Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt már macskátok sárgaságos?

Volt már macskátok sárgaságos?

Figyelt kérdés
A cicámat tegnap sárgasággal diagnosztizálták miután több, mint egy hónapig el volt kóborolva. Nagyon le van gyengülve és folyamatosan kapja a gyógyszereket és az injekciót. Volt már valaki hasonló helyzetben? Az érdekel, hogy mennyi esélye van, hogy meggyógyuljon? Nagyon aggódunk miatta!
2009. jan. 18. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A sárgaság mindíg valamilyen májelégtelenségvagy epeműködési zavar eredménye. Lehet ez gyulladás, esetleg mérgező anyagok vagy vírusok okozhatnak ilyet, de az orvos nem mondta, hogy mitől lehet? Anélkül nem tudhatjuk, mik az esélyek. Gondolom, májregeneráló gyógyszereket kapott. Szerencsére a máj viszonylag könnyen tud regenerálódni, úgyhogy reméljük, rendbe jön a cicus, és nem valami vírus okozza, mert akkor nehezebb a helyzet. Bár megmondom őszintén, nem tudom, hogy macskáknál létezik-e vírus okozta májbetegség.
2009. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos arra gyanakszik, hogy valamit megevett és attól kapta a fertözést. Igen, májregeneráló gyógyszereket kap. Sajnos eléggé be van sárgulva és ezért szükséges a folyamatos felügyelet, illetve óránénti gyógyszirup adogatása. Tudomásom szerint, kórokozók okozhatnak macskanál ilyen fertözést, nem virus. mint az embernél.
2009. jan. 18. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem rendbe fog jönni, drukkolok neki!
2009. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az éjszaka meghalt a cicám. A mája nem birta tovább. Nagyon szomoruak vagyunk...leirhatatlanul :(
2009. jan. 21. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, részvétem. :( Az én cicám FIP-es lett, ez is részben sárgasággal jár. Én máriatövis olajmag kivonatot adtam neki,ami úgy néz ki,hogy használ. De sajnos ezzel sem menthetem meg,mert ez gyógyíthatatlan betegség.:( Nem könnyű most, tudom,de csak a szépre kell emlékezni! Minden jót!
2009. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a cicát!
2009. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!