Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vadonélő macskák miért támadjá...

Vadonélő macskák miért támadják meg a kiscicákat?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem saját kölyke, oké, de mi: bandaháborúznak...? Tök fura látvány, hogy ennyi empátia sincs a macskákban. Vagy macskák között is van pszichopata tán?


Mondjuk nem tudom, hogy Magyarországon hány ember látott már vadon, vagy legalább is félvadon élő macskákat, max. vidékiek, nagyon vidékiek, írom ezt külföldre költözött pestiként, nem lenézően!!!



szept. 10. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Pont azért amiért a többi macskaféle is megöli a kölyköket. A nőstény újra tudjon tüzelni és az ő nemzhesse az új almot.


Ha az oroszlánfalka vezérét/eit leváltja egy erős fiatalabb hím/testvérpár, akkor ők is hajlanak arra, hogy a legkisebb kölyköket kinyírják.


A kóborló leopárd is simán kinyírja a kicsit, ha lehetősége van rá és tuti nem tőle van. (mert nem párzott a nősténnyel)

A házimacskák nőstényei próbálnak elémenni a problémának, hogy a környék több hímjével is párosodnak, de ez sem garancia arra, hogy egy másik kandúr nem öli le a kölyköket, ha kint vannak.

szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Empátia egy vadon élő állatnál? Úgy érted, a konkurens kímélése? Nem lenne túl jó stratégia evolúciósan. Előttem leírták, a macskafélék hímjeire ez jellemző viselkedés. Ha nőstény macska csinálja, amelyiknek saját kölyke is van, akkor territorialitás lehet mögötte.
szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Területvédés. Ezekről a macskákról senki nem gondoskodik, így minden négyzetméterért harcolnak, ha ezzel több táplálékhoz jutnak.
szept. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meglepő, de logikusak a válaszaitok, köszi. Azt nem néztem, hogy a támadó milyen nemű volt, mert alapból sokkolt a látvány, hogy cuki kis kiscicáknak hogy tud nekimenni egy másik macska...


De ja, ilyen a vadon...


Az erősebb akármi győz, tudom...

szept. 11. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!