Újonnan vásárolt kertes házunkba két, 10 hetes kiscicát hoztunk. Kint szeretnénk majd tartani őket, felelősségteljesen. Hogyan kell szoktatni őket a kinti környezethez?
Ha a macska tud koborolni, akkor fog is.
Ez egy teny. Kinti macska fogyoeszkoz, szoval ezzel a mentalitassal erdemes kint tartani oket.
Illetve igazabol nem erdemes,dehat ez van. Hiaba is magyarazzuk.
Apámat idézem:
"Két hétig bent tartod, hogy megszokja az új helyet, utána kirakod, ha eltűnik majd lesz másik, a macska fogyóeszköz"
Nos, az összes macska amit apám ezzel a mentalitással tartott legkésőbb 1 éves koráig nyomtalanul eltűnt vagy holtan találtuk az utcán.
Egyébként a környezetemben 2-3 hetet szoktak ajánlani, de én alapvetően nem vagyok a kinti tartás híve. Viszont az egy kissé árnyaltabb, hogy a macska mennyire ragaszkodó. Azért alakult ki az, hogy a macska a házhoz, meg a kajához kötődik, mert a legtöbb, ismétlem a legtöbb kinti macskát úgy tartják, hogy a foglalkozás nagyjából kimerül abban, hogy napi egyszer enni kap. Ha semmi kapcsolata nincs az emberrel, akkor nem mindegy hogy kitől kap enni? Viszont ő is emlős, ragaszkodni, szeretni képes, csak el kell érni ezt a kötődést, ami ugye nem abban merül ki, hogy nem menekül bepánikolva, amikor meglátja a gazdáját.
"macskát a telkeden belül kell tartanod"
Szörszálhasogatás, de úgy tűnik pontosítani kell, mert volt már kérdező, aki szóvá tette, hogy ez ilyen formában nem igaz, hisz az állatvédelmi törvény nem így fogalmaz. Az állatvédelmi törvény szerint:
"Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."
A szökést ebben a kontextusban leginkább úgy érdemes értelmezni, hogy a gazda felügyelete nélkül tartózkodik kint az állat, bár mint már egyesek rámutattak vannak jogi kiskapuk. Viszont mint a #4-es válaszomban utaltam rá amellett hogy a tulajdonos úgy érzi, hogy a lehető legnagyobb szabadságot biztosítja mellette egy csomó veszélynek is tudatosan kiteszi az állatát, pedig mint a fenti paragrafus fogalmaz köteles gondoskodni, annak biztonságos elhelyezéséről. És nem, nem a szobanövény meg a kóbor állat szintű két véglet létezik, hanem van arany középút is, közte egy csomó alternatívával. Én például sosem támogattam az állatok ketrecbe zárását, főleg a magyar méretezés szerintiekbe. Egy csomó menhely, állatvédelmi szervezet ír a macskabiztos kerítések helyes megvalósításáról, a kifutók építéséről, de a macskabiztos otthon megteremtéséről is. Igen, pénzbe kerül, de nem véletlenül mondják, hogy az állattartás drága hobbi, meg egy állat felelősséggel jár.
Kint akarod tartani őket felelősen? Egyszerű! ha férfi vagy, megcsinálod magad, ha nő, akkor megkéred a párodat.Nem ördöngösség. Olyasmit kell eszkábálni, amit régen falun láttam, a tyukoknak. Fém szálas, kis lyukú hálót, felúl is, hogy ne tudjpn kimászni. egész nagyra meg tudod csinálni,
magasság legyen min. 2,5-3 méter. Az egészet egy stabil fa keretre fesziteni.Belül be lehet nekik rendezni.A házból egy cicaajtón mennek ki, ami a falbaa van épitve. Ilyet lehet látni a YT-on, az egyik sorozat vidón,
a videó cime Kitten Acadeny, meg kell keresni. Ha nyugiban akarsz lenni, ott nem történik bajuk, és nagyon elégedettek lesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!