Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond? Vagy nincs...

Mi lehet a gond? Vagy nincs is gond ?

Figyelt kérdés

Találtam az utcán egy kb három hónapos macskat.

Hazhoztam, játekos, elvan.

Viszont nem tudom problema e de a macska folyamtosan ehes, és aztán kihányja. Aztán megint eszik. Félek valami kórokozó okozza a dolgot. Állatorvos most nem opcio sajnos, mert anyagilag nem állok balami fényesen


jún. 12. 03:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi kaját adsz neki?
jún. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És mit adsz neki?
jún. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtás volt már? Nem egetverő összeg és egy 3 hós kiscicának egy egész tabletta se kell, csak egy negyed :)
jún. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Én is féreghajtással kezdeném.

Az ételét - a napi adagját - osszad szét mondjuk öt részre. Valószínűleg sokat éhezett, és túl sokat eszik egyszerre. Aztán kihányja.

Ha majd megszokja, hogy mindig elérhető számára az ennivaló, talán leszokik erről. Nem biztos; vannak macskák, akik ennek ellenére is hajlamosak a habzsolásra

Fentebb már kérdezték, én is kérdezném, mit kap enni? Kölyöktápra lenne szüksége.

Ha nem marad abba a hányás ennek ellenére sem - féreghajtás, normális étel, egyelőre apróbb adagokban -, sajnos muszáj lesz a zsebedbe nyúlni és elvinni az orvoshoz.

jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Orvoshoz nem ártana elvinni. Találtál egy macskát, kitudja van e benne féreg vagy egyéb...
jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha így marad, muszáj lesz állatorvosnak látnia. Szép dolog, hogy megsajnálsz és befogadsz egy kóbor állatot, de át kell gondolni, hogy tényleg jól teszed-e, ha anyagilag nem fér bele.
jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy adj neki egy féreghajtó tablettát. Állatpatikában beszerezheted, ott tájékoztatnak is, hogy hányfelé kell törni.


Emellett szerintem is az a probléma, hogy szegényke megszokta, hogy nincs kaja - ha meg van, akkor gyorsan fel kell szippantani, nehogy a riválisok (többi macska, kóbor kutya, madarak...) egyék meg előle.



Most sok, minőségibb kaja van előtte, de ő meg nem érti, hogy már nem kell betolni. Ezért benyomja, és a kis szervezete nem tud hirtelen ilyen sok kajával mit kezdeni, mert nem szokott hozzá.


Többször kapjon kis adagot, egy habzsolásgátló tál is segíthet.

jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy ha nagy a baj és nincs pénz dokira hívd fel a helyi menhelyet hogy találtad a macsekot és doki kéne neki akkor el tudják vinni talán még maradhat is nálad utána
jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkeppen orvoshoz kell vinni, amugyis. Ha megtartod, kell neki oltas es felv,fiv,fip teszt.
jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!