Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretett cicám elvesztése...

Szeretett cicám elvesztése után tényleg érdemes új cicát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Tragikus hirtelenséggel elhúnyt szeretett cicám. Egyedülálló személyisége volt, szeretet teljesen volt, sokszor megnevettetett és teljessé tette az otthonomat, életemet. Tudom, hogy semelyik cica nem lehet hasonló és senki nem tudja betölteni ezt az űrt. Mégis sok helyen olvastam, hogy egy új cica segíthet enyhíteni a fájdalmat és segít a továbblépésben.


Aki már vesztett el cicát és ezt a kérdést olvasta, fogadott örökbe cicát a tragédia után?


Mit tanácsoltok?


Egyelőre csak áll a képe az asztalon, ég a gyertya, csend honol a lakásban és nem térek magamhoz. Nem tudom, hogy térek vissza a megszokott életemhez nélküle.



júl. 9. 20:42
 1/10 anonim válasza:
4%
Tragikus hirtelenséggel tehát öngyilkos lett? Őszintén sajnálom. Persze, fogadj örökbe egy fajta társát. Nem ő lesz az, de egy fajta társa.
júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Erre a kérdésre csak te tudhatod a választ, hogy neked mi az, ami megfelel.

Én személy szerint gáznak érzem ezt. Olyan, mintha egy elvesztett használati tárgy lenne, amit azonnal "pótolni kell", és nem egy személyiség, egy egyéniség, egy családtag.

Ha meghalna a párod/házastársad, minél gyorsabban kerítenél valakit a helyére? Ha meghalna a gyereked, minél gyorsabban csinálnál/örökbefogadnál a helyére a másikat?

Én nem tudnám ezt elképzelni.

Nekem évek teltek el a szeretett cicám elvesztése után, mire rászántam magam egy macska befogadására, de ott is inkább az volt bennem, hogy az a cica segítségre szorult, otthonra volt szüksége, ezért "megembereltem" magam, de pótléknak sosem vinnék más macskát...

júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is ugyanilyen fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban.
júl. 9. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Vidéken hullanak a cicák, gondolkodás nélkül befogadnék másikat.
júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vidéken miért hullanak a cicák?
júl. 9. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Én kutyával voltam így, én nagyon nem akartam új kutyát, igazából soha többé, de annyira mentem lefelé a mélybe, hogy muszáj volt, többen rám parancsoltak, hogy ez így nem lesz jó, elcseszem a melót stb.

Nyilván nem ugyanaz és nem úgy pótolja, de fent tart a tudat, hogy örökbe fogadtam, gondoskodnom kell róla, meg kell oldanom a problémáinkat és legfőképpen, szeretetre szorul, mert az előzőhöz hasonló sorsú, Ő is ezt akarná, én tudom.

júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
20%
En most tavasszal ket honapon belul, varatlanul vesztettem el mindket cicamat. Nagyon hianyoznak, hianyzik ahogy hozzambujnak es dorombolnak, es folyamatosan vagyom ra hogy legyen itt legalabb egy szormok, de tudom hogy meg nincs itt az ideje. Oket mar nem tudom visszahozni, minden cica mas egyeniseg, ugyhogy nem is tudnam es nem is akarom oket potolni. Ugy erzem majd ha megint itt lesz az iddje hogy cicam legyen, ugyis szembejon velem az, aki melto utodjuk es az uj tarsam lesz.
júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Mindenki más. Én az a típus vagyok, aki könnyebben gyógyul lelkileg, ha van másik állat. Nem, nem azért, mert pótolható és gyorsan helyettesíteni kell, dehogy. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy ez egy másik cica, más személyiség, nem is várom, hogy olyan legyen.

Viszont kevésbé vagyok hajlamos magamba fordulni, ha van kivel foglalkozni, az új jövevény kvázi eltereli valamennyire a figyelmemet arról, hogy mennyire hiányzik, akit elvesztettem. Könnyebben kijövök a depiből, hamarabb összeszedem magam, mert van kinek örülni. Most amúgy februárban halt meg a cicám, május második felében költözött be egy kiscica. Azóta is ugyanúgy gondolok a másikra, csak több az öröm a napjaimban a kicsi miatt.

Szerinten csak azért, mert "olyan gáznak tűnik", ne foszd meg magad attól, hogy örülhess egy új cicának.

júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
júl. 10. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Még ne most, várj amíg elérkezettnek látod az időt, mert el fog jönni. Olyan nem lesz mint ő az tuti, de ne is a pótlékot keresd benne. Gyászold meg rendesen, ne hamarkodj el semmit.
júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!