Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macska télen, mire...

Kinti macska télen, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyik napról a másikra lett egy macskánk. Egy reggeli elmenetelnél megtalált minket, kapott enni-inni, még egy kibélelt dobozt is. Most már napok óta az ajtónk előtt alszik, lányom már a magáénak tudja. Nekem nem új, szeretem a macskákat, gyakorlatilag velük voltam gyerek, volt hogy 8-10 macskával egyszerre, minden mozzanatukat ismerem. De ennek már 30+ éve, és benti macskának nem szeretném. Milyen jó tanácsokat tud adni, akinek kinti macskája van azzal kapcsolatban, hogy ne csak túl élje a telet, de jól is érezze magát? A következő napokban készítek neki egy kényelmesebb helyet, amit a sajátjának tudhat. Létezik tölthető fűtő-bármi, ami télen is bírja akár 10-12 órán keresztül? Vagy ha jól le van szigetelve a háza (doboz, bármi), akkor az elég neki? 4-5 hónapos macskának tippelem, nőstény és elég barátságos. Ez egy társasház, ahol kert is van, de mehet szabadon. További kérdések: mi azok a kötelező és opcionális dolgok, amit egy nőstény macskával kell / érdemes megcsinálni? Amikor gyerek voltam, nem voltak még kötelező oltások, ellenben ivartalanítás igen. Köszi

ma 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Kinti macskával az a gond, hogy bármikor érheti bármi. Nem túl hosszú életűek átlagban, elcsapja egy autó, széttépi egy kutya, fertőzést szed össze más macskáktól stb. Meg is mérgezhetik, ha valakit zavar. Szerintem fontold meg a benti tartást, már a lányod miatt is. Ne kelljen mindig aggódnia, hogy vajon hol a cica, mi van vele.

Kötelező oltás nincs, csak ajánlott van.

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy az a macska valakié? Attól hogy pár napja nálatok tanyázik valószínűleg van neki gazdája, az is lehet hogy nem is kinti, csak kilógott.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólónak köszönöm, akkor is ha nem ez volt a kérdés, de legalább kulturáltan szólt hozzá. De te miért nem a kérdésre válaszolsz? Ha nincs mit mondanod, eríggy' tovább. Elképesztő, hogy minden fórumon van legalább egy elégtelenkedő, arrogáns jedi. Mitől lenne gazdája? Honnan tudsz te többet, mint mi, akik látjuk a macskát, ismerjük a környékünket? A többieknek előre is köszönöm: tehát milyen jó ötletek vannak arra, hogy egy macska komfortosan legyen kint tartva?
ma 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!