Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy mentett, beteg kiscica...

Egy mentett, beteg kiscica kerül hamarosan hozzánk. Sosem volt cicám?

Figyelt kérdés

Legalábbis benti nem. Kutyusom volt csak. Hogy csináljam a kezdeti időszakban? Szobatisztaságot hogy? Etetés? Tanácsokat szeretnék. Elég pici még, de anyukája nincsen.

Persze utánanézek mindennek, de jobb olyat is hallani, akinek volt ebben része.



júl. 9. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős és milyen betegsége van?
júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok semmit, putriból lesz elhozva. A szeme teljesen gyulladt, macskanáthás gondolom, környezetből kiindulva bolhás is. Én olyan 6-8 hetesre tippelek. Egyből visszük dokihoz és csak utána haza.
júl. 9. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nem lesz egyszerű nulla macskás tapasztalattal, de nem is lehetetlen.

Ha ilyen pici és beteg, akkor konstans ápolásra és odafigyelésre szorul. Antibiotikum, immunerősítők adása kell majd, folyamatos gyógyszerezés. Szemcseppezés páróránként, szóval ott kell legyen vele valaki, nem lehet egész napra magára hagyni.

Felkészültetek erre?

A szobatisztaság magától fog alakulni, mert a macskáknak igénye van arra, hogy elkaparják a végterméküket. Szóval alacsony, nyitott alomtálca legyen kezdetben, könnyen megközelíthető helyen a kicsinek, de ne legyen túl forgalmas helyen (tehát pl ne a folyosó közepén), hogy zavartalanul intézhesse a dolgát. Kicsiként balesetek eleve előfordulhatnak, ezzel számolni kell, szóval a méregdrága perzsaszőnyeget inkább tedd el a kezdeti időszakra. Illetve a költözés, új hely, új ingerek mind stressz a macskáknak, van, amelyik erre ide-oda pisivel, kakival reagál, ezzel is számolni kell.

Enni egy ilyen pici 4-5x kap átlagban. Száraz legyen kint mindig ezen kívül is. Hogy mivel etesd: ha konzervet/nedves eledelt választasz, akkor legyen minőségi, lehetőleg ne legyen benne gabona és cukor, minél nagyobb hús és belsőségtartalom, annál jobb. Etetheted hússal is, én összedarálom a húst, azt kapják. Csirke, pulyka comb, mell, stb.

Viszont az orvosnál mindent meg kell nézetni, kérdezd meg az orvostól a korát is (fogakból saccolják), mert ha nagyon pici, akkor még nem így kell etetni. Ha már 6-8 hetes, akkor már jó eséllyel tápszerezni azért nem kell.

júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, azért kiskutyám volt már, szóval fel vagyok készülve a balesetekre, meg a kétségbeesett anya nélküli hisztikre, meg hát mivel ki tudja milyen betegsége van valószínű a hasa is menni fog. Sajnos ha nem hozzuk el, elpusztul, ezért nem nagyon tudunk rá 100%-ban felkészülni. Azért teljesen nem vagyok vakon, de van mit tanulnom bőven.

Sajna dolgozunk nap közben szóval 6 órát biztosan egyedül lesz, de mint mondtam vagy ez, vagy a halál. :(

júl. 9. 12:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Amíg nem leszünk otthon a közlekedő folyosón lesz, a fekhellyel, hordozóval, hogy legyen neki egy menedéke, sajna jobbat nem tudok, nem lesz egy leányálom.
júl. 9. 12:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez csak az első pár nap, utána szerencsére úgy váltjuk egymást, hogy csak 3 órat lesz egyedül.
júl. 9. 12:46
 7/7 András8411 ***** válasza:
76%
Tegyetek oda neki egy plüss állatot, amihez tud bújni. Sok sikert nektek és a picinek is! :)
júl. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!