Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell megszelídíteni egy...

Hogy kell megszelídíteni egy macskát?

Figyelt kérdés
Kicsi koruk óta etetjük őket cserébe úgy félnek tőlünk mint a tűztől,csak az anyjuk szelíd.

ma 05:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a kezedből etetni, esetleg néha csak úgy érj hozzá. Valószínűleg elfut, de majd idővel megszokja, hogy nem akarsz neki ártani
ma 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kóbor cicák? Nem nálatok születtek? Igen, az nehéz ügy. Apránként lehet, sok-sok türelemmel náluk célt érni. Ahogy 1-es is írta, kézből etetéssel.

A nyers csirkemáj igen csalogató tud lenni :)

ma 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Játsz velük, etetés közben kicsit minden nap ülj közelebb. Ha megvan a szemkontaktus pislogj rájuk lassan és nagyokat. Ez a bizalom jele. Ne nézz rájuk meredt szemekkel. Ha már elég közel tudsz hozzájuk ülni, finoman simizd meg őket.
ma 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkorák? Ha kicsik, akkor kizárólag úgy adj nekik, hogy fölöttük állsz, aztán ha ez már megy, akkor meg kézből vegyék el. (Fokozatosság.) Ha így nem kell nekik, akkor összepakolsz, nem hagysz ott kaját, fél nap után újra próbálkozol.

Ha már nagyok, akkor így is csak mérsékelt sikert lehet elérni ilyen vad macskáknál. Nekem volt egy, ami nagyapám padlásán lakott úgy másfél-két hónapos koráig, utána hoztuk el, azt soha nem is lehetett felvenni, jó esetben eltűrte, hogy a földön megsimogassam.

A következő évben született egy testvére, azt már pár napos korában lehoztam, hogy emberhez szokjon, az bújós lett felnőtt korában. Pedig egyformán voltak tartva.

ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Idő és türelem
ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk úgy. Egy nagyon szelíd cica jött hozzánk, egy kicsi vad csöppséggel. Én úgy szelidítettem meg, hogy ahogy tudtam megfogtam, simogattam, enni adtam, nem érdekelt hogy lassan szelidítsem meg. Igaz megkarmolt, de megérte. Most egy nagyon rossz cuki kandúrkám van, aki imád engem. Nagyon szeret bújni és játszani.
ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy tucat kutyával és két tucat egérrel.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban idő és sok türelem kell hozzá.

Hozzánk tavasszal jött be egy felnőtt macska. Állandóan a sövény alatt kuporgott és nagyon félt tőlünk. Guggolva lassan közelítettem mindig hozzá, lassan raktam elé a kaját. Aztán néha sikerült kicsit megsimogatnom és így haladtunk tényleg nagyon lassan míg a bizalmába fogadott.

Aztán most már odáig jutottunk, hogy imád az ölemben ülni, feküdni. Magától jön hozzám, hízeleg.

ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!