Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a szomszéd macskáival?

Mit tegyek a szomszéd macskáival?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk,viszonylag csendes környéken.Ebben az utcában nincsenek problémás cigányok.

Viszont a szomszédaim rosszabbak náluk.Koszosak,idegbetegek,és van vagy 15 macskájuk.A probléma nem is ez,mi is nagyon szeretjük a cicákat,nekünk is van 2 benti.

Konkrétan tele van az udvarunk macska sz@rral.Nem tudom,hogy ezek milyen nyomorult macskák,de nem kaparják el a sz@rt,hanem oda nyomják ahová sikerül.Minden nap szedegetem,ha nem akarok bele lépni.Külföldön éltünk két évet,ritkán jártunk haza,de az a förtelem ami fogadott itt minket az undorító.Vastagon sz@r és fos volt mindenhol.Még az ablakpárkányon is!

Szeptembertől újra messze fogunk dolgozni,ritkán jövünk majd haza,és biztos vagyok benne,hogy ugyan ez lesz a helyzet.

Ráadásul,a házat el akarjuk adni és ez nem valami pozitív a háznézők felé.

Kutyát nem tudunk tartani,mert nem fogunk itt élni.

Albérletbe nem akarjuk kiadni a házat,mert minél hamarabb eladni akarjuk.

Mi lehet a megoldás?

Légyszi segítsetek!

Köszönöm.



aug. 9. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Van ultrahangos macska riasztó, én amazonról rendeltem. Működik.


Jelentgetheted a nébih állatvédelmi osztálynál.


A szart ha összeszeded, átdobod az ő kertjébe.


Esetleg teszel ki vendég váró falatokat.

aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
42%
Fogd be a macskákat, mikor nem látják és tedd be őket menhelyre.
aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik gond a mennyiség. Nem lehet felvilágosítani, hogy ivartalaníttathatná őket, és már ne növelje a macskák számát? Mondd meg neki, hogy jelenteni fogod a jegyzőnél, mert károsan befolyásolja a te életkörülményeidet is az ő "hobbija". Ha többször mondod, talán megérti.


A macskákat elég jól el lehet riasztani, ha kitartóan, sokszor rájuk zörrentesz, hirtelen hangos zajjal elzavarod őket, és NEM eltalálva őket, de utánuk dobsz egy kisebb földdarabot, vagy egy lehullott gyümölcsöt, hogy minél messzebb fusson és nehogy visszaforduljon, akkor megijednek, elszaladnak és egy idő után kevésbé fognak hozzád mászkálni. Legalábbis nálunk az idegen macskák ellen ez bevált, de ők nem szomszédok és csak egy-egy szokott hozzánk tévedni, és a kint hagyott szárazeledelt dézsmálni. Nekünk is van sajátunk, kinti, és utálnám, ha ilyen beosonó lenne, szóval ha valaki ezzel a módszerrel zavarná el az enyémet a házától, én se bánnám.

aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3-as

Nem tudom elzavarni őket,ha nem leszek otthon.

aug. 9. 13:37
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha otthon lennél se tudnád elzavarni őket. Nincsen kutya, ott fognak tanyázni mindig
aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Háznézés előtt macskamentesíted az udvart, elzavarod amelyik épp ott van, összeszeded a földről, ami nem odavaló.

Azért amikor otthon vagy, nyugodtan zavard el a macskákat, hátha találnak jobb helyet.

aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Főzzél ki valamit ellenük! :D
aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

#7 ebből pontosan hányat gondoltál vetetni a kérdezővel?

Kifelé macskabiztos kerítés? Tudom nehéz ügy, mert ezek a kis artisták szinte bárhol bejönnek, de az lenne a legbiztosabb megoldás.

aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Semennyit nem gondoltam vetetni. Nem is értem, hogy jut ilyesmi az eszedbe. Ez egy opcionális lehetőség, megnézi, elolvassa, tájékozódik, mérlegel, ha érdekli elgondolkodik rajta, ha nem érdekli tovább lép. Ennyi. Hogy lenne nekem már jogom bárkivel bármit is vetetni? Vagy te így szoktad? Mindenkire ráerőltetsz mindent? Nem is értem még a feltételezést sem...
aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!