyétewk, hisz egy ÉLETÉRT feleltek.
Ilyen pici babának még az anyja mellett lett volna a helye, még szopnia kéne. Ilyen korban még az emésztőrendszerük is fejletlen, nem tudják normálisan megemészteni a legtöbb kaját, speciális táp kell nekik (pl.: Royal Canin babycatje nálunk nagyon bevált ilyen korú cicáknál) Legyél vele nagyon türelmes, és adj neki sok szeretetet. Csak annyi időre hagyd egyedül amennyire feltétlenül muszáj! Az alomproblémáról annyit, ha meglátod hogy wczni készül, kapd fel és rakd az alomra. Szegény kiscica:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!