Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 éves ivartalanított kislány...

4 éves ivartalanított kislány cicánk 2 hete nem jön haza ... Tapasztalat, tanács?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban lakunk ott is zsákutcában és van a közelben egy erdő, ahova szívesen elmászkál, eddig 6 nap volt a rekordja. Nem túl barátságos cicus, így a befogadás kizárva. Ez alatt a két hét alatt nem volt vihar és meleg volt, valamint 4 éjszakát nyaraltunk, ekkor a szomszédunk, aki a cicáKra (2-en vannak, van egy 2 éves ivartalanított barátságosabb fiú cica is) vigyázott próbálta hívogatni, ahogy az elmúlt hetekben mi is tettük.
júl. 13. 19:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ui.: kizárólag tapasztalatokra és értelmes tanácsra vagyok kíváncsi, olyanoktól, akik jártasak a témában!!!


Ha világ életedben nem volt macskád, vagy szobacicaként tartod, azt is megértem, de a kinti macskáknak lételemük a szabadság és NEM LEHET ŐKET BEZÁRNI, mert nem attól lesz teljes az életük! És teljesen tisztában vagyok vele, hogy így több veszély fenyegeti őket.

júl. 13. 19:45
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Lehet elütötték, vagy megsérült és azért pusztult el.
júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Hát, remélhetőleg nem szorult be sehova, vagy bántotta más állat.

De lehet eltévedt, vagy túl jól érzi magát a szabadban, és egerészik.

Nézd meg esetleg arrafele, amerre járkált.

Hozzánk is bejárkálnak cicák, adok nekik enni, minap egy HUROK volt az egyik nyakában.....

Nem tudom ki rakta ki, mi célból, de megfojtanám vele az illetőt.

júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Be lehet zárni egy biztonságos szökésbiztos kertbe. Vagy megbarátkozol a gondolattal hogy a macskát kb fogyóeszközként tartod. Rajtad áll.


Nekem nincs varázsgömböm, hogy megmondjam mi lett vele. Válassz egy szimpatikusat:

- valaki kóbormacskának hitte és hazavitte

- valaki kóbormacskának hitte és elvitte egy menhelyre

- valaki kóbormacskának hitte és befogta élvefogó csapdába

- véletlenül mászott bele pl nyestnek kitett élvefogó csapdába

- bement valakinek a telkére és véletlenül/direkt bezárták (pl a garázsba, ha észrevétlenül besurrant)

- meglőtték

- megmérgezték

- eltévedt és pár nap múlva hazatér

- elütötték

- felmászott valahova és rosszul esett le

- elkapta egy állatkínzó

- megfogta egy kutya/róka/sakál

- környéken rivális macska elűzte

- stb.

júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk van egy ember az utcában aki macskákat gyűjt be aztán ki tudja mit tesz velük. De van 2 vadászkutyája és néhány évvel ezelőttig még valami vadásztársaság is azt tanácsolta az oldalukon hogy sérült macskával gyakoroltassák a kutyákat. Reméljük nem ez lett vele.
júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Autó vagy kutya.
júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
88%
Plakátoljatok, posztoljatok a közösségi média felületeken, szóljatok a helyi gyepmesteri telepnek, menhelynek és állatorvosnak. Hívogassátok továbbra is rendszeresen. Ennél többet úgyse tudtok tenni.
júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
67%
Ja basszus az pont most esett le hogy gyepmesteri telepeken pont 14 nap a türelmi idő és onnantól a befogott állat altatható. Szóval jó lenne minél hamarabb cselekedni.
júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mint említettem, hasznos tanácsokért de legfőképpen tapasztalatokért írtam ki a kérdést és köszönöm mindenkinek az ötleteit és információit, de ezen a környéken tényleg nem igazán mászkálnak emberek, egy erdőről beszélünk, aminek 100 m-es környékébe is csak ott lakók járnak és elég jól ismerünk mindenkit. És tényleg nem menne oda idegen emberhez.
júl. 13. 20:32
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Ezért nem kell szabadtartásban lennie egy cicusnak se. Szegénykém 😞

Másik állat kinyírta

júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!