Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet tudni, hogy az...

Honnan lehet tudni, hogy az örökbe fogadni kívánt macsek nyugodt, jó természetű-e?

Figyelt kérdés
Nyilván, aki adja, azt fogja állítani, hogy pont olyan, amilyet szeretnék. De mégis honnan tudhatom (majdnem) biztosra, hogy jó természetű-e a cicus? Vannak árulkodó jelek? Mire figyeljek?
júl. 31. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez egy nehéz kérdés, kölyök cica , vagy már felnőtt .. ivaros - ivartalan . Pont most tervezek örökbefogadni , felnőtt cica a jelölt és ivartalan , talán nyugodtabbak. De ettől független lehet idegbeteg macska is, volt már ilyenhez szerencsém régebben,utcáról mentettem , aztán az évek alatt rendbe jött.. majd tavaly elvitte a vese daganat .. sok függ attól is , hogy honnan mentették.. bántotta e a sok f..fej , vagy esetleg nem várt alom miatt adják örökbe
júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet 100%-ra tudni.
júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs, elfogyott.
júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha megnézed, és még a gazdája se tudja megfogni (jártam már így), hát az jelent valamit.

De gyakorlatilag még a személyes megtekintés se garancia semmire, mert lehet, hogy pont akkor, egy idegen jelenlétében volt más a macska, mint általában.

Pl. a mieink odajönnek dorombolni, de idegen nem tudja őket megközelíteni. Még a korábbi (tényleg szerető) gazdájukat is elfelejtették úgy 5 hónap alatt, és mikor eljött, a kezébe adtuk az egyiket, csaképp hogy meg nem karmolta, de kiugrott a kezéből. Na, ha ezeket akarnád örökbe fogadni, nagyon rossz véleménnyel lennél róluk, miközben hozzám állandóan odajönnek, és dörgölőznek.

júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a neten, menhelyek és ideiglenes befogadók oldalait böngésztem, és egy hosszú, részletes leírás alapján választottam ki egy egy éves, tündéri cicát. Pont olyan, mint amit írtak róla, és már 11 éve van velem. :)
júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
11 év szép idő :) meg sok sok szép évet kívánok nektek :)
júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük! :)
júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy sejtem, a kérdező ugyanaz a személy, aki egy másik kérdésben leérta, hogy volt macskájuk, de az "rosszalkodott", ezért elajándékozták, és most az egyik probléma, hogy a párja ellnzi a macska tartás, és erre lenne megoldás a "jó termŕszetű" macska.

A probléma, hogy a jó természet jelentős részben nevelés kérdése, kisebb-nagyobb mértékben mindegyik macska rosszalkodik.

Pl ha nem engeded a fotelban ücsörögni, a jól nevelt nem megy a fotelba, ha ott van a gazdi.

Viszont, ha nincs ott, és arra van kedve, lazán kihasználja a lehetőséget... úgy kerülhet macskaszőr a fotelba.

júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!