Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor fordul elő köhögés...

Mikor fordul elő köhögés macskáknál?

Figyelt kérdés

A macskám egy 2-3 hete jobban elkezdett köhögni, néha már zihál. Ma voltam vele az állatorvosnál, adott neki antit meg gyulladáscsökkentőt. Elvileg nincs kóros elváltozás a tüdejében, viszont félek, hogy tüdő/szívférges. Tesztet nem csinált. Kizárta volna a férgességet? Legközelebb 2 nap múlva viszem vissza, feltétlen kérjem, hogy csináljon tesztet?

Az étvágya, hangulata, minden rendben egyébként. Milyen egyéb betegségek tünete lehet még a köhögés?

3 éves, egy hónapja lett benti, eddig kinti kóbor cica volt.


máj. 29. 19:37
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
80%

Hát teszteltetheted.

Nekem akkor szokott köhögni, ha sok szőrt nyalt le magáról. Ha nagyon sokat, akkor hány is. Ajánlott venni szőroldó pasztát néha neki.

máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Macskáknál elenyésző a szívférgesség esélye, te összekevered a kutyákkal, ahol ez általánosabb.

Ellenben egy csomó más betegség jele lehet a köhögés, többekközött a macskanátháé, ami jellegében nem azonos az emberi náthával, ugyanis a macska könnyen szerez életre szóló szövődményeket, illetve ha nincs oltva ellene, akkor a halálozási arány, is nagy.

És vidd másik orvoshoz, mert amelyik csak lefolytja gyulladáscsökkentővel a diagnosztizálatlan betegséget, az egy kontár.

Egyébként sok kinti/kijárós macska elkapja a macskanáthát, sok bele is pusztul, de pl visszamaradt szövődmény is lehet a köhögés. Nekem is az egyik utcáról mentettem néha köhögcsél, jártunk több állatorvosnál, jelenleg egészséges, de valószínűleg ez az irritáltság a tüdejében már sosem múlik el, és ez jó eséllyel egy régi betegség maradványa.

máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oltva van minden ellen ami benti macskának kell.
máj. 29. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:

"3 éves, egy hónapja lett benti, eddig kinti kóbor cica volt."


Gondolom akkor ebben az 1 hónapban oltattátok. Tehát ha előtte volt beteg, azon már nem változtat. Ha közben benne lappangott a vírus, akkor se változtat az oltás, ugyanis kell az oltásnak X idő, hogy védettséget adjon.

máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben a hónapban kapott meg mindent. Lehetséges, hogy az oltás miatt van?
máj. 29. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Macska aids
máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az oltás miatt van...

Az miért nem érthető, amit leírtam?...

máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A védettség gondolom kialakul 10-14 nap alatt, nem 1 hónap alatt. 😀

Amikor legelsőnek vittem semmi baja nem volt. Nyilván nem fog ráoltani ha beteg, nem fogyatékos.

Mivel is érdemeltem ki a lekezelő stílust?

máj. 29. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!