Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt fogy el egy...

Mennyi idő alatt fogy el egy 10kg-os csomósodó alom, 1kg macskatáp(mi a neve?), 12 db-os alutasakos macskakaja, 100g-os szőroldó paszta egy cicára számolva?

Figyelt kérdés

Illetve másik kérdés, ha 3 közül egyik cica mindenféle kajától sz.rul van a száraztápon kívül, akkor inkább a másik kettőnek se adjak tasakosat, hogy ne lássa, hogy csak ő nem kap vagy mit csináljak?

Még amit megehet, az a kis pálcika hús sticks: [link]

Esetleg addig ezt adogassam neki falatonként, amíg a másik kettő megeszi a tasakosat?


jún. 1. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Keresd meg azt a tasakost amit megehet, kérj állatorvosi tanácsot.

Egy 10 kg-s csomósodó alom ha jó minőségű, kb macskánként 1 hónap. Egy 12 db-os alutasak (kizárólag 100g) 10-12 nap,

1 kg táp olyan 3 hét lehet ha minden nap kap belőle. Mi most váltottunk jobb minőségű, nagy kiszerelésű tápra, de előtte a 1,4 kilós kb 3 hét volt per macska.

Szőroldó pasztát nem tudom.


Nem olcsó sz*rokat kell venni, whiskas, friskies, felix meg ilyenek, hanem állatboltban vedd a cicának aki rosszul van, mert valami baja van.

jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szart kapnak.

Az egy cica az valami utcára dobott fajtajellegű, ezeregy génhibával, vesebeteg, szar a gyomra, mája, sovány, gyógyszereket is kap meg speckó tápot, de a tasakosat kihányja vagy ha mégsem, akkor összefossa magát. Többféle orvosit próbáltunk, de nem jó neki, doki már rég nem javasolja, egy darabig el is volt nélküle, de most kb 3 hét után hiányozni kezdett neki és nyüszít érte és olyan rossz, hogy így is annyi baja van és még ilyen finomságot se kaphat 😟😟

Az a juti, amit linkeltem, az valamiért jó neki. De csak ez a márka, mert pl a lidlben kapható már nem jó.

Csak érdekelt, mert én még sose számoltam meg a napokat, meddig elég nekik, viszont most azt vettem észre, hogy a szőroldó paszta szerintem nagyon gyorsan fogy.

jún. 1. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Ha rendesen isznak és jó minőségű száraztápot esznek, eleve nem kell egy macskának sem a nedves naponta, pláne több tasakkal. A betegesebbnek ha hasmenést is okoz, kifejezetten hanyagolnám, egyen egy picit pár naponta a jutalomfalatból helyette (de ne sokat, mert ezek meg ugye nem a rendes táplálásra vannak kitalálva).

Nekünk két nagytestű, 8-10 kg-os macskánk van, szóval még a felére leosztva sem feltétlen biztos, hogy releváns egy átlagosra vetítve az eredmény. Egy kg száraztáp kettőjüknek kb egy hét, egy 10 kg-os alom (aldis, olcsó, de nagyon jó) nagyjából másfél, egy 12 db-os tasakos vagy 6 db-os konzerves (ezt nyilván felbontás után el kell használni 2-3 napon belül) nedves meg minimum két hónap, de volt, hogy többet is kibírt. Nem kapnak napi szinten, de nem is kérik, sokszor meg is hagyják egy részét. Pedig mielőtt nem találtam egy jó minőségű szárazat, habzsolták ugyanezt a fajtát meg mindegyik másikat is és állandóan követelték. Azóta alig, mellette viszont rengeteg vizet isznak. Erre a célra nagyon ajánlom az itatókutat, mióta megvan, kb 2 naponta eltűnik belőle fél liter (bár itt megint hangsúlyozom, nagytestűek, egy kisebb kevesebbet iszik, de sok cicát motivál ivásra egy kút).

jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!