Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tanulja meg hogy...

Miért nem tanulja meg hogy nem szabad?

Figyelt kérdés

1 éve van egy nőstény ivartalan cicám, 3 hónapos kora óta velem van. Csak benti cica.

Az első hetekben végigaludta velem az éjszakákat, aztán elkezdte felfedezni a szobát. Ha rosszalkodott (felugrott a tv-hez, kábeleket piszkálta, ruháimat karmoláta, hangosan zörgött stb..) mindig kicsuktam a szobából, ezzel jelezve hogy nem szabad este ezt csinálni. Az elején mindig visszaengedtem egy éjszaka többször is, hátha tanult belőle de sajnos nem így lett. Azóta minden este csak 1 esélyt kap, de mindig eljátssza. Sokszor vártam hogy kibulizza magát és lefeküdjön de 1 óra elteltével sem történt meg ezért ki kellett tennem.:( Mindenhol azt olvasom hogy felveszi az ember ritmusát egy idő után, de már egy év eltelt és még mindig nem sikerült. Pedig olyan jó lenne vele aludni. Tudtok valami hatásosabb módszert erre a helyzetre?:)


júl. 15. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám majdnem három éves volt, amikor először átaludta velem az éjszakát. Kitartás.
júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert arra treníroztad, hogy használja ki az időt. Mivel tudja, hogy rövidesen ki lesz csukva, így igyekszik minél több mindent felfedezni addig.
júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

"Sokszor vártam hogy kibulizza magát és lefeküdjön de 1 óra elteltével sem történt meg ezért ki kellett tennem"


Azért rombol, zörög, mert próbálja magát elfoglalni, lefárasztani, ami a te dolgod lenne alapesetben. Ha nem játszol vele, nem mozgatod meg, akkor kénytelen maga szórakoztatni magát, mert aludni nyilván nem fog tudni, ha tele van energiával. Tőle elvárod, hogy tanuljon, alkalmazkodjon, te miért nem tanulsz, alkalmazkodsz hozzá? 4 fal között mit csináljon, ha a gazdi se foglalkozik vele, inkább kizárja a szobából?! Unatkozik. Ne hagyd rá, ne csukd ki, fáraszd le esténként.

júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol olvastál olyat hogy nem foglalkozok vele? Napi 1,5-2 órát intenzív játékkal töltünk, hétvégén pedig ki szoktam vinni magammal a szüleimhez az udvarra futkosni, bogarászni.
júl. 15. 12:42
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez eddig szép és jó, de az estékről van szó és akkor bizony nem foglalkozol vele, nem mozgatod le. Így kénytelen egyedül feltalálni magát. Életerős, fiatal, 1 év körüli macskától ne várd, hogy elnyomja magában az energiát és lefeküdjön aludni helyette. Egészen pici, párhetes korú macskáknál is megfigyelhető, hogy vacsi után játszanak, futkároznak és csak lefáradás után mennek aludni. Persze elnövik valamelyest a későbbiekben, de alapvetően így működnek a macskák, a tiéd sem kivétel ezalól. Tehát vagy lemozgatod lefekvés előtt, vagy marad ez a helyzet továbbra is, mert neki kell az esti mozgás.
júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elviselni a cicád macskaságait, akkor ne tarts macskát! Nem neked való!
júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!