Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vidékiként hogyan tudok...

Vidékiként hogyan tudok macskát örökbeadni?

Figyelt kérdés

Hamarosan költözünk olyan helyre, ahova sajnos macskát biztosan nem lehet vinni, viszont van egy lassan 4 éves macskám, aki 3,5 éve van velem. Már rengeteg menhelyet próbáltunk, de senki nem fogadja be. Egy ismerős sincs, akinek kellene. Internetre is feltettük, de nem jelentkezett senki sem. Néztük Budapesten az Illatos úti telepet is, de oda meg budapesti lakcímkártya kellene, ami nincs.


A macskám nincs ivartalanítva, nincsenek oltásai, benti macska. Nem fajtatiszta. Így mit tudnék vele csinálni?



ma 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Tehát olyan valaki vagy (mert gazda biztos nem!) , aki csak úgy 3.5 év után képes kirakni a macskát legyen szó bárhova is. Ez igen, ez nem semmi! Tudjuk hogy vannak állatkínzók, de hogy egyre többen ez inkább elkeserítő.

Lelked nincs egy szál se, az is kiderült ebből.

Az megint csak hab a tortán, hogy 3.5 év alatt nem sikerült ivartalanítanod, nincsenek meg a kötelező oltások sem.

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Remélem a kérdező is menhelyben végzi.... Csak ennyi jó kívánságot tudok mondani,
ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Neked nincs macskád. Akinek macskája van, az gondoskodik róla és nem hagyja el. Addig megy a lakáskeresésben, amíg nem talál olyat, ami a család összes tagjának megfelelő. Beadatja az oltásokat, rendszeresen orvoshoz viszi a cicáját. Ivartalanít, mert ezzel megóvhatja jelentős mennyiségű szenvedéstől…


Légyszi, ezentúl csak plüssökkel játssz, ne életekkel. 😢

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3 hónapon ár próbáltunk macskabarát lakást nézni, de nem találtunk. Az oltásokat és az ivartalanítást pedig pénzügyi okokból nem tudtuk megcsinálni. Mivel benti cica, ezért nem jelentettek ezek problémát. Én nagyon szeretem a macskám, viszont az utcára nem mennénk, maradni meg nem maradhatunk a jelenlegi helyünkön, mert eladják a házat.


Csak szeretnék valami jó helyet találni, ahol a cicám boldog lesz.


Tanácsot szeretnék kérni, nem személyeskedő kommenteket.

ma 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Facebokon az állatbarát albérlet csoportot néztétek? Bár végigolvasva lehet, hogy a cicának tényleg jobb lenne más családnál. Gazdikereső csoportból is van amúgy face-en egy csomó, mindegyikbe rakd fel fotóval, sztorival.

Amúgy ha fiatal, többé-kevésbé egyészséges benti cica, akkor mi a gond vele, miért nem kell senkinek? Mert azt írod, az ismerősök közül senkinek sem tudjátok odaadni. Én azt nem tudom elképzelni, hogy találkozom vendégségben egy barátom kedves, normális cicájával, aztán amikor az illető megkeres, hogy utcára fog kerülni a macsek, akkor nem fogadom be...

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5!


Ez nagyon elvakult hozzáállás részedről!


Képzeld el,hogy az emberek többsége nem tart a lakásban állatot. Nem tartott,és nem is fog tartani soha.


Én tudom, hogy a nagyvárosokban ez mostanában trendi,de az országban nem ez a helyzet.


Szerintem az a ritka, aki a lakásába állatot fogad.


Van egy hangos kisebbség, akik ezt hangoztatják. De ettől nem ez az általános a 9 millió lakos között.


Írom ezt úgy,hogy én is nagyon szeretem az állatokat,41 évem alatt mindig volt kutyám,macskám is. De emellett ismerem az embereket is. A mai gazdasági helyzetben senki nem akar még egy éhes szájat!

ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!