Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az új cicusunkat állandóan...

Az új cicusunkat állandóan szapulja a régi! Mit tehetnék? Elmúlik?

Figyelt kérdés

2 hónapja befogadtunk egy új cicust a már meglévő cicánk mellé. A régi cicus most kb 9 hós kandúr, az új cicus 8 hós nőstény. Kandúrkánk egy eléggé aktív, olykor durvulós cica. Nőstényünk pedig félénkebb, visszahúzódóbb, de annyira, hogy még tőlünk is fél (még mindig). Kandúr cicus gyakran rámászik a nőstényre és harapdálni kezdi először gyengébben, majd egyre erősebben, hogy az bunyót eredményez. Mindkét cicus ivartalan. 2 hónapja nem úgy tűnik, mintha ritkulnának a bunyók. Valaki esetleg? Valami jó tanács?


Ja és még annyi, hogy kandúr cicusunkat nem lehet megfélemlíteni. Megverni, lespriccelni vízzel. Nem használ...2 perccel később ugyanúgy basztatja a másikat.

Hát akinek van valami okos ötlete ossza meg velem kérlek!

Gondoltam rá, hogy nyugodtabb környezetet keresünk az új cicusnak, mert kétlem, hogy össze fognak szokni. Arra is gondoltunk, hogy picit kellett volna örökbefogadni aki hozzánk is jobban szocializalódna, mert nekünk azt mondták alapból, hogy az új cicus ölcica...ennek ellenére fel se lehet venni ölbe, sőt eléggé távolságtartó is.



jún. 11. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Macskák összeszoktatása:

[link]

[link]

jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A szapulja teljesen mást jelent.
jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de azt hiszem ezzel már elkéstünk, mivel mint mondtam már 2 hónapja együtt vannak! Ismerik egymás szagát stb..
jún. 11. 21:02
 4/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam, csak mind a kettő lány volt. Kellett egy jó 4-5 hónap, mire megbékéltek egymással. Azóta jól elvannak, szeretik egymást, azóta került ide még két kandús is (mind ivartalan). A fiúk kicsiként kerültek ide, felvátlva pesztrálták őket, mai napig az ő pici kisbabáik, holott már a fiúk is 1 évesek :D
jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ha5ctx ***** válasza:
0%

Két lány macsekunk van, 2-3 évesek.

Náluk ez simán sport! 😄

Néha a kistermetű kutya is beszáll.

Nagyon röhelyes, mikor eltűnnek valamerre, majd pár perc múlva fordított sorrendben megy a verseny. 😄

Tiszta Walt Disney! 😄😄

jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először nekem is sokat bunyóztak (10 éves ivartalan lány, akkor pár hónapos, még ivaros kisfiúk) pedig “szabályosan” szoktattam össze őket. Mondjuk nálunk a korkülönbség és a macskák száma is más, de a lány cica nálunk is távolságtartó. Néha engedi, hogy simizzem, de amúgy elvan egyedül. Nem is erőltetem. A másik kettő viszont tényleg ölcica, ha nem kapják meg a napi dögönyözést és nem veszem fel őket akkor elég hangosan reklamálnak.


Nálunk a kisfiúk ivartalanítása segített sokat, de látom nálatok már az is megvolt. Ahogy felcseperedtek egyre kevesebbet játszottak a nagylánnyal, inkább egymással bunyóznak, de az ilyen barátságos harc :D Már csak annyi van, hogy a nagylány néha leoszt nekik egy-egy pofont, aztán nyalogatja őket.


A Feliway-t próbáltátok? Lehet segít. Aztán az is lehet, hogy az idő megoldja, de ha nem akkor érdemes lenne új otthont keresni az egyiknek mert így nagyon rossz vége is lehet.


Vagy még az jutott eszembe, hogy fárasszátok le a kisfiút, hátha akkor nem megy rá a kislányra.


Lehet, hogy tényleg ölcica a kislány csak még nem szokott meg titeket :D

jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az a szó, hogy "szapulja"?? Vagy én nem tudok magyarul?? Egy jelentését tudom, de az nincs kapcsolatban macskával.
jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen a “szapulja” szón látom többen fennakadtak, szóval segítek tisztázni a dolgokat: nem tudom honnan való a Kérdező, de nálunk a “szapulni” a piszkálni szinonimája, nem is tudom milyen másik jelentésre gondoltok 🙈🙈
jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!