Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért használja a régi cica...

Miért használja a régi cica az új kiscica dolgait?

Figyelt kérdés

Lakásban élünk. Van egy 10 hónapos ivartalanított félénk kandúr macskánk. Nagyon okos, sokszor egy szóból, egy hangsúlyból érti, mit szeretnék, annyi a hibája, hogy nagyon fél az idegenektől, mert kiskorában egy hosszas kezelésnek volt kitéve egy betegség miatt.

Szóval gondoltuk, legyen egy társa, aki kicsit kimozdítja a visszahúzódott létből. Hoztunk mellé egy 9 hetes kislány cicát. Elég stresszes lett tőle a nagy, öklendezett is pár napig, ez szerencsére megszűnt. Egy hete van nálunk, már megszűnt a fújás, játszanak is egyutt, de azért még megvan a távolságtartás (nem alszanak egyutt, nem pihennek egymáson..)-egy stabil ismerkedési fázis van épp.

Viszont… amit nem értek…

1. A nagy macska kizárólag a kicsi táljából hajlandó enni,már mindent próbàltam:

Egy helységben etetést, külön helységben etetést, ugyanazt az ételt,más ételt, magasabbra tettem a tálat, mint a kicsié, másik tálkából is próbáltam..és mindig ugyanaz az eredmény.. csak a kicsi táljából eszi meg a kaját- amit mellesleg az övéből kaparok át-

2. Volt egy kedvenc alvó helye a kicsi érkezése előtt. Azóta ha 1x aludt ott,éjjelente látom, hogy bolyong, a kicsi almában fekszik, onnan az ő fekhelyébe megy át és préseli be magát, van egy asztal, amin a kicsi szokott pihenni, ő is azon pihen,mindenből az övét használja. Mindezt hosszas szaglászások után

Mitől lehet ez? Hogyan tudnék segíteni?

Kérem, aki tudja mi az oka, segítsen. Szeretném, ha újra boldog cica lenne.



#újcicaarégimellé
jún. 11. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem valamilyen módon féltékeny a nagy a kicsire. Valószínűleg azt gondolja, hogy le akarjátok cserélni a kisebbre (mert az cukibb, aranyosabb). Nálunk az idős cica mellé érkezett egy kiscica. A nagy szintén a kicsi táljából kezdett enni, sőt, egy kiskosárba préselte be magát, amibe csak kényelmetlen ülni tudott, de mégis úgy tett, mintha olyan jó lenne ott "aludni", mutatván, hogy ő is "kicsi", és aranyos. A nagyobb macska akkor szokott vissza a saját táljára, amikor a kicsi az ő ételét kezte enni, a saját adagja után. A nagyobb cicával ugyanannyit, ha nem többet kell foglalkozni, de legalább is több figyelmet fordítani rá, mert azt hiheti, hogy ő feleslegessé vált, és le lesz cserélve.
jún. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Igen, ez is eszembe jutott, amit mondasz… erre az elejétől kezdve fokozottan figyelek, hogy a naggyal tobbet foglalkozzak, és sokat szeretgessem, szerintem részben emiatt is fogadta el a picit viszonylag gyorsan, mert nem nagyon érezhette, hogy “le akarom cserélni”… még az jutott eszembe, hogy esetleg kedveli a kicsit, és mivel a szaga ezeken a tárgyakon van, használja őket… nem tudom..
jún. 12. 05:30
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Talán ez is a kötődési vagy a hatalmi harc része. Vagy szereti a másikat, vagy meg akarja mutatni ki a főnök.

Ne foglalkozz vele különösebben, amíg nem verekednek, addig nincs baj.

jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván minden cucc érdekli, ami új, abból viszont bocs, hogy így mondom, de embert sem kell “kigyógyítani”, hogy visszahúzódó, pláne nem macskát! Ez a személyiségének a része és még ha a cicával ki is fog jönni, simán félhet az idegenektől továbbra is. Nálunk is ez van, nagyon szociális más macskákkal, de ha meghallja a csengőt, elbújik azonnal, aztán most már azért előjön, de pl. megsimogatnia esélytelen bárkinek is rajtunk a gazdáin kívül. Négyéves, szerintem nem fog már nagy változás beállni, egyszerűen el kell fogadni, hogy ő ilyen. A másik meg egyáltalán nem, ő jön azonnal.

Egymáson aludni meg lehet, hogy soha nem fognak, ez az együtt felnőtt macskákra jellemző inkább. Jó, ha nálatok is megtörténik, de ne várd és ne is gondold rossznak, ha nem így lesz, mert attól még szerethetik egymást. De tény, hogy ritkán alakul ki igazán mély, testvéries kapcsolat egy (majdnem) felnőtt, félénk és egy kiscica között.

jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4. Persze, tudom, hogy nem lesz minden cica kapcsolatból mèly barátság. Kigyógyítani a félénkségből nem szerettem volna, igy szeretjük őt, ahogy van..a cél az volt, hogy legyen egy társa, akivel el tud lenni..

A fenti kérdésem azért tettem fel, mert azt látom rajta, hogy egyelőre éjjelente nem találja a helyét, és nem tudom, hogy ezek a dolgai inkább a szimpátiáját mutatják a kicsi felé, vagy valóban hatalmi kérdés, esetleg én így kívülről meg tudom e könnyíteni ilyen téren az összeszokást..

jún. 12. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Adj neki időt. Megborult a kis világa, féltékeny is, nem is tudja, ő mit kezdjen a kicsivel, de idővel megnyugszik, ez is az elfogadási folyamat része. Nálunk 3 éves nőstény mellé jött most egy kis kandúr, a nagy a kicsi kajáját eszi, szagolgatja a cuccait, átmenetileg elköltözött a helyéről is és máshol alszik. Velünk is távolságtartóbb. Nálunk eltelt már 3 hét, és fokozatosan szokik vissza a régi szokásaira, dolgaira, felénk is kezd újra nyitni. Nekik nehéz ezt megélni, úgyhogy türelem :)
jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os, nálunk teljesen ugyanezek vannak..
jún. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!