Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3,5 hónapos cicus ínygyulladás...

3,5 hónapos cicus ínygyulladás? Ilyen fiatalon mi váltja ki?

Figyelt kérdés

A cicussal tegnap voltam orvosnál, 3 hónaposan fogadtam örökbe. Most kb 3,5 hónapos múlt. Nem volt hajlandó enni, csak szétdobálta az alutasakosat egy méteres körzetben. A száraz táppal is csak játszott.

A doktor úr alaposan megvizsgálta, a hátsó fogainál némi gyulladás látszik az ínyen, szája büdös, éppen hőemelkedése volt és aznap hányt is gyomorsavat(epét). Kapott antibiotikumot szuriba, ami két napig hat, és tablettát is amit utána kell szednie(szintén antibiotikum).

A kérdésem a következő, lehet ez fogzási tünet is?

Enni az eddigi kajákat nem hajlandó, nagyon minimális sült csirkecombot falatozik, keveset iszik, aktivitása a régi viszont.

Nem gondolnék más betegségre, mert szegény éhes, viszont hozzá se nyúl az ételhez. Próbáljam kényszeretetni, vagy várjak türelmesen?

Dokihoz pénteken szeretném vissza vinni, ha továbbra se hajlandó rendesen enni, addig adok esélyt a gyógyszereknek.



tegnapelőtt 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Doki nem mondta, hogy lehet-e fogzási tünet? Amúgy legjobb tudomásom szerint az, hogy büdi a szája, meg nem nagyon akar enni, éppen lehet az, a gyulladás is, viszont nem a hátsó fogaknál kezdődik általában.

Nem tudom, honnan van, de fiv/felv tesztet csináltatnék nála, ha kinti volt vagy utcamacska kölyke. Ezek nagyon lehúzzák az immunrendszert.

tegnapelőtt 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tesztelt, negatív cicus. Az ideiglenes gazdi teszteltette☺️ egy makk egészséges kis zabagép amúgy. Sajnalom, mert tudom mennyit tud enni. De sokszor nyeli a nyálát is.

Viszont a szuri utan 5 órával visszatért a játékos kedve csak a kaját nem hajlandó megenni. Pépesítve sem kóstolja meg, csak a csirkecomb es csirkemell sonka. De azt is minimális mennyiséget, bár ennek is örülök, mert legalább falatozik.

tegnapelőtt 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Akkor nagy baj valószínűleg nincs :) vagy fogzik, vagy csak benyelt valami betegséget, a gyógyszertől jobban lesz :) a hányás egyébként az üres gyomor miatt is előfordulhat, főleg, hogy ahogy írtad, epét hányt.
tegnapelőtt 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem semmi komoly és lassan enni is elkezd rendesen. Nagyon aggódok érte, mert másfél hónappal ezelőtt szintén befogadtam egy három hónapos cicust, akit egy hét utan el kellett altatni, mert vesebeteg volt, és ott is ugyan így kezdődött de el is vitte két nap alatt😔
tegnapelőtt 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( de mivel ez a cica, ahogy írod, játékos, jókedvű, remélhetőleg nincs nagy gond.
tegnapelőtt 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vissza kellene vinni orvoshoz. Ha van macskás doki, vagy akit ajánalanak helyi macskások, oda kéne menni. Sajnos ez a mindenre kérdés nélkül antiobiotikum meg szteroid az nem szokta megoldani a dolgokat.

A szájszag és a gyulladás a fogaknál összefügghet. Ha dobálja a kaját, az simán lehet fogfájdalom miatt. "Fogzás" nem lesz már egy ilyen macskánál, csak fogváltás, az pedig már nem jár olyan jellegű fájdalommal, így ez nem indokolt.

Vidd orvoshoz, lehetőleg jobbhoz!

tegnapelőtt 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vissza vittem macskás állatorvoshoz(mivel jó kapcsolatot tartok a helyi macskamentokkel, ők ajanlottak)

Parvo,corona,giardia teszt negatív. Foginy gyulladt ami talan a fogváltás oka, de ebbe ő is bizonytalan volt, fiatal cicaknal nem jellemző.

Hasi ultrahangon vesék szepek, máj szép. Belek belgyulladasra utalnak. Erre kapott gyógyszert, és ha nem reagál rá jol, akkor pénteken vesz tőle vért, hogy okosabbak legyünk. Kulonzetelt kellett főzni neki, ami kíméli a beleit.

A kedve továbbra is jó, most is lebontja épp a házat. Gondolom az egyik szuri meghozta az étvágyat is mert vegre evett magától.

A macskamentokkel is beszéltem, nem jó ez a diagnózis de nem parvo ami mindent szempontból jó. Viszont minden belgyulladas parvo.. igy tobb eselye van, de vagy vagy.. Bizunk a legjobbakban.

tegnapelőtt 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!