Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Cone megmentésen vagyunk...

Maine Cone megmentésen vagyunk túl. Mit tegyünk ha átveszi az uralmat a házban?

Figyelt kérdés

2 éves MC(elméletileg),sovány,nagyon elhanyagolt cica került hozzánk.Barátsagos,dorombolós, bújós cica, de nem egy ölbecicó.Van egy másik cicank is ő 4 éves Ragdoll. Már 2 cicát befogadott. Most viszont furcsa dolgok történnek amit nem tudok hová tenni.

A befogadott Maine Cone fél éven belül,3.helyen van. Első helyen állítólag a kutyussal nem jött ki,(kissebb termetű, talán francia bulldog) gondolom nem a kutyussal volt a probléma. Második helyen egy családtaghoz került e miatt.

Viszont itt nem volt idő foglalkozni vele és megfelelő kezelés sem volt. Játek,ápolás,... Amikor elhoztuk,nagyon sovány és a bundája olyan borzalmas állapotban volt,h.már nem lehetett megmenteni. De ezt a problémát orvosoltuk. Nyírás,élősködő probléma megoldása is megtörtént. Ezzel egyidejűleg a cicus felszabadultabb lett, jobban eszik,iszik,létezik. Viszont a nagy problémát, figyelgetve próbálom megtalálni a megfelelő diagnózist. Ugyanis adott a mi Ragdoll cicánk és ugye a befogadott Meine Cone cica. Nyilván utána olvastunk,h.milyen jellem stb, szerettünk is volna mindíg. A leírtak alapján teljesen megfelelő cicusnak tűnt a számunkra. Szóval jelenleg a két cicus,eszik egymás mellett,ezzel nincs probléma. Külön helyen tartózkodnak. Ha közel vannak egymáshoz, pl étkezik még MC akkor Ragdoll szagolgatja. No probléma. Alapjáraton ha van szagolgatás, egymás figyelgetése közelről, úgy vettem észre,h.R rákap és MC vissza. Ilyenkor rájuk szólok és ejnye bejnyézek. Véleményem,h.R az aki bánt.

Másik szitu,amikor MC ok nélkül támadja a pihenő R-t, aki megijed,fúj,nyávog elszalad.Sajnos arra a következtetésre jutok,h.MC kezdi és R már utólagos reakciókent kezeli úgy ahogyan. Ez az egyik.

A másik dolog az alomtálca. 2 alomtálca van,2 különböző helyen. Gyakran takarítva. Ahol MC gyakrabban tartózkodik ott van az egyik, másik helyen a másik. Első hetekben nem volt probléma, nem tűnt fel ilyen... MC jelenleg azt használja amit R, és egy éjszaka alatt olyan szinten bepiszkítja,h.csak lesek. Ami pedig ott van ahol ő vert tanyát,szinte csak egy kis pisi. Kezdem azt érezni mintha direkt csinálná ezt az alom sztorit. Pl egyik nap, fogta és a tiszta almába belefeküdt.Nem tudom mit tegyek. Cuki cica, de R-t féltem. Nem volt még stressz helyzetben. Ahhoz képest jól viseli,de nem tudom mit tehetnék,h.ne viselje meg és meghitt körülmények legyenek újra. Hibásnak érzem magam. Mintha rosszat tettem volna R el. De én csak jót akartam MC nek is. Gondoltam miután 2 cicust is elveszítettünk, így újra nem lesz magányos R.De most tanácstalan vagyok.Nem tudom,h.kezeljem a helyzetet. Nem szeretném tovább adni Mc-t.Szenvedett már eleget ő is. Szeretném ha mindkettőnek jó lenne. Adjatok kérlek tanácsot! Köszönöm.

(Mindketten csak benti cicák és azok is voltak. Ivartalanított fiúk)


júl. 19. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha az alom esete feszélyezné a Ragdollt, akkor használhatná a másik alomtálcát.

Ha hosszabb távon nem jönnek ki, akkor a Maine Coont érdemes továbbadni, az egyiknek sem jó, ha egész életüket stresszben töltik.

A macska pont az az állat, akinek NEM kell társ a lakásban, kivéve, ha tényleg jó a viszony közöttük. De sokszor inkább kitérnek egymás elől, ami egy lakásban nem könnyű nekik.

júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Csak a lényeget hagytad ki... Mióta van ott a maine coon? (Amúgy nekem is eléggé bántja a szemem, legalább egyszer írd már le helyesen.)

Nekem házimacska mellé került 2 hónapja kölyök ragdoll, hasonló a szitu, elvannak egymás mellett, de vannak összetűzések néha, főleg abból adódóan, hogy a kicsi próbálna játszani a naggyal, akinek nem mindig van kedve. De lerendezik 1-2 fújással és esetleg egy jelzésértékű pofonnal, úgyhogy nem foglalkozom vele. A nagy elvonul ilyenkor, a kicsi megy a dolgára. Máskor viszont, amikor van kedve a nagynak is, kergetőznek együtt, tök jókat játszanak. A leírtak alapján óriási összeveszések nincsenek nálatok sem, hagyni kell őket oldódni. Felnőtt macskák összeszoktatása főleg időigényes lehet.

Az alom kérdésre, amíg egyik se az almon kívül végzi a dolgát, hagyd őket. Nyilván kitakarítod minden nap, úgyhogy menjenek, ahova akarnak. Nálunk is a kicsi a nagy cica almát kezdte használni, egy ideig használták mindketten ugyanazt, majd a nagy átszokott a másikba. Most összevissza használják mindkettőt, ahogy kedvük van.

júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A poszt elején megvannak nevezve, nem értem miért kell egyből támadni az embert, ha nem értelmezi, akkor lapozzon tovább. És kérjen több figyelmet embertársaitól,mert ha a piszkáláson kívűl máshoz nem ért,valószínűleg el van hanyagolva. Nem kioktatást kértem hanem tanácsot. Minden jót!!
júl. 19. 08:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kellett fél év, mire jól összeszokott a 2 cicánk. Az alommal is ez volt. Az új mindig a régi cica wc-jét használta, a régi meg kerülgette, nyávogott, hogy takarítsam ki. Aztán elkezdte a régi cica is használni az újat. Egy idő után láncreakció jött, az egyik ment az egyik wc-re, a másik a másikra. Szinte mindig egyszerre jön rájuk az üríthetnék.
júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami nagy pozitívum, hogy a régi cica, aki az idősebb is egyben sokkal játékosabb lett a kicsi, mostmár 1 éves mellett. Pedig eleinte ütötte a kicsit, fújt rá, de az meg játéknak vette, pedig még nem volt az.
júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy ahány cica van + 1 db alom legyen. Tehát nektek 3 db tálca illene. És igen, némi dominancia van a levegőben, de ez teljesen normális. Még nem alakultak ki a határok és bázisok, ezt le kell meccselniük.

Ne aggódd túl, majd megbékélnek. Ha nem is lesznek puszipajtik, de el fogják egymást viselni. Mindenesetre további macskákat legalább 1 évig ne hozzatok!

júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy latom par komment eltűnt, pl amire válaszoltam is. Na mindegy. A cicus 3 hete van nálunk.
júl. 19. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hét az még nagyon-nagyon rövid idő ilyen esetben, még alakulóban a kapcsolatuk. Nyilván figyelni kell, de érdemes még időt adni. Én is betennék valahova egy harmadik alomtálcát. Nekünk csak egy cica van, de két alomtálcája van, szerintem is helyes az a nézet, hogy ahány cica annál eggyel több alomtálca.
júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hét az semmi. Ennyi idő alatt még (normális esetű összeszoktatásnál, főleg, ha egy BETEG/ÉLŐSKÖDŐKKEL TELI macska kerül a házhoz) a karantén ideje sem telik le. Normál esetben 2 hétig karanténoztatunk, mert ha beviszel egy élősködőkkel teli állatot a régihez, simán átterjedhet rá. Ha van valami rejtett betegsége (egy lefogyott, ápolatlan kinézetű macskának lazán lehet), simán megfertőzi a másikat...

Na, mindegy, most már eső után köpönyeg, de azért legközelebb érdemes lenne gondolkozni előtte.

Amiket leírtál, azokban semmi extra vagy baljós nincs. Két össze nem szokott macskáról beszélünk. Az, hogy néha szaglásszák egymást, fújnak, morognak, teljesen alap. Általában TÖBB HÓNAP, mire megszokják egymást!

Az alomtálcánál viszont erősen ajánlom, hogy ahogy máshol is írják, egyel több alomtálca legyen, mint ahány macska van, mert általában kijelölnek egy kedvencet, de egymásét is használják, így keverve a szagnyomokat. Az, hogy belefekszik néha az alomba, abban semmi nincs, vannak ilyen macskák. Neki még új a terep nálatok, ismerkedik, szokja. Lehet, hogy később leszokik róla.

Nem értem igazából a problémádat, kérdező. Van két macska, akik között nincs hatalmas balhé (nem verekszenek), de még nem fogadták el egymást, ez normális. Az, hogy "átveszi az uralmat a házban" a maine coon, érthetetlen. Az, hogy esetleg ő dominánsabb a már meglévő macskádnál... hát ezt nem tudod befolyásolni, ez ugyanis személyisbeli kérdés.

Annyit még hozzátennék, hogy utánaolvasni egy macska "jellemének" nem tudsz, max a fajtaleírásának, ugyanis a JELLEM az egyéni tulajdonság, és két maine coon között is irdatlan különbségek lehetnek.

júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Onnantól az ő háza, ti a szolgái, uralkodása helyszíne egy királyi teremtménynek!
júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!