Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek megbékél még,...

Szerintetek megbékél még, vagy örökké utálni fog?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves nőstény macskánk, kapott nemrég egy 3 hónapos kis kandúr tesót. Mindegyik cica benti, ivartalanított, illetve talán fontos részlet, hogy a nagy cica csak 3 hónapot volt egyedül, előtte volt társa, aki sajnos meghalt. Nem voltak nagy haverok, de szépen elvoltak egymás mellett balhé nélkül.

A nagy nem örült a kicsinek, de erre nyilván számítottam is, pár nap alatt viszont rendeződött a viszonyuk, elfogadta a jelenlétét, nincsenek összetűzések. Ha a kicsi túlságosan belemászik az aurájába, egy fújással jelez neki, de ért a szóból, arrébb megy. Szóval ez a része nagyjából rendben, de másfél hónap eltelt és RÁM még mindig haragszik a nagy.

Mindig is a férjem volt a kedvence, az ő ölébe mászik állandóan, a két gyerekkel is szívesen tölt időt, velem csak reggelente egy pár percet kedveskedik, meg esetleg esténként lefeküdt a lábamhoz aludni. Nappal konkrétan ignorált mindig is, pár kivételes esettől eltekintve. A kiscicát együtt hoztuk haza mind a négyen, mégis kezdettől rám dühös. Azóta egyáltalán nem jön oda hozzám, szerintem két kezemen meg tudom számolni, hányszor jött reggel velem kávézni, mint régen, nem alszik a lábamnál sem. Sokszor fúj vagy morog, ha meg akarom simogatni, korábban ilyen sosem volt :( De máskor meg engedi és dorombolni is szokott, csak időnként ilyen rosszul reagál. És csak rám. Nagyon próbáltam (volna) figyelni arra, hogy érezze, hogy továbbra is szeretjük, de gyakorlatilag az első pillanattól elküldött a francba ilyenkor, nem kér belőlem. Mindenki mással ugyanúgy viselkedik, mint a kicsi érkezése előtt, mászik az ölükbe, velük alszik, engem meg látványosan utál.

Vajon javul ez még, vagy így marad? Szerintetek miért éppen rám dühös? Arra gondoltam, hogy amúgy is engem szeretett a legkevésbé, így rajtam vezeti le. Mit tehetnék, hogy kicsit kiengeszteljem, ha nem nagyon akarja, hogy szeretgessem? Finom falatokat kap tőlem (amúgy is mindig tőlem kap kaját és jutit is), játszom is vele, arra úgy-ahogy vevő. Valami más ötlet esetleg?



júl. 1. 17:51
 1/5 anonim válasza:
2%
Szerintem eleve hülyeség macskát tartani.
júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazad kedves első.
júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

1-


Szerintem nem hülyeség macskát tartani.

júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezt az idő meg fogja oldani. Én anno a 6 éves kandúrom mellé fogadtam be egy kiscicát. Ő ráadásul az extrém ragaszkodó kategória (volt olyan nyaralásom, ami alatt ő itthon éhség sztrájkba kezdett…) Viszont akkor pár napig még azt sem engedte, hogy a közelébe menjek, mert rögtön fújt rám.

Én azt tanácsolnám, hogy úgy próbálj vele időt tölteni, hogy nincs ott az új cica. Pl ha nézel egy filmet csak őt engedd be a szobába. Ezzel kicsit rá is kényszeríted, hogy 1-2 órát veled legyen és kezdjen újra nyitni feléd és így meg lehet törni a jeget pár alkalom után.

júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, kb. ezekkel próbálkozom. Mikor a környéken sincs a kicsi, akkor általában elfogadja a simogatást tőlem is, néha arra is vetemedik, hogy doromboljon egy kicsit. Egyértelműen féltékenynek tűnik, mert amint meglátja a kisebbet, rögtön megváltozik felém a viselkedése (továbbra is csak felém). Csak furcsa, hogy miért rám féltékeny, amikor engem nem is kedvelt különösebben szerintem eddig sem.
júl. 3. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!