Van két macskám és nincs szivem öket elajándékozni de babát várok és ha használok a szobába párologtatott az a bacit meg a szört is eltünteti? és kb árba mennyi szokott lenni?
A párologtató önmagában nem fertőtlenít, csak biztosítja a lakás megfelelő páratartalmát.
jobb lenne ha nem lennének ott a cicáid. De ami a legfontosabb gyakrabban takaríts porszívózz és portalaníts mint korábban. S most ne engedd meg a cicáknak ,hogy az öledben üljenek, s lehetőleg szőrteleníts a ruháidat is. Mivel ilyen nagy barátságban vagytok mindenképpen csináltasd meg a toxoplazma vizsgálatot!
Beszélj erről az orvoddal is!
Mivel régóta van cicád, a toxoplazmózison valószínűleg már rég átestél, védve vagy.
Ha a cicák eddig családtagok voltak, ezután se legyen ez másképp! Remekül ellesznek a gyerekkel, nem lesz semmi baj.
Persze fontos a higiénia, de az állatok nem fertőzőek, ha tisztán vannak tartva és be vannak oltatva.
Bármilyen hihetetlen, de a toxoplazmózist NEM ELSŐSORBAN A MACSKA TERJESZTI, HANEM A NEM KELLŐEN HŐKEZELT HÚS VAGY HÚSKÉSZÍTMÉNY!!!!! Ime egy macska specialista orvos írása erről:
" Az ember toxoplazmózisa
Mint említettük, néhány állatfajt és az embert is megfertőződhetik a Toxoplazmák, de egyedül a macskafélékben zajlik le a parazita teljes fejlődési ciklusa. Ez azt jelenti, hogy egyedül a macskafélék képesek a bélsarukkal üríteni a betegség fertőző alakját (az oocisztákat) és azzal más állatokat vagy embereket fertőzni. Ennek ellenére extrém ritka, hogy a fertőzést a tulajdonos a saját macskájától kapja el.
Az emberek és a macskák fertőződésére is elvileg három lehetőség van. A macskák által ürített toxoplazma oociszták a külvilágon 1-5 nap alatt megérnek, vagyis sporulálódva fertőzőképessé válnak. Ezek lenyelése fertőzést okozhat. Mind emberben, mind pedig macskában elöfordulhat, hogy a terhesség, illetve a vemhesség alatt fertőződött anyák méhén át jut a magzat(ok)ba a kórokozó. Azonban a fertőződés jellemző útja nem ez, hanem az a nyers hússal való érintkezés és a nem megfelelően hőkezelt húskészítmények fogyasztása révén következik be. A fertőzött állatok szöveteiben ugyanis hosszú ideig fertőző képes állapotban maradnak a Toxoplazmák. Így a macskatartók és a macskával soha nem érintkezők egyaránt veszélyeztetettek.
Ahhoz, hogy a macskától kapjuk el a fertőzést, a következő körülmények mindegyike szükséges:
1. A macskának fertőzöttnek kell lennie. Ez általában a ragadozó életmód miatt következik be vagy a nyers, illetve nem megfelelően hőkezelt sertés- és juhhús, esetleg csótány vagy földigiliszta fogyasztása révén.
2. A macskának ürítenie kell a kórokozót a bélsarával. Ez csupán 10 napig tart a fertőződés után és jellemzően soha többé nem ismétlődik meg.
3. Ahhoz, hogy a bélsárral ürült kórokozó fertőzőképessé váljon, 1-5 napig érnie (sporulálódnia) kell a külvilágon. Ezért a friss macskabélsár nem okozhat fertőzést.
4. A külvilágon megérett (sporulálódott) Toxoplazmákat le kell nyelni ahhoz, hogy fertőzést okozzanak. A kórokozó nem terjed légi úton.
Nagyon kicsi az esély arra, hogy valaki a macskájától fertőződjön meg. A nem megfelelően hőkezelt, főleg sertés- és juhhús a fertőzés leggyakoribb forrása. A legjellemzőbb fertőzési ok a sertéshússal kevert marhahúsból készült hamburger fogyasztása.
A toxoplazmózis egy valódi betegség, de nagyon ritka, különösen a annak figyelembevételével, hogy milyen gyakoran fordul elő a fertőződés. Teljesen értelmetlen ezért emiatt óvakodni a macskatartástól. Még az immunhiányos betegek esetében sem indokolt a macska távoltartása, mert ők is általában más forrásból származó korábbi fertőződés fellobbanása miatt betegednek meg toxoplazmózisban.
Érdekes megfigyelés az is, hogy a beteg macskákat kezelő állatorvosok sem fertőzöttek gyakrabban, mint mások."
Ami a szőrt és a bacit illeti. Külföldi kutyatók bebizonyították már, hogy azoknak a gyerekeknek a körében, akik állatokkal együtt nőnek fel, jelentősen csökken az allergia esélye. Bár a takarítószer-gyártók erős agymosást alkalmaznak a reklámokon keresztül, bűntudatot ébresztve benned, hogy ha nem fertőtlenítesz mindent műtő tisztaságúra, akkor rossz anya és háziasszony vagy, az az igazság, hogy a túlzott fertőtlenítés egyáltalán nem hasznos. Mert így az immunrendszer nem tud kellőképpen megerősödni, aminek könnyen allergiás reakció lehet a vége. Ha a macskád rendesen oltott, féreghajtott, akkor a világon semmi baja nem lesz tőle sem neked, sem a gyereknek.
Én 9 hetes terhes vagyok és tartok macskát. Még az ágyba is bejön... Megkérdeztem az orvost mikor vizsgálaton voltam, hogy mi a helyzet a macskával és azt mondta, hogy semmi gond, nyugodtan tarthatok macskát.
Amúgy a macskának az ürüléke fertőző, ezért azt a párom takarítja. De szerintem az előző válaszoló után már semmi újat nem lehet hozzátenni.
Hát az biztos mert nem szoktam számba venni a kezem :)
Köszönöm mindenkinek a választ!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!